Jste zde

Sexuální polohy z knihy Kámasútra, žena nahoře

Sexuální polohy z knihy Kámasútra, žena nahoře

Hlavní téma: "Sexuální polohy".
Volné pokračování článku "Kniha Kama Sutra - Kámasútra".

Polohy "Na koníčka" nebo obecně polohy "Žena nahoře" patří mezi polohy, jejichž potenciál vzrušení a práce se sexuální energií je velmi velký. Už známá orientální kniha o milování Kámasútra uvádí, že v určitých sexuálních polohách při milování, za spojení lingamu a joni se doporučuje, aby žena převzala aktivní roli. Právě v těchto polohách totiž ženy zažívají nejčastěji vaginální orgasmus. Podle tantrické tradice a orientální představy o milování je aktivní role ženy při milování považována za milování tantrických mistryň. Žena při něm uvádí muže do tajemství sexuální extáze poskytováním rozkoší, které zvládají jen tantrické mistryně, které dokonale znají tajemství joni a lingamu. Techniky, kdy je žena nahoře jsou v tantrické představě o milování považovány ze velmi významné pro rozvíjení zkušeností s mnohonásobným orgasmem u ženy a oddalovaným orgasmem, případně s orgasmem bez ejakulace u muže. Muž v poloze "Na koníčka" většinou leží na zádech, může relaxovat a sledovat, jakou má jeho žena představu o milování. Žena může muži připravit nádherné pocity ze společného spojení podle svých představ. To je zcela jiné, než běžné, rozdělení úloh při sexu. Muž má také větší možnost hlídat své vzrušení a držet kontrolu nad jeho průběhem. Vyžaduje to samozřejmě ze strany muže určité znalosti, soustředění i kázeň.

Z pohledu Kamasutry jsou polohy, kdy je žena nahoře významné proto, že:

  • Žena nejlépe ví, jak dosáhnout vysokého vzrušení a zakončit je vyvrcholením.
  • Díky tomu, že si samy samy určují úhel, hloubku a intenzitu penetrace, snáze dosahují vaginálního orgasmu.
  • Přizpůsobí si pohyb penisu v pochvě tak, aby docházelo ke stimulaci těch nejcitlivějších částí pochvy, hlavně v oblasti poševního vchodu, klitorisu a první třetiny horní části pochvy s oblastí bodu G.
  • Muž může doplnit vnitřní stimulaci penisem o vedlejší stimulaci erotogenních zón hlazením, líbáním, třením. Jedná se především o prsa, záda, zadeček, ústa a někdy i klitoris.
  • Polohu, kdy je žena nahoře je možné poměrně snadno obměňovat. Každá varianta nabízí jiné pocity i vizuální podněty.
  • V poloze, kdy je žena nahoře může žena provádět techniky vnitřní stimulace penisu stahy poševních svalů.
  • Při technice, kdy žena sedí na muži a sama si bude stimulovat klitoris masturbací, může společně s mužem při jeho penetraci prožít společný orgasmus při spojení. Jediné co muž musí je, aby byl až do úspěšného konce vzrušený natolik, že jeho lingam neopustí joni. Toto je technika při které KAŽDÝ muž a KAŽDÁ žena mohou společně prožit pocity orgasmu ženy při penetraci.
  • Poloha nabízí více způsobů penetračních pohybů. Při některých z nich, například při pomalém kroužení pánví za současného stahování a povolování vaginálních svalů, může muž prožívat pocity podobné "ždímání" penisu.

Právě pro velký prostor pro uplatnění ženského přístupu k penetraci v polohách, kdy je "žena nahoře", tyto polohy Kámasútra doporučuje jako nejvhodnější pro maximální uspokojení ženy a pro tantrické meditace při práci s ženskou energií. Jsou vhodné i pro cílené posilování vaginálních svalů ženy při penetraci penisem. Těmito technikami se zabývá článek "Meditace a posilování pánevního dna při spojení lingamu s joni".

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)