Jste zde

Tantrické "Léčení joni"

Tantrické "Léčení joni"

Pokračování tématu "Základní tantrické sexuální techniky". Volné pokračování článků "Umění tantrické masáže" a "Tantrické léčení".

Technika patří mezi techniky "Tantrické masáže joni".


Technika, která bude dále popsána, patří mezi tantrické masáže a současně je možné ji považovat i za tantrickou meditaci. Rozhodující je, jak je její provedení partnery zamýšleno a nakonec pojato.

Její význam spočívá v navození maximálního uvolnění přijímající ženy. Cílem je především snížení napětí, bolestí a problémů v oblasti ženské joni.

Může být provedena i jako tantrická masáž joni, která bude zakončena sexuálním spojením muže a ženy nebo orgasmem přijímající ženy. Především však tato technika slouží pro uvolnění a "Léčení joni". Tato tantrická masážní technika by měla být používána především jako tantrická meditace bez sexuálního podtextu. K takovému stupni koncentrace na pocity a prožitky však musí oba partneři nejdříve společně dospět...

Určitě by to neměla být první tantrická masáž, kterou budete prožívat. Je spíše určena pro pokročilejší tantriky, kteří již plně dovedou oddělit dávání od přijímání a nesklouzávají k pokusům tyto činnosti zaměňovat. Často se používá zkušenými a náročnými tantriky, kteří chtějí své ženě poskytnout maximální uvolnění i pocity rozkoše, případně zakončené hlubokým prožitkem orgasmu.  

Kdo masáž a léčení provádí

Tantrická masáž "Léčení joni" je samozřejmě párová masáž. Jak je již z jejího názvu jasné - je určena pro ženy. V roli přijímajícího je tedy žena. Co se týká role dávajícího - tady je důležitý cíl masáže.

"Léčení joni" od dávajícího muže doplňuje techniku o mužskou energii, kterou dávající žena do techniky vložit nemůže.

V roli dávajícího může být muž i žena.
Pokud se jedná o pár tvořený mužem a ženou, pak je rozdělení rolí jasné. Masáž však může být prováděna i v párech lesbických žen a zde si roli přijímajícího a dávajícího musí ženy rozdělit samy. Může však nastat i situace, kdy se žena rozhodne přijmout tuto tantrickou techniku od někoho, kdo ji ovládá profesionálně, případně se tantrou (ne jen na sexuální úrovni) zabývá. Neřešte zde otázku, zda je vůbec možné nebo správné, aby takovouto masáž žena přijala od ženy. Tady musí neopodstatněná hrdost mužů stranou. Mnohdy tuto masáž dokáže v roli dávajícího mnohem lépe provést právě žena a to z důvodu, že rozumí joni mnohem více než muž. Léčení joni vyžaduje posvátnou úctu, jemnost, něhu, porozumění i trpělivost a to ženy mají v podvědomí mnohem více než muži.

Délka masáže
Tantrická masáž "Léčení joni" patří mezi kratší tantrické masáže a její délka se pohybuje okolo jedné hodiny.

Pozitivní účinky léčení joni

Masáž joni provedená technikou "Léčení joni" má mnoho pozitivních účinků. Touto cestou zkušený tantrický masér může například ženu s problémy vzrušení naučit  přijímat doteky a podněty v této oblasti a to může postupně vést i ke zvýšení citlivosti a vnímavosti joni a jejího okolí. Tím zkušeným tantrikem ovšem nemusí být zrovna někdo, kdo nabízí tantrické masáže za nehorázné sumy, jejichž výsledek přináší pozitivní pocity jen masérovi při kasírování zákaznice!!! Naopak tím chci nabádat partnery, aby se takovýmito mistry stali sami!!!

Přijímající žena může postupně poznávat reakce joni na doteky a podněty a následně může touto cestou probouzet celé své tělo. Může dojít i k celkové změně chápání a přijímání vlastního těla a to nejen na sexuální úrovni.

V párech tato technika umožní dokonale poznat joni partnerky a naučit se správně dotýkat citlivých míst nebo se naopak nedotýkat míst, která mohou vyvolávat nepříjemné pocity nebo jsou málo citlivá. To může pomoci muži pochopit potřeby ženy nejen při milostné předehře, ale také při milování.

Léčení joni můžete zařadit i do milostné předehry. Možná to bude právě to co žena potřebuje pro hlubší prožívání spojení a orgasmu.

Je jasné, že napoprvé to bude spíše změna a něco nového, ale čím častěji se této technice budete věnovat, tím budou výsledky zřetelnější. V každém případě se dá očekávat, že větší citlivost na doteky a dráždění po čase vyústí v prožívání silnějších a hlubších orgasmů a dá ženě nový rozměr v jejím prožívání těla a intimních okamžiků.

 

Technika "Léčení joni"

Jako u všech tantrických masáží i meditací je potřeba začít tím, že si vytvoříte příjemné prostředí zaplněné vůněmi, tichou meditační hudbou a blikajícími plaménky svíček. Také je potřeba naprosté soukromí bez jakýchkoli obav ze vstupu nežádoucích osob.

Co budeme potřebovat?

 • Přírodní olivový olej s co nejmenším obsahem minerálních látek a kyselin, případně dětský olejíček bez příměsí.
 • Velmi vhodný je kvalitní lubrikační gel na vodní nebo olejové bázi.
 • Tradičně se používají pro tyto techniky přírodní čisté oleje. Nemusí to však vyhovovat každému a tak ani lubrikační krém není překážkou.
 • Prostěradlo u kterého nemusíme řešit stopy od olejíčku.
 • Tři polštářky - jeden pod hlavu, dva na podložení kolen přijímající ženy
 • Polštářek s náplní pohankových slupek nebo deku na mírné podložení pánevní oblasti pro lepší přístup k joni.
 • Znalost tradičního pozdravu "Namasté".
 • Tradiční oděv Lunghi - Sarong - Pareo pro dávajícího, případně i pro přijímající ženu.

Popis techniky léčivé masáže

Přijímající žena se pohodlně položí na záda a roznoží nohy. Pokrčí je a podloží polštářky pro uvolnění napětí ve svalech. Vhodné je podložit pánevní oblast polštářkem s náplní pohankových slupek - dobře se přizpůsobí tělu. Pod hlavu je možné dát větší polštář. Celkově jde o maximální pohodlí a uvolnění přijímající ženy.

Dávající poklekne z levé strany k ženě nebo si vedle ní sedne na paty. Musíte si najít pohodlnou polohu, neboť vás čeká masážní technika trvající skoro hodinu.

Masáž začíná pozdravem "Namasté" a pak položením levé ruky dávajícího na srdeční čakru ženy a pravé ruky na joni a první čakru. Jedná se o plný klidný dotek bez jakýchkoli vedlejších úmyslu. Žena pozdrav opětuje a oba začnou společně zhluboka dýchat. Zklidní se a tak se i uvolní.

Dávající začne zlehka masírovat hladivými pohyby bříško ženy a její hrudník. Tahy mohou pokrývat celé tělo ženy od krku až po nohy. Důležité je, aby pohyby byly plynulé a vedené stále stejnou silou. Pozor na stabilitu, aby se nestalo, že se o ženu při ztrátě rovnováhy opřete. Doteky jsou jemné, pevné a plynulé. Masáž a hlazení má navodit pocity bezpečí a sounáležitosti.
Doba této fáze masáže je přibližně 10 minut.

Pak se dávající přesune mezi roztažené nohy ženy a pohodlně se znovu usadí. Položí ruce na kolena ženy a znovu naváže kontakt s jejím tělem. Pomalými pohyby se pomaličku začněte věnovat horní straně jejích stehen. Potom přejděte na vnitřní stranu stehen a třísla, pak pohyby prodloužíte na celé nohy a celou jejich plochu kůže. Nespěchejte, pohyby veďte přesně a ve stejném rytmu. Nesnažte se zůstávat na stejném místě nebo prudce měnit rychlost či tlak.
Doba této fáze masáže je přibližně 5 minut.

Přijímající žena se zklidní, vnitřně ztiší a uvolní. Teprve potom se dávající partner pomalu,přes vnitřní stranu stehen, začněte věnovat tříslům, hrázi a jemnými doteky se přesuňte k joni. Hlaďte nejdříve její okolí a lehounce uvolňujte oblast třísel a pubického ochlupení. Pokud je žena vyholená, je pro ni jakýkoli podnět v této oblasti intenzivnější. Rozhodně nespěchejte a doteky věnujte výhradně vnější části joni, tříslům a hrázi.
Doba této fáze masáže je přibližně 5 minut.

Pro další masáž je vhodné použít lubrikační gel, případně kvalitní olivový olej nebo dětský olejíček bez příměsí. Lehounce se začněte dotýkat oblasti poštěváčku. V této fázi bude ještě zakryt kožní řasou klitoridální kapuce a tak jej hlaďte a lehounce masírujte jen z vnější strany.

 • Uchopte mezi palec s ukazováček kožní řasu kapuce zakrývající poštěváček a i s ní jej pomaličku mněte. Pevnější tlak na poštěváček přes kožní řasu kapuce a jemné mnutí bývá velmi silným podnětem.
 • Pak dejte obě ruce prsty na oblast třísel a palci střídavě hlaďte oblast okolo klitorisu tak, aby byl občas přivřen mezi palce z boku přes kůži.
 • Příjemný je také krouživý pohyb palcem na klitorisu přes kůži.
 • Neomezujte se jen na oblast klitorisu a hlaďte i celé jeho okolí, třísla, Venušin pahorek a bříško.
 • Někdy je nepřímé dráždění klitorisu mnohem silnějším pocitem, než přímý dotek na nekrytém klitorisu v nevhodný okamžik.
 • Po delším hlazení oblasti klitorisu se jej můžete s dostatkem lubrikačního krému dotknout přímo a lehounce jej stimulovat dotekem, hlazením i jemným poklepáváním.

Doba této fáze masáže je přibližně 5 minut.

Masáž se pomalu začíná zaměřovat na na oblast joni.

 • Své doteky začněte přenášet na závojíčky malých a velkých stydkých pysků. Každá žena má jiný tvar a velikost stydkých pysků. Některé ženy mají malé pysky větší a vystupují nad velké. Proto musíte masáž přizpůsobit joni své partnerky.
 • Nejčastější technika je na úvod je hlazení celou plochou dlaně a prstů od hráze směrem k Venušinu pahorku. Přiložte ruku s prsty u sebe dlaní na joni a pomalu hlaďte plynulým tahem směrem k Venušině pahorku. Končíte lehkým sejmutím ruky v oblasti podbřišku. Moc netlačte, jen zlehka hlaďte, střídejte jednu ruku za druhou a nikam nespěchejte. Stále by měl být zajištěn plný dotek minimálně jednou rukou. Právě ten plný pomalý pohyb uzavírající joni a tření na velkých a někdy i vystupujících malých pyscích přináší ženě nádherné pocity.
 • Potom zlehounka mezi ukazováček a palec sevřete kůži stydkého pysku na jedné straně joni a jemným pomalým pohybem jej citlivě mněte mezi prsty směrem odshora dolů. Vnitřní, běžně krytá strana pysku je krytá velmi jemnou a citlivou kůží a jemné tření a hlazení je nesmírně vzrušující.
 • Můžete také jedním prstem přejíždět mezi pysky, což zajistí dráždění obou pysků současně.
 • Touto technikou opravdu opatrně, místečko vedle místečka promněte velké i malé stydké pysky. Žena již bude vzrušenější a její pozornost bude zaměřena na pocity v oblasti joni. Možní zaznamenáte i výraznější přirozené zvlhnutí následkem nastupujícího vzrušení.
 • Nezapomínejte na lubrikaci!!!

Doba této fáze masáže je přibližně 5 minut.

Pokud někdo zná tantrickou masáž joni, řekne si že je to velmi podobná technika. Máte pravdu, je to podobná technika. Musíme si však uvědomit, že joni je v tantře posvátné místo a tak není možné se jí dotýkat jen tak bez přípravy celého těla ženy. Rozdíl v technice masáže teprve přijde.

Nyní se dostáváme k hlavní části techniky "Léčení joni", na kterou jsme přijímající ženu skoro půl hodiny připravovali.

 • Pokud jste až do této chvíle lehounce mnuli stydké pysky, pak se znovu vraťte k technice střídavého hlazení dlaní levé a pravé ruky s prsty u sebe na joni, plynulým tahem směrem k Venušině pahorku. Několikrát ještě techniku střídavě zopakujte a nakonec ruku ponechte tak, aby vchod do joni byl celý zakryt dlaní. Tento dotek by měl být pevný a klidný, moc netlačte, jen plně překryjte celou joni. Pro ženu to bude po půl hodině prožívání doteků první okamžik naprostého klidu, který bude vnímat zcela odlišně, než dosavadní masáž.
 • Po chvíli klidu začněte jedním prstem, s dostatkem lubrikačního krému, pomalým krouživým pohybem, pronikat do joni. Nesnažte se proniknout, pouze pronikejte. Prst by se měl nejdříve jen pokoušet rozevírat stydké pysky, pak jen jako náhodou nalézt vchod do joni a znovu se vracet na začátek cesty.
 • Rozhodně se nesnažte přímo do joni proniknout. Jste v pro tantriky posvátném území a tak se podle toho chovejte.
 • Až si budete naprosto jistí tím, že vchod do joni již znáte, prodlužte jemné průniky a pokuste se prst zasunout trošku hlouběji. Dostáváte se na vstup do pochvy, kde je většina žen nejcitlivější. Z celkové hloubky pochvy je právě její první třetina na dráždění nejvíce vnímavá a v horní části (na pomyslné klenbě) se nachází i mystický bod G. Nemá smysl se tedy snažit o pronikání až do maximální hloubky joni. Nejvíce příjemných pocitů ženě přináší právě její první třetina až polovina.

Nyní jsme však na úplném začátku na vchodu do pochvy. Tady již začíná technika "Léčení joni".

 • Prst zasuňte tak, aby jeho poslední článek byl uvnitř joni.
 • Velmi jemným krouživým pohybem začněte hladit polštářkem prstu vnitřní část pochvy pod klitorisem. Stanovte si počet krouživých pohybů, které vykonáte, než se přesunete na další místo uvnitř joni. Začněte například 9 opakování.
 • Celkem budeme tuto techniky provádět na 12-ti místech uvnitř joni. Můžeme si tedy další místa posunutí prstu představit jako 12 bodů na ciferníku hodin. Další místo bude na pomyslné číslici 1, další na 2, pak 3..., poslední místo bude stejné, kde jsme techniku začínali - 12.

Vrátím se zpět k dotekům uvnitř joni. Pokud se budeme pohybovat v první polovině kruhu od 0 do 6, pak je potřeba použít prst levé ruky, v druhé polovině kruhu prst pravé ruky. Doteky by měly být stále stejné intenzity, rychlosti i tlaku. Můžete si vytvořit i svoji kombinaci, kdy například první tře budou kroužení, druhé tři s tlakem na závěr kruhu a poslední tři s jemnou vibrací. Ale nepřekombinujte to. Někdy bude nejlepší pouze jemný krouživý pohyb s proměnným tlakem. Druhou ruku můžete využít k jemnému hlazení vně joni v oblast třísel nebo k podobnému krouživému hlazení vně na stydkých pyscích. Dominantní však musí zůstat pohyb prstu uvnitř a na ten se soustřeďte nejvíce. Sledujte reakce přijímající ženy a pokud se jí dotek v některém místě obzvláště líbil, můžete ho i zopakovat. Nepřesahujte však 12 opakování ať vydržíte se silami až do konce. Než se vám podaří krouživým pohybem prstu uvolnit celý vchod do joni, uplyne asi tak 12 minut. Opravdu nespěchejte.

Masáž pokračuje tak, že zasunete prst hlouběji a celou techniku 12-ti masírovaných míst uvnitř joni provedete znovu.

Další opakování již bude s úplně zasunutým prstem. Vždy je potřeba doplnit trochu lubrikačního krému, především k začátku prstu, aby nedocházelo k odírání stydkých pysků. Nezapomínejte, že je potřeba maximální ohleduplnosti a něžnosti. 

Když budete mít zasunut v joni celý prst, bude vám pro jeho dotek přístupná prakticky celá hloubka joni. Pokud se žena vzruší (vzruší se určitě), pak dojde i k anatomickým změnám pochvy a pochva se přirozeně zkrátí a přiblíží se vám tak na dotek i děložní čípek. Buďte velmi opatrní a nesnažte se ho dráždit. Pokud by došlo k jeho poranění, může to být pro ženu velký zdravotní problém. Z čípku se uvolňuje sekret, který má vytvořit vhodné podmínky pro očekávané spermie a usnadnit jim cestu do dělohy, kde na ně čeká vajíčko..... Proto přímé dráždění děložního čípku vynechejte, můžete však lehounce hladit jeho okolí.

Dostáváme se k uvolnění oblasti bodu G.

V horní části pod poštěváčkem na klenbě pochvy můžete nahmatat zduřenou tkáň velmi citlivou na dotek. Podle lékaře Grafenberga, který jej popsal a vysvětlil, se jedná o zvláštní útvar podobný fazoli, velký asi jako drobná mince. Je lokalizován na přední stěně vaginy mezi stydkou kostí a dělohou. Obvykle se nachází přímo za stydkou kostí, ve druhé třetině pochvy, přibližně 3–5 cm od poševního vchodu. Velikost a umístění bodu G se u každé ženy liší. Jeho nalezení je někdy obtížné, a proto některé ženy mají obavu, zda jej vůbec mají. Grafenbergův bod je ve skutečnosti zformované množství nervové tkáně. U některých žen může stimulace tohoto bodu přivodit orgasmus a v některých případech i ženskou ejakulaci. Stimulace bodu G vede k jeho dalšímu zduření a tím také ke zvýšení citlivosti. Stimulováním oblasti bodu G může žena prožít silný orgasmus s intenzivními vnitřními pocity. Tomuto druhu orgasmu se říká ženský vaginální orgasmus. U některých žen při něm dochází ke zvýšení vlhkosti. Žena může prožít něco jako malou ejakulaci, která je provázena různě silným výronem tekutiny, která může připomínat i mužské sperma.

 • Dráždění oblasti bodu G je potřeba věnovat zvýšenou pozornost.
 • Používají se krouživé pohyby a protože vložený prst je bříškem vzhůru, můžete ho pokrčovat, přitahovat a zase oddalovat a takto intenzivně oblast bodu G stimulovat.
 • Rozechvění polštářku prstu vibrací na bodu G může vyvolat u přijímající ženy až záplavu vzrušujících pocitů. 

Je dobré toto všechno vědět, protože pak budete lépe chápat, proč jsou některá místa joni mnohem citlivější, než jiná. Většina žen má citlivější především horní část joni a to opravdu v první třetině její délky. Pomyslně v našem masážním dělení je to prostor mezi devítkou a trojkou.
Doba této fáze masáže je přibližně 30 minut.

Léčení problémů

Léčení joni je však také o opravdovém léčení nalezených problémů. Dokonalá joni neexistuje. Každá žena má své problémy a ty se mohou týkat i ženské joni. Dotekem na vnitřní stěně pochvy můžete rozeznat celou řadu změn, zjizvení, výstupků, výrůstků, zatuhnutí i jizev. Tady je prostor pro pomoc dávajícího přijímající ženě. Pokud najdete nějaké zatuhlé místo, pokuste se je jemnou masáží zevnitř uvolnit.

Důvodů proč některé části joni mohou být v tenzi, křeči nebo napětí je mnoho. Mohou to být důvody psychické i fyzické. To v tomto okamžiku nezjistíte a ani není není cílem to řešit. Důležité je to, že jemnou masáží se opravdu daří tato místa uvolnit a harmonizovat. Nejsou to žádné výmysly, je to něco, co si můžete sami vyzkoušet. Každá žena může na povolení těchto vnitřních napětí v joni reagovat jinak. Některá je skoro nerozpozná, jiná prožije orgasmus a další se uvolní podvědomí a začne bezdůvodně plakat nebo se smát. Pokud se vám při masáži něco takového přihodí, nesnažte se začít omlouvat, přejděte to a pokračujte v masáži. Po ukončení masáže si o tom můžete promluvit, nyní však masáž nepřerušujte a nechte ji projít až do úplného závěru.

Pravidelně prováděná technika "Léčení joni" může opravdu účinně zlepšit stav joni právě v případech, kdy změny jsou především psychického, ale i fyzického původu. Přesvědčíte se o tom sami, že zatuhnutí a hrudky na stěnách joni postupně zmizí a s nimi mnohdy i nervozita, špatná nálada a někdy i nechuť k sexu. Ohleduplná a láskyplná masáž nemůže nikdy ublížit. Nic tedy neriskujete.

Při jemných technikách prováděných na vnitřní straně joni můžete nahmatat i různé anomálie, výrůstky, hrudky, dokonce i tepající shluky žil nebo vyboulení stěny pochvy. V těchto místech se nesnažte o jejich rozmasírování. Mohou to být změny na stěnách pochvy vyvolané záněty, jizvami, zraněními nebo porodem. Vhodné je po masáži ženu seznámit s tím, co se vám nezdálo a čemu jste se vyhýbali. Mnohdy o těchto změnách žena už ví od gynekologa a vysvětlí vám o co se jedná. Pokud je tato informace nová i pro ni, měla by se poradit se svým gynekologem. Nemusí mu vysvětlovat jak se o problému dověděla, může ho požádat o kontrolu svého zdravotního stavu a více se zajímat o změny, které lékař zjistil.

Závěr masáže "Léčení joni"

Jak jsem na úvodu zdůraznil, jedná se především o léčebnou techniku, která může být v závěru pojata i jako tantrická masáž joni, zakončena u partnerských masáží sexuálním spojením muže a ženy nebo orgasmem přijímající ženy.

 • Pokud žena neprožila orgasmus při masáži oblasti bodu G, pak je většinou již velmi blízko velkému zrušení a postačí dále pokračovat v masáži a dráždění klitorisu. Žena pak většinou prožije intenzivní klitoridální orgasmus, který je často možné i zopakovat několikrát za sebou.
 • Také lze celou techniku zakončit orálním drážděním klitorisu až do vyvrcholení.
 • Jinou variantou zakončení je kombinace orálního dráždění klitorisu a současné stimulace prsty uvnitř joni, v oblasti bodu G.
 • Pro partnery je samozřejmě možné "Léčení joni" uzavřít i spojením obou partnerů a vyvrcholením při souloži.

Pokud je masáž chápána jako meditace a hlavní důraz je kladen na řešení zdravotních problémů joni a jejího uvolnění, může být masáž zakončena technikou, kterou jste použili v hlavní části "Léčení joni".

 • Vraťte se k technice střídavého hlazení dlaní levé a pravé ruky s prsty u sebe na joni, plynulým tahem směrem k Venušině pahorku.
 • Několikrát ještě techniku střídavě zopakujte a nakonec zůstaňte tak, aby vchod do joni byl celý zakryt dlaní. Tento dotek by měl být pevný a klidný, moc netlačte, jen plně uzavírejte celou joni. Prožijte společně okamžiky naprostého klidu.
 • Masáž ukončíte pozdravem "Namasté" a můžete se společně obejmout, přikrýt dekou a společně odpočívat. Většinou se dostaví spánek.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)