Jste zde

Stealthing - nechráněná soulož bez vědomí ženy

Stealthing - nechráněná soulož bez vědomí ženy

Hlavní téma:"Sexuální odchylky".
Volné pokračování článku  "Vztahy mezi lidmi".

Stealthing je velmi nebezpečné chování některých nezodpovědných mužů, kterým "nevyhovuje" používání prezervativu při souloži. Bez vědomí ženy si v průběhu soulože tajně sundají kondom a dále pak pokračují v souloži bez bez ochrany. Takové chování představuje riziko nejen pro něho, ale také pro partnerku. Ta je kromě rizika případné nákazy pohlavní chorobou vystavena navíc riziku nechtěného těhotenství. Riziko přenosu nákazy pohlavní chorobou je obousměrné, tedy mezi oběma partnery.

Někdy jsou pro takovéto jednání uváděny i další důvody. Nejčastěji se jedná o výmluvu, že takto, bez prezervativu, muž zažívá lepší pocity vzrušení. Nebo se ze strany muže může jednat o projev jeho nadřazenosti vůči ženě. Především mezi mladými muži se pak "rozmáhá" trend, kdy se vsadí, že se nebojí prosadit si své nebo s cílem ukázat, že se nebojí souložit bez ochrany! Často sex bez ochrany muži požadují od prostitutky a když jim ho nedovolí, takto ji chtějí "podvést".

Nechráněný sex s prostitutko je krajně nebezpečný. Prostitutka má při své práci pohlavní styk s noha muži a nemůže si být jista, že se mezi nimi neobjeví některý, který je nakažený pohlavní chorobou. Použití prezervativu ji alespoň částečně chrání před nákazou, ale i tak žádnou jistotu nemá. Nechráněný sex s nakaženou prostitutkou je pak pro muže zaručeným způsobem, jak se nakazit a pohlavní chorobu dále přenést na manželku, partnerku nebo milenky...

Nezodpovědné chování je to v každém případě a rozhodně to není jen o tom, že muž se prostě rozhodne a tak to také i udělá! Pokud žena nesouhlasí s pohlavním stykem bez použití ochrany, pak takové jednání muže, kdy ji vědomě ohrozí, může být klasifikováno jako trestný čin. I když se muži mohu myslet, že se nejedná o nic tak závažného, především v případě kdy žena používá antikoncepci, jedná se o situaci, kdy byla soulož bez ochrany vykonána bez jejího souhlasu! Takovéto jednání pak může být posuzováno i jako pokus nebo dokonané znásilnění.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje