Jste zde

Jak provádět orálně anální stimulaci - anilingus

Jak provádět orálně anální stimulaci - analingus

Pro mnoho lidí je analingus vzrušující erotický zážitek jak při jeho poskytování, tak také při jeho přijímání. Stále je však velká skupina lidí, kteří anální sex ve všech jeho podobách odmítají a odsuzují. Pro tuto skupinu lidí si dovolím zdůraznit následující informaci:

Je potřeba mít na paměti, že do kategorie "anální sex" patří i techniky hlazení zadečku a jakékoli doteky  a stimulace v oblasti análního otvoru. Mnoho lidí tak ani netuší, že vlastně patří mezi ty, kteří jemnou formu análního sexu vlastně provozují. Do této kategorie patří i masáž prostaty po které touží opravdu velká skupina mužů.

Anální stimulace a sexuální vzrušení

Dále se budeme zabývat tou skupinou lidí, kteří se o anální stimulace chtějí zajímat a případně je plánují vyzkoušet. Nezáleží na tom, co je důvodem úvah o vyzkoušení análního sexu. Zda je to touha vyzkoušet něco nového, představa nepoznaného vzrušení, představa, že je potřeba být IN nebo snaha partnerovi nebo partnerce udělat radost. V případě analingusu se rozhodně není čeho obávat. Samozřejmě za předpokladu, že dodržíte základní pravidlo a tím je, že pro poskytování i přijímání těchto praktik je potřeba zajistit dokonalou hygienu. Pokud ho dodržíte, pak se není čeho obávat.

Jsou lidé, kteří orální stimulaci konečníku a jeho okolí považují za neskutečně vzrušující a mimořádně intimní zážitek. Ono to nemusí být vzrušující jen pro toho, kdo je na takovouto techniku "nadržený". Naopak velmi příjemně takovéto laskání může překvapit právě lidi, kteří ho doposud odsuzovali nebo zatracovali. Oblast hráze a konečníku je mimořádně dobře inervovaná a dráždění těchto míst může přinášet nezvyklé a přesto velice vzrušující pocity. Pokud je při milování tato oblast laskána jako jiné části těla hlazením nebo orálními technikami klasického orálního vzrušování, pak je pro naprostou většinu lidí příjemným zážitkem. Jako každá nová sexuální aktivita však předpokládá vzájemnou důvěru partnerů a přístupnost vyzkoušet něco nového. Je potřeba se uvolnit a soustředit se na podněty, které tato stimulace přinese. Pocity doteků prstů nebo jazyka a rtů, jako je hebkost, hladkost, teplo, horký dech, lehkost hladkého klouzání, polibky, sání nebo lízání, mohou být velice vzrušující a to jak pro dávajícího, tak pro přijímajícího partnera. Když se přijímající dokáže uvolnit, nic neřeší a prožívá to, co mu ten druhý poskytuje, pak může ke svému překvapení zažít velmi silné erotické pocity a vzrušení.

Jak se analingus provádí

Při sexu se nedá spěchat. Nedovedu si představit zahájení sexu jakoukoli formou análního vzrušování. Tato praktika přichází do úvahy až tehdy, když už jsou oba partneři dostatečně vzrušeni a jsou tedy i vstřícní něčemu novému. Jak již jsem navrhoval, je možné tyto hrátky naznačit při společné koupeli, ale ani při následné milostné předehře před milováním by nebylo vhodné se hned vrhnout na orální laskání konečníku. Je prostě potřeba se vhodně naladit, uvolnit, vzrušit a pak teprve nenásilně a pomaličku přejít i ke vzrušování a laskání těchto "zakázaných partií". Proto je vhodné začít s klasickou milostnou předehrou, hlazením, laskáním prsou, polibky, laskáním erotogenních zóna pomaličku přejít na laskání a orální vzrušování lingamu nebo joni. Někdy orální sex s lehounkými doteky na hrázi a konečníku dokáže připravit a vzrušit natolik, že prodloužení laskání z pohlaví na hráz a dále bude naprosto přirozené...

Připomeňme si několik zásad pro provádění análně-orální stimulace, která není možné opomíjet:

 

Techniky anilingusu

Anilingus by se měl rozhodně stát součástí milostné předehry partnerů, kteří se rozhodli experimentovat s análními technikami. Měl by předcházet snahám o použití technik anální penetrace, tedy análního penetračního sexu. Jedná se o velmi vhodný stupeň intimního seznámení se s touto "zakázanou" částí partnerova těla. Je to také rozumná cesta k tomu, jak partnera nebo partnerku zbavit obav ze stimulace této oblasti. Proč by techniky orálně-anální stimulace měly předcházet penetraci je řešeno v článku "Jak se svěřit, že toužím po análním sexu".

Základním předpokladem provádění análně-orální stimulace je samozřejmě důsledná hygiena. Čistota těla musí být při orálně-anální stimulaci mnohem větší, jak při klasickém genitálním orálním sexu. Proto rozhodně není vhodné partnera nebo partnerku, bez předcházející dostatečné hygienické přípravy, "překvapit" nečekanou stimulací v těchto oblastech. Může to být velmi nepříjemné a může to způsobit přímo nechuť nebo i odpor k jakýmkoli dalším experimentům. Prostě anální sex musí být spojen s nekompromisní hygienou. Jedině tak se dá zabránit obavám a vzniku zábran při análním sexu.

Pravidla nekompromisní hygieny samozřejmě platí i pro partnery, kteří spolu již anální sex měli!!!

Proto je společná koupel nebo společné sprchování přirozenou a nenucenou příležitostí pro důkladnou hygienickou přípravu, kterou již můžete spojit s milostnou předehrou. Vzájemné umývání, mydlení, hlazení celého těla, včetně zadečku, je tou nejlepší přípravou na jakékoli sexuální praktiky... Nenuceně a přirozeně se můžete vzájemně důkladně omýt i v partiích zadečku a konečníku. Takováto milostná předehra ve sprše vás oba uklidní, navodí pocit, že jste dostatečně připraveni i na intimnější sexuální praktiky, než je jen klasický sex...

Stejně tak, jak klasickému penetračnímu nebo orálnímu sexu má vždy předcházet dostatečně dlouhá milostná předehra, je vhodné, aby análním technikám, předcházela milostná předehra zaměřená i na anální oblast. Rozhodně není vhodné se hned "vrhnout" do těchto míst a předpokládat, že ten druhý to nějak nějak zvládne.

V rámci milostné předehry zaměřené na orálně-anální stimulaci by rozhodně nemělo chybět hlazení křížů, hlazení zadečku, masturbace a orální stimulace pohlaví a další něžné techniky, které dokáží příjemně naladit a vzrušit. Ideální je od orální stimulace pohlaví přejít k orální stimulaci hráze a odtud je již jen kousek ke konečníku a jeho citlivému okolí.

První kontakt s konečníkem partnera můžete uskutečnit několika způsoby:

 • Špičkou jazyka se od stimulace hráze "náhodně" dotknout i konečníku.
 • Začít se stimulací konečníku špičkou a později i plochou jazyka.
 • Lehce jazykem stimulovat okolí análního otvoru. Velmi silnou stimulací bude, když jazykem budete kroužit v kruhu okolo konečníku.
 • Laskání plochou jazyka přes oblast konečníku od shora dolů a ze zdola nahoru.
 • Stimulace tlakem plochou jazyka proti análnímu otvoru. Příjemná je změna tlaku na oblast análu a hráze.
 • Možná je i stimulace do hloubky konečníku, kdy špičkou jazyka budete tlačit směrem dovnitř.
 • Možná je i kombinace pohybů jazyka kroužením okolo análu, plošné stimulace plochou jazyka a pronikání špičkou jazyka.

Důležité je vnímat, co se partnerovi nebo partnerce líbí. Vyzkoušejte klidně co vás napadne. Jen dodržujte zásady toho, co se při análním sexu nesmí dělat.

Svoje zkušenosti můžete postupně rozšiřovat a přinášet nové prvky, které se vám nebo partnerovi či partnerce líbí. Neznamená to, že při jednom milování musíte vždy představit celý svůj repertoár doteků a stimulací. Někdy je naopak mnohem příjemnější, když u jedné techniky zůstanete delší dobu. Tělo si potřebuje "uvědomit" své pocity. Vzrušení se může dostavit právě tehdy, když je nějaký pohyb nebo stimulace opakovaná.

Mezi ty nejvíce oceňované techniky orálně -anální stimulace patří když budete 

 • Jemně se špičku jazyka dotýkat vnějšího okraje konečníku a jeho okolí. Muže to být při kruhovém pohybu jazykem nebo jen bodové doteky ve směru nebo proti směru hodinových ručiček.
 • Poklepávání jazykem na konečník, jako při klepání na dveře...
 • Opakované lízání přes celou oblast konečníku a jeho okolí. Nezapomínejte na hráz a u mužů hráz a na šourek.
 • Můžete také jazyk vtlačovat do konečníku , případně tuto techniku kombinovat se sáním s přitisknutými rty.
 • Kombinace orální stimulace a masturbace ...
 • Kombinace hlazení hýždí spojená s orálně-análním laskáním.

Jedné věci se ale vyhýbejte - líbání úst partnera nebo partnerky po orálně-anální stimulaci. I přes veškerou snahu o dokonalou hygienu je takováto kombinace nevhodná. Jedná se o jednu z nejčastějších zábran při análním sexu.

Po orálně-anální stimulaci nemusí nutně následovat anální sex. Anilingus může být klidně jen příjemnou technikou milostné předehry. Vše záleží jen na vás dvou a na tom, jak jste vzájemně naladěni. Není to nějaká povinnost po takovéto stimulaci ani anální sex vyžadovat, ani jej poskytovat!

Zvláště u partnerů, kteří s análním sexem začínají je vhodné dále nepokračovat.

Vše má svůj čas a když budete moc spěchat, může se stát, že vše pokazíte. Možná zjistíte, že ani dál jít nechcete. Na to však potřebujete právě ten čas a zkušenosti! V každém případě platí, že když zjistíte, že jsou vám doteky a stimulace v anální oblasti oběma příjemné, můžete se naučit dopřávat si vzájemně takovéto okamžiky bez obav o to, co si o vás ten druhý pomyslí. Je však opravdu potřeba nic neuspěchat. K dalšímu kroku, kterým jsou techniky anální penetrace, se dá dospět. Na to máte právě ten čas, který můžete využít ke vzájemnému zkoumání toho, co se vám líbí a co ne.

 

Doporučené články

 

Poznámka:

Analingus, anilingus ("temný polibek") nebo rimming = orální stimulace anální oblasti a konečníku partnera nebo partnerky.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)