Jste zde

Vakuová pumpa

Vakuová pumpa

Volné pokračování článků "Erotické pomůcky" a "Je možné mužský penis zvětšit?"

 Vakuová pumpa je především erotická pomůcka. Je zařazena do základního sortimentu snad každého sexshopu nebo internetových obchodů s erotickými pomůckami. Jedná se o relativně jednoduché zařízení, které se skládá z podtlakového válce a odsávacího zařízení. Mohou využívat jak muži, tak i ženy. Princip je prakticky stejný. Málokdo ví, že tato jednoduchá metoda pro zlepšení erekce není žádnou novinkou a že pochází ze starověké Asie a Peru.
 
Vakuová pumpa je nejčastěji používána muži, kteří mají problémy s erekcí. Pomůže penis v méně kvalitní erekci prokrvit a "napumpovat" krví. Prokrvení je dočasné a nezávisí na vzrušení muže. Po nasazení erekčního kroužku na podtlakem prokrvený penis muži dovolí přijatelnou soulož ve vagíně. Jedná se však pouze o dočasné ztopoření, které muži umožní souložit i v případech, kdy by to za normálních okolností bylo kvůli problémům s erekcí nemožné, případně možné pouze obtížně. I v tomto případě se však musí postupovat přesně podle návodu a nepřipustit  zvýšení povoleného podtlaku ve vakuové pumpě a překročení doby zaškrcení penisu erekčním kroužkem. Následky by mohly být nevratné. V dnešní době je spíše vhodnější cesta vyhledat lékaře a nechat si po kontrole zdravotního stavu předepsat léky na podporu erekce.

Vakuovou pumpu nikdy nepoužívejte k masturbaci! Používá se výhradně k prokrvení penisu a navození jeho erekce pomocí podtlaku!

Vakuové pumpy lze dělit na:

  • Vakuové pumpy pro muže
  • Vakuové pumpy pro ženy

Vakuová pumpa není nic jiného, jak sací pumpa s malým výkonem a ručním ovládáním podtlaku. Vakuové pumpy se mohou použít na ňadra, bradavky, penis, klitoris nebo celou vnější část vagíny. Je zde prostor pro experimentování, nesmíte však zapomínat na bezpečnost.

Rizika spojená s touto metodou

V žádném případě nesmíte překračovat povolené hranice podtlaku. Nepřehánějte to s intenzitou sání! K navození erekce vakuovou pumpu používejte jen jednou denně!!!

Není to zbytečné upozornění - nadměrný podtlak může nenávratně poškodit pohlavní orgány muže i ženy. U mužů pak hrozí, že z přechodného problému s erektivní dysfunkcí se stane problém trvalý a nezvratný. Za předpokladu rozumného a bezpečného použití se vakuová pumpa může stát součástí zajímavé erotické předehry. Nic se však nesmí přehánět.

Další omezení používání vakuové pumpy se týká lidí s problémy které jsou spojeny s funkcí srdce, prostaty a močových cest. Vakuovou pumpu nesmí používat ani muži, kteří užívají léky na úpravu hustoty krve, při trombóze, poruchách krevního tlaku.

Základním principem je využití podtlaku

Muž svůj ochablý penis vloží přes těsnící manžetu do válce vakuové pumpy a tím uzavře její vnitřní prostor. Stlačováním balónku, který funguje jako pumpa, vysajete vzduch z prostoru válce. Při snížení atmosférického tlaku okolo penisu dojde ke zvýšení krevního tlaku uvnitř penisu v topořivých tělískách a tím i jejich výraznějšího naplnění krví a následně k erekci. Pohlavní orgán, se lépe prokrví a zvětší se.

Vakuové pumpy jsou vhodné nejen pro zlepšení prokrvení údu a zlepšení kvality erekce i při erektivní dysfunkci. V těchto případech se doporučuje kombinovat vakuovou pumpu s erekčním kroužkem, který se nasazuje na kořen údu a po sejmutí vakuové pumpy zadrží krev ve ztopořeném údu. Použití podtlakové pumpy se doporučuje už v době, kdy se porucha erekce objevuje jen občas. Erekční kroužek udrží erekci a umožní kopulaci. Krev je však v údu zadržována víceméně nepřirozeně, tak trochu násilím. Proto je lépe se v případě erektivní dysfunkce o použití vakuové pumpy s erekčním kroužkem poradit s lékařem. V každém případě je naprosto nezbytné dodržet pravidla pro vytvoření podtlaku ve vakuové pumpě a časová pravidla pro maximální dobu nasazení erekčního kroužku.

Nejběžnější modely pro muže mají akrylátový dutý válec s těsnící manžetou. Válec bývá většinou průhledný a tak je vidět postupný účinek podtlaku na penis. K válci je propojovací hadičkou připojen odsávací balónek, jehož stisknutím dojde k odsátí vzduchu z válce a snížení tlaku uvnitř válce. Válec se nasazuje na penis, za použití kvalitního lubrikantu, až k jeho kořeni.

Lépe vybavené vakuové pumpy mají místo balonku výkonnější pákové vývěvy a jsou často vybavené i měřičem podtlaku. Některé modely jsou doplněny o výměnné těsnící manžety různých tvarů, barev a velikostí. To umožňuje využít jeden model pro všechny velkosti penisů. Nejdražší modely mají v příslušenství i výměnné nástavce a mohou tak být využity jak pro muže, tak pro ženu.

Nejvyšší modely umí, kromě vytvoření podtlaku, ještě zajistit jeho pulzaci. Uvolnění tkáně penisu je pak snadnější a přirozenější. Změny podtlaku muž vnímá velmi příznivě. Nejedná se však o podněty, které by měly navodit takové vzrušení, že dojde k vyvrcholení. Cílem je výhradně komfortní navození erekce penisu pomocí podtlaku.

U ženské vakuové pumpy je místo válce akrylátová nádobka ve tvaru podobném misce, která se přikládá na stydké pysky. Z misky nebo válce se podtlakovou pumpou odsaje vzduch. Dojde k odsátí vzduchu, vytvoření podtlaku a výraznému prokrvení a zvětšení stydkých pysků a někdy i klitorisu. Výrobci doporučují odstranění nadměrného ochlupení v okolí pohlavního orgánu, ale za použití kvalitního lubrikantu to většinou ani není nutné.

Co se od této metody dá očekávat

Pumpy pro dámy výrazně zvětší stydké pysky a celá oblast zevní části pohlaví se prokrví a stane výrazně citlivější. Některé modely jsou vybaveny vibrační jednotkou, která svými vibracemi zajistí další příjemné pocity při vzrušení. Většinou se však používají vakuové pumpy bez vibrace.

Občas se můžete setkat s názorem, že vakuové pumpy zvětšují penis. Teoreticky je to možné, protože zvýšeným plněním topořivých tělísek ze zvětší i jejich objem. Rozhodně si je však nepořizujte za tímto účelem. Mohou to být spíše argumenty výrobců a prodejců, ve většině případů to ovšem nejsou názory lékařů a sexuologů.

Dovolím si ještě připomenout, že erektivní dysfunkce je nemoc a jako taková se musí léčit. Více o problémech s erektivní dysfunkcí najdete v části "Erektivní dysfunkce" v sekci "Sexuální poruchy".

(AK)(Z)(L)