Jste zde

Klitoris - která část klitorisu je nejcitlivější?

Klitoris - která část klitorisu je nejcitlivější?

Volné pokračování článku "Klitoris neboli poštěváček".

O stimulaci klitorisu je toho už napsáno celkem hodně. Na to, jak maličký tento "orgán ženské rozkoše je", je těch rad až až dost... Ale zatím nikde nebylo řečeno, zda má klitoris nějaké své místečko, kde je nejcitlivější... Je vůbec na klitorisu nějaká oblast, která by byla zaručeně nejcitlivější?

Tak se na tuto otázku zaměřme podrobněji.

Je známé, že naprostá většina žen dosahuje vyvrcholení především stimulací klitorisu. Neznamená to ale, že by nemohly dosahovat vyvrcholení i jinou technikou nebo kombinovanou stimulací, například pochvy a klitorisu. Vždyť už od způsobu navození vyvrcholení je pojmenováno několik nejčastějších druhů orgasmů. Připomeneme si základní:

 • Klitoridální - drážděním klitorisu masturbací nebo při souloži (nejčastější)
 • Vaginální - vaginální masturbací nebo při souloži  (méně častý)
 • Stimulací oblasti bodu G a stimulací oblasti děložního čípku (při hluboké penetraci)
 • Kombinovaný vaginálně-klitoridální  (který je pravděpodobnější, ale v čisté podobě ho zažije jen malá skupina žen)

Masturbací to jde nejsnadněji

Pokud si klitoris stimuluje žena, šance na úspěšné dosažení vyvrcholení se skoro blíží jistotě. Pokud stejnou (spíš podobnou) stimulaci ženě udělá muž, je to tak půl na půl... Z toho by se dalo usuzovat, že muži neví jak na TO. Pravdou však je, že žena ví jak na TO především proto, že sama nejlépe vnímá, jaká stimulace je jí nejpříjemnější. Ví, co se jí líbí a co ji opravdu vzruší až k vyvrcholení. Otázka nestojí jak, ale také jak rychle, kdy přidat, kdy zvolnit, kdy přitlačit a jakým směrem... A tak by se dalo pokračovat ve výčtu toho, co všechno stojí za tím, že podněty ze stimulace klitorisu přerostou ve vzrušení a to následně, postupně ve vyvrcholení.

Ženy ví, co se jim líbí a ví jak na TO. Muži se sice snaží, ale nemají zpětnou vazbu - pocity ze stimulace. A ty jim žena může zprostředkovat.

Nejlepší bude, když žena naučí muže stimulovat klitoris tak, jak se líbí jí. Masturbace je sice krásná, ale ani ta nejlepší masturbace nenahradí pocit, že vám ji provádí někdo jiný...

Opět se proto nabízí otázka, zda je na klitorisu místo, které by bylo citlivější než jiné. Pokud by o něm muž věděl, byla by větší jistota, že bude postupovat správně... Pokud takové místečko je, pak se dá hledat jedině ve spolupráci s konkretní ženou.

Nepředstavujme si však, že žena dokáže ukázat, kde je nejcitlivější. Jednak takto většinu nikdy neuvažovala a pak při masturbaci, což je její základní sexuální zkušenost, ho většinou nikdy ani nehledala...

Nejde o místečko, ale o celkovou techniku

Pokud se rozhodnete hledat postup nebo techniku, při které by žena bezpečně dosahovala klitoridální orgasmus, pak se musíte naučit spolupracovat. Orgasmus ženy není jen o stimulaci erotogenních míst na jejím těle, je to poměrně složitý mechanismus, kde kromě vzrušení velmi významnou roli hrají i emoce a celkové naladění. Předpokládejme, že žena je naladěna a že je připravena s mužem při hledání toho nejcitlivějšího místa na klitorisu nebo té nejlepší techniky.

Jen připomínám, že dotek na klitorisu bez jeho dostatečného navlhčení je nepříjemný a někdy až bolestivý. Pokud není zajištěna dostatečná přirozená vlhkost, pak je nutné použít lubrikant nebo sliny.

Sex je umět, chtít a vědět. A o orální sexu to platí především.
Dokonalý orální sex je o tom vědět jak orálně stimulovat na správných místech, ve správném pořadí a ve správnou dobu.
(Paul Joannides, sexuolog, autor knih o sexu)

Pro hledání toho nejcitlivějšího místa klitorisu doporučuji začít s technikami orálního sexu. Jazyk je podstatně jemnější a přesnější, než prst. Špička jazyku je nejen mnohem pružnější, ale také je vnímavější na jakékoli pohyby nebo jemné záškuby, kterými klitoris na stimulaci reaguje. Proto doporučuji začít s hledáním toho nejcitlivějšího místa klitorisu pomocí jazyka a v poloze ve které se provádí "Tahitský orální sex". Je to nejpohodlnější a nejsnadnější pro oba.

Budeme potřebovat vědět:

 • Kde přesně klitoris najdu a jak je veliký?

Musíte zapomenout na stud. Muž musí přesně vědět a vidět, kde klitoris najde, jak vypadá v období "klidu" a ve chvíli, kdy je díky stimulaci vzrušen. Aby mohl podrobně zkoumat každý detail klitorisu, musí mít možnost ho dobře vidět. Nejlépe zblízka.

Žena se položí na záda a široce rozevře nohy. Muž se položí mezi její nohy v poloze, ve které se provádí "Tahitský orální sex". Žena si jemně, pomocí prstů, pootevře velké stydké pysky. Mezi nimi muž uvidí malé stydké pysky a poševní vchod. V horní části, nad poševním vchodem velké stydké pysky přechází do spojení, které vytváří přehyb, který má tvar pláště kapuce. To je "předkožka" klitorisu, která klitoris překrývá a chrání před mechanickým drážděním. Pokud prsty klitoridální kapuci žena nebo muž velmi jemně stáhne směrem nahoru, k Venušinu pahorku, obnaží maličký "hrášek" - klitoris.

 • Proč je klitoris tak citlivý?

Klitoris za svou mimořádnou citlivost vděčí extrémně jemné struktuře tkáně s velkou koncentrací nervů na velmi malém povrchu. Předpokládá se že inervace maličkého klitorisu odpovídá inervaci nepoměrně většího penisu... Vlastně je, srovnání s mužským penisem, koncentrace nervových zakončení klitorisu dvojnásobná...

Klitoris však není jen ta viditelná část pod klitoridální kapucí. Je to podstatně větší prostorový útvar, který od špičky klitorisu vede pod Venušin pahorek, odkud se jeho ramena dělí oboustranně kolem poševního vchodu a končí v oblasti tkáně předpokládaného bodu G. Viditelná část klitorisu představuje pouze 4 až 6% z celkové tkáně klitorisu.

Při stimulaci klitorisu se jeho houbovitá tkáň (erotogenní tkáň klitorisu) naplní krví a klitoris se výrazně zvětší. Vzrušení zajistí také prokrvení velkých a malých stydkých pysků a poševního vchodu. Poznáte to snadno - zvětší objem a barvu - zčervenají a "naběhnou". Na doteky a stimulaci se stanou citlivější a vnímavější... Erekce klitorisu napomůže jeho snadnějšímu uvolnění zpod klitoridální kapuce a další, snadnější stimulaci a tedy lepšímu dráždění. Z celého prostorového útvaru klitorisu, který se zvětšil a "naběhl", zůstává stále nejcitlivější jeho špička a uvnitř plocha předpokládané oblasti bodu G !!!

Jak na tu otázku "Která část klitorisu je nejcitlivější" odpovědět?

Ani po mnoha a mnoha opakováních experimentů s cílem zjistit, kde je klitoris nejcitlivější, si nebudete jednoznačně jisti. To, na čem se ale se ženou shodnete bude, že to bylo nesmírně příjemné bádání a hledání...

To první, co zjistíte, že není kam spěchat. Běžná doba stimulace klitorisu do vyvrcholení je někde mezi 20 až 30 minutami klidné nápadité orální stimulace... Prostě není kam spěchat...

Výsledkem nejspíš nebude jistota, že právě zde je to nejlepší místečko, ale jistota že když budete klitoris stimulovat nápaditě a pomalu ho prozkoumáte místečko vedle místečka, že nakonec se z celého klitorisu stane zdroj vysokého sexuálního vzrušení, které ženu dovede až k vyvrcholení.

Zjistíte, že intenzita, rytmus a tempo stimulaci klitorisu musí odpovídat okamžitému stavu vzrušení ženy. Bude vám jasné, že ke stimulaci klitorisu můžete přistoupit až tehdy, když už bude žena dostatečně vzrušená jinou stimulací než stimulací pohlaví, že musí být naladěna a že musí po vzrušení toužit a těšit se na ně.

Pochopíte, že když začínáte s přímou stimulací klitorisu, musíte tak činit velmi opatrně a pomalu...Že doteky a laskání se mohou postupně zrychlovat, že mohou nabíhat na intenzitě a že to, co je možné těsně před vyvrcholením, je většinou naprosto nepřijatelné na začátku, kdy je vzrušení ženy ještě malé. Naopak, že pomalé a opatrné laskání z úvodu vzrušování je nedostatečné pro navození vyvrcholení...

Naučíte se dotýkat klitorisu tak, aby v počátcích nebyl dotek příliš silný a dráždění nepřijatelně intenzivní. Postupně se ho naučíte vystupňovat až k intenzitě která zajistí dosažení vyvrcholení... Zjistíte, že kombinace laskání klitorisu ženu více vzruší, pokud bude doplněna například o současné laskání prsů a zvláště jejich dvorců a bradavek... Najdete optimální, nejvíce vzrušující rytmus nebo délku trvání stimulace, která ženino vzrušení posune dál a výš... Naučíte se tlakem stimulovat prostorové části klitorisu, které probíhají pod tukovou vrstvou Venušina pahorku a obepínají poševní vchod a pravděpodobně končí uvnitř pochvy v oblasti tkáně bodu G.

Musíte spolupracovat!

Zdůrazňoval jsem, že je potřeba naučit se spolupracovat. Ani ten nejsnaživější muž neví, co v daném okamžiku žena prožívá. Pokud bude žena "Němý Bobeš" a jediné, čeho se od ní muž dočká, bude několik vzdechů při orgasmu (většinou ani to ne), těžko pozná co se jí líbí a co ji vzrušuje. Při stimulaci klitorisu musí žena muži naznačit, co se líbí...

Pokud při stimulaci nějaká technika nebo drážděné místečko klitorisu přináší okamžité příjemné pocity, měla by na to žena reagovat a dát najevo, že právě prožívá nádherný pocit. Muž si to, co dělá a kde to dělá zapamatuje a příště se k tomu vrátí... Úplně stačí vyjádření emocí pomocí sténání, vzdechů nebo pomocí gest a doteků ...

Prokazatelně existuje několik míst o kterých ženy říkají, že je jejich stimulace příjemná a vzrušující. Každá žena však nejspíš bude mít pocit, že je to jinde, a že nejkrásnějších pocitů dosáhne jinak... Proto doporučuji udělat si názor na to, co se líbí té vaší ženě... a nesnažit se jí vnucovat to, co se líbí vám...

 • na špičce klitorisu
 • na jeho horním okraji v místě kde začíná klitoridální kapuce a kde se spojují velké stydké pysky
 • spodní část klitorisu
 • při kroužení jazyka nebo prstu okolo klitorisu, při jeho maximálním obnažení
 • při sání klitorisu rty
 • při nasávání a prokluzování klitorisu mezi sajícími rty
 • při tlaku jazykem na plochu klitorisu
 • při tlaku prsu na část klitorisu která vstupuje pod Venušin pahorek za současného kroužení jazykem kolem klitorisu
 • při stahování klitoridální kapuce a kmitání jazykem nebo prstem na ploše klitorisu
 • při plošném lízání klitorisu s cílem obnažit ho zpod kapuce
 • při přiložení rtů na obnažený klitoris a rozkmitání rtů tonem Brrrrrrrrrrr, Brrrrrrrrrrr, ....
 • ... a další...

Nejvíce pocitů však ženy zažívají, když se techniky střídají a postupně gradují....

A shodují se i na tom, že čím více doteků, tím lépe...

 

POZNÁMKA

Články s podobou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)