Jste zde

Sexuální polohy pro anální sex

Sexuální polohy pro anální sex

Hlavní téma: "Sexuální polohy".
Volné pokračování článku "Anální sex".

Nemá smysl zabývat se otázkou, zda je anální sex sexuální praktika správná nebo přijatelná. Prostě pro mnoho lidí je mimořádně vzrušující a pro jiné nepředstavitelná. Faktem však je, že skupina lidí, kteří anální sex nebo praktiky které do této kategorie spadají provozují nebo alespoň vyzkoušeli, je poměrně velká. Mnohem větší je ovšem skupina těch lidí, kteří o ní sní ve svých představách, ale bojí se o tom se svým partnerem mluvit. Mnohdy lidé, kteří tuto sexuální techniku nejvíc odsuzují, by ji rádi vyzkoušeli, bojí se však jakékoli komunikace na toto téma. Proto ji tak bezvýhradně a naprosto jednoznačně odsuzují a tím podvědomě své touhy blokují a odsouvají.

Vhodné polohy análního sexu

Většinu poloh penetračního vaginálního sexu lze přizpůsobit análnímu sexu, zvláště ty, kde se proniká zezadu. I jiné původně vaginální sexuální praktiky, například "prstění", lze přizpůsobit pro anální sex. Některé polohy ale mohou být pro anální sex přímo nevhodné. Především se jedná o polohy, u kterých je úhel pro průnik penisu do vaginy a do řitního otvoru výrazně odlišný.

Vzhledem k tomu, že anální sex může provozovat žena i muž, budeme univerzálně nazývat toho, kdo vstupuje do partnera jako penetrujícího a toho, kdo přijímá anální sex jako přijímajícího partnera. V případě homosexuálního styku se jedná o penetraci muže penisem druhého muže. Nezáleží tedy na tom, zda muž vniká do ženy nebo muže pohlavním údem nebo žena do muže prsty, připnutým údem nebo vibrátorem.

Obhajovat pojmy "poskytující" a "přijímající" partner z pohledu toho, kdo z análního sexu má "větší užitek", se nedá. Spíše je potřeba odpovědět na otázku, proč lidé anální sex vlastně zkouší nebo s ním souhlasí. Mnohdy se jedná ani tak o "užitek" jako spíš o to, že například žena muži vyhoví a anální sex mu dovolí. Výstižnější pak bude označení rolí tak, že poskytující ten, kdo penetruje a přijímající je ten, kdo přijímá. U análního sexu to asi bude nejrozumnější rozdělení rolí, neboť se tak nemusíme zabývat cíli a důvody proč tak činí.

Anální sex je především o možnosti dokonale se uvolnit. V případě ženy to platí dvojnásobně. Pokud se žena nedokáže uvolnit, pak je pro mi problém běžný vaginální sex, natož pak anální. Nezapomínejte na to, že základem úspěšného análního sexu je lubrikace!.  Aby se mohla uvolnit, musí být poloha, při které dochází k penetraci, pohodlná a pokud možno nenáročná. Žena podvědomě myslí na uvolnění svalů svěrače a pokud u toho ještě musí udržovat stabilitu těla, může toho být pro ni na sledování až příliš mnoho. Stejný význam má dokonalé uvolnění i pro muže, který je v roli přijímajícího partnera.

Nejběžnější polohy análního sexu, které ženy řekněme "upřednostňují" jsou

 • "Zezadu - na pejska"
 • "Misionářská poloha"
 • "Žena nahoře"

Mezi nejoblíbenější polohy pro anální sex asi patří misionářská poloha ve které se žena může dostatečně uvolnit a muži se v ní snadněji daří penetrace. Především uvolnění svalů análního svěrače, kvalitní lubrikace a relaxace svalů celého těla jdou v této poloze provést snadněji než v jiných.

Výhody a nevýhody jednotlivých poloh

 • Poloha na pejska - řekněme, že se jedná o "klasickou" polohu análního sexu. Je to však poloha, která nemusí vyhovovat všem přijímajícím ženám a někdy ani mužům. Je to totiž dominantní poloha pro toho, kdo penetraci poskytuje. To může být problém pro lidi, kterým tato dominance nevyhovuje. Poloha maximalizuje hloubku penetrace, což může být přínosem pro jednoho nebo oba partnery, ale zvyšuje nebezpečí tlaku proti tlustému střevu. Tento tlak přitom může být nepříjemný až bolestivý. Pokud je-li přijímajícím partnerem muž, je při ní intenzivně stimulována i jeho prostata. Poskytujícímu partnerovi umožňuje provádět mohutnější "přírazy", což však pro přijímajícího nemusí být zrovna velkou výhodou.
  • Variantou je poloha, ve které přijímající partner skloní trup dolů (ohne se k podložce).
  • Přijímající partner může také ležet na břiše, penetrující partner pak leží na něm a roztahuje jeho stehna. Tento poloha však nemusí dovolovat správný úhel zasunutí penisu do konečníku. Tato varianta není vhodná pro používání erotických pomůcek. Vylepšení nastane v případě, že si přijímající partner pod sebe podloží polštář nebo pevnější měkkou podložku.
  • Nejvíce "relaxační" je varianta při které přijímající partner klečí u postele a tělo položí na postel. Uvolní tak napětí rukou a více se může soustředit na uvolnění svěrače. Poskytující partner nemusí udržovat stabilitu těla partnerky nebo partnera a více s může věnovat hlazení hýždí, zad a konečníku. Tato poloha je také vnímána jako méně dominantní, neboť přijímající partner při ní může více odpočívat a lépe prožívat stimulaci. Tato poloha se také často využívá pro stimulaci prostaty muže sexuální pomůckou.
 • Misionářská poloha - pro optimální uspořádání by měly být nohy přijímajícího partnera ve vzduchu, kolena přitažena k hrudníku. Může být užitečné též použití podpory (např. polštáře) pod boky přijímajícího partnera. Penetrující partner zaujme polohu mezi nohama přijímajícího partnera. Tato pozice je často zmiňována jako vhodná pro začátečníky, protože umožňuje snadněji se uvolnit, než je obvyklé u polohy "na pejska".

 • Obrácená misionářská poloha - konkrétněji - přijímající partner pomalu tlačí svůj řitní otvor proti penetrujícímu partnerovi. Bývá někdy doporučována jako poloha nejvhodnější pro začátečníky. Přijímající partner může ovládat hloubku, rytmus a rychlost penetrace. 
 • Poloha lžičky - umožňuje přijímajícímu partnerovi dobře ovládat počátek vniku a hloubku, rychlost a sílu následného průniku. Pro některé partnery je tato varianta análního sexu nejlepší. Nejspíš to bude i proto, že obecně je poloha lžičky považovaná za něžnější variantu spojení, než jiné. Přijímající partner má možnost určité kontroly nad hloubkou penetrace i intenzitou a silou pronikání. Opa partneři mají větší pohodlí a déle mohou v této poloze udržet spojení. Uvolnění je snadnější a penetrace může pak být příjemnější a jednodušší. Poloha "lžičky umožňuje objetí partnerů a vzájemné hlazení. Největší možnosti má sice poskytující partner, ale vše je tak nějak více láskyplné. Poloha vyhovuje především partnerům, kteří nechtějí výt vůči sobě dominantní. Poloha není moc vhodná pro stimulaci prostaty muže a není ani příliš vhodná pro používání sexuálních pomůcek. V případě, že penetraci provádí žena, je možné využívat připínací penis.

Polohy pro anální sex s velkým penisem

Pro mnoho partnerů, kteří experimentují a s análním sexem může být poloha "Na pejska" nejoblíbenější. Tato poloha však nemusí být vhodná v případě, kdy partner má "velký", případně "hodně velký" penis... Tehdy je opravdu rozumné zvážit, zda experimentovat s análním sexem stojí za komplikace, které takové spojení budou nutně provázet. Pokud se rozhodnete anální sex vyzkoušet i s velkým penisem, pak bude vhodnější se spojení pokusit provést v "Misionářské poloze". Samozřejmě ve variantě základní, tedy když muž je nahoře a žena leží pod ním na zádech. Tato základní varianta "Misionářské polohy" ženě dovoluje větší uvolnění svalů svěrače a celkově je pro penetraci jednodušší. Další vhodná poloha pro anální sex s mužem s velkým penisem je poloha "Lžičky", opět v základní variantě, kdy je muž zezadu. V případě velkého penisu však anální sex není jen o vhodně zvolené poloze. Je potřeba zvládnout mnohem důslednější přípravu a dokonale se uvolnit. Znovu opakuji, že je rozumné zvážit, zda anální sex s těmito komplikacemi stojí za experimentování... Ti, kteří si myslí že ano, naleznou podrobnější informace v článku "Anální sex a velký penis".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)