Jste zde

Společná výuka masáží - masážemi nic nepokazíte

Společná výuka masáží - masážemi nic nepokazíte

Hlavní téma: "Skupinový sex".
Pokračování článků "Společná výuka technik ve skupině", "Masáže ve skupině" a "Tantrické meditace a cvičení".

Je snadné o tom mluvit, obtížné je to realizovat... Už první, co Vás možná napadne bude nejspíš otázka, jak takovou "výuku" masáže realizovat současně, pro více "žáků"? Možností je hned několik a každá bude mít své přednosti i úskalí.

Masážemi nic nepokazíte, ale nepodceňte teorii! Pokud se domluvíte na výuce masáží, dohodněte se, zda se bude učit masáž jako masáž nebo Vás více zajímá masáž pohlaví. Nejspíš se většina budete zajímat o masáž pohlaví, ale to byste začali od konce... Musíte se nejdříve naučit alespoň několika základním technikám klasické masáže a pak můžete postoupit dál.

Najednou se to však naučit nedá a proto je potřeba si pro každé setkání připravit něco, co vás ve znalostech společně posune dál.

Masáže pohlaví jsou poměrně náročné a stejně se nedělají jako první. Masírovaného je nutné nejdříve naladit a k tomu je nejvhodnější právě klasická, lépe ájurvédská masáž. Alespoň částečná... Pokud jste se dohodli na masáži pohlaví, pak je dobré vědět, že se skládají z mnoha technik, které jdou za sebou v určeném pořadí. Před výukou se dohodněte na tom, kdo bude modelem na masážním stole... Z toho pak vyplývá, že dnešním tématem je masáž muže nebo masáž ženy. Pokud budete chtít stihnout výuku masáže muže i ženy v jeden večer, musíte sledovat čas. Dvě výuky masáže jsou časově náročné a může se stát, že budete natolik unaveni, že dva cykly výuky na jednom setkání nestihnete nebo nezvládnete. Dobře se na masáž předem teoreticky připravte! Ideální bude, když si to, co se budete vzájemně učit ve skupině, si doma "nanečisto" vyzkoušíte. Až budete společně ve skupině bude to o něčem jiném a to i přesto, že je to to samé... Popis toho, jak by taková výuka mohla vypadat naleznete v článcích:

Výuka a následné masáže se dají realizovat jako

Bude záležet jen na Vás, kterou variantu zvolíte pro výuku a kterou pro další procvičování. Možná je varianta současné masáže na jednom stole přijatelnější, neboť zcela odpadá otázka, kdo bude na stole a kdo se bude jen dívat...

 

POZNÁMKA
Společná výuka technik je běžnou praxí na tantrických seminářích a v tantrických školách. Nejedná se tedy jen o uzavřené skupiny ve třech nebo čtyřech lidech. Při tantrických akcích pořádaných jako tantrické školy nebo semináře výměnu partnerů rozhodně nedoporučuji!!! Proč vás od takového jednání zrazuji se dočtete v článku "Představuje tantrická masáž nějaká rizika?" a článku "Tantra a pohlavní nemoci". Můžete si být skoro jisti, že k takové výměně partnerů Vás tantričtí mistři budou vyzývat... Pro někoho je to možná lákavá představa, riziko a případné následky si však ponesete sami...

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)