Jste zde

Sex bez závěrečného vyvrcholení

Sex bez závěrečného vyvrcholení

Hlavní téma: "Prožitek a orgasmus".
Volné pokračování článku "Vyvrcholení nemusí být samozřejmým zakončením milování..."

Je zásadní rozdíl mezi sexem bez vyvrcholení a sexem bez závěrečného vyvrcholení. Rozhodně si tyto dvě situace nepleťme.

Rozdíl spočívá v tom, že

 • sex bez vyvrcholení je sex, kdy jeden z partnerů vyvrcholení dosáhnout nemůže.
 • sex bez závěrečného vyvrcholení je sex, kdy jeden nebo i oba partneři závěrečné vyvrcholení nechtějí.

Zdánlivě se jedná o stejnou situaci. Jenže to opravdu není stejné.

 • V případě sexu bez vyvrcholení se jedná o absenci orgasmu při sexu z důvodů, které jsou pokládány za sexuální problém. Příčin je mnoho a takovýto stav je považovaný za sexuální problém, který je potřeba řešit.
 • V případě sexu bez závěrečného vyvrcholení se jedná o vědomé zřeknutí se prožitku vyvrcholení. Takovéto "zřeknutí se" vyvrcholení není partnerský ani sexuální problém, který by bylo nutné řešit.

Sex bez vyvrcholení přitom není žádná novinka. Taoistický pohled na vyvrcholení muže je takový, že když muž při sexu ejakuluje, ztratí tím cennou životní energii a jeho život se zkrátí. Právě proto se taoisté nebo tantrici učí technikám zadržování ejakulace a učí se vzrušení kontrolovat tak, aby prožili pocity odpovídající pocitu orgasmu, ale dokázali přitom zabránit ejakulaci. Tantričtí mistři to zvládají, lidé, kteří se těmito technikami léta zabývají to zvládají občas a pro nás ostatní je tento článek. Pokud vás zajímá taoistický pohled na sex, přečtěte si článek "Jaké výhody má pohlavní styk bez ejakulace? Z pohledu Taoismu".

Proč sex bez závěrečného vyvrcholení?

Musím upozornit, že se nejedná o nějaký nový směr sexu, kterým se bude lidstvo zabývat v následujících staletích. Je však dobré vědět, že jsou lidé, kteří se toto cestou poznávání lidské sexuality vydávají proto, aby zjistili co jim jejich intimní vztah a sexuální vzrušení bez vyvrcholení může nabídnout. 

Pokud zvažujete, že by nebylo špatné to vyzkoušet, pak je potřeba vzít do úvahy tyto informace:

 • K sexu bez závěrečného vyvrcholení lidé musí dospět. Není to však otázka věku, ale spíše osobních zkušeností a potřeb.
 • Sex bez závěrečného vyvrcholení mohou prožívat ženy i muži, jen žena nebo jen muž... případně "na střídačku"...
 • Není to něco, co je pro každého a nikdy to nebude vyhovovat všem.
 • O sexu bez závěrečného vyvrcholení si musíte s partnerem nebo partnerkou nejdříve v klidu, společně promluvit.
 • Na tom, že se závěrečného pocitu vyvrcholení zřeknete, se musíte domluvit a musí s ním ten druhý souhlasit!!!
 • Můžete se dopředu dohodnout i na tom, že jeden vyvrcholení prožije a ten druhý ne.
 • Když se pro takovýto závěr sexu rozhodnete, pak je potřeba respektovat i to, že v případě, kdy budete potřebu vyvrcholení nakonec mít, ten druhý vám ho bez výčitek dopřeje...
 • Dopředu se dohodněte na tom, jak vědomý sex bez závěrečného vyvrcholení ukončíte...
 • Pro každý den takovéhoto milování si můžete dopředu navrhnout i "program milování", tedy to, co chcete vyzkoušet, případně jaká cvičení chcete do programu zařadit.
 • Sex bez vyvrcholení je ideální například pro každodenní posilování svalstva pánevního dna technikami Kegelových cviků nebo pro jejich posilování ve spojení. Jedná se o techniky popsané v článcích "Kegelovo cvičení pro posílení svalstva pánevního dna", "Svírání a povolování svalů joni (vagíny)", "Meditace a posilování pánevního dna při spojení lingamu s joni", "Pomalý sex a posilování svalů pánevního dna", "Poloha "V sedě" - poloha YAB-YUM, lotosový květ", "Technika královen a konkubín 2", a dalších...
 • Sexuálnímu uvolnění orgasmem se však zcela nevyhýbejte. To by byl extrém, který určitě nebyl rozumný. Prostě si, například jednou týdně, dovolte prožitek orgasmu a prožijte ho naplno!!!. Nebraňte se mu. I orgasmus je součástí vědomého milování bez závěrečného vyvrcholení.
 • Ještě jedna dobrá rada - tuto techniku nezkoušejte bez dodržování zásad bezpečného sexu. To, že ve spojení vyvrcholení dosáhnout nechcete ještě neznamená, že ho nedosáhnete! Copak u žen, tam by to až tak nevadilo, ale když bez ochrany ve spojení se ženou vyvrcholí muž...

Známá úskalí

Když se rozhodnete pro sex bez závěrečného vyvrcholení, musíte vědět co chcete. Také to ovšem musí vědět partner nebo partnerka! Nesmí se stát, že vaši snahu o vynechání orgasmu vyhodnotí špatně - tedy tak, že se vám nechce nebo že "nemůžete". U muže to není znamením toho, že by byl méně mužný a u ženy, že by byla méně ženská...

Dalším problémem je najít partnera nebo partnerku, kteří jsou natolik sexuálně otevřeni novým výzvám v milování, že vaše snahy podpoří a přidají se.... Vaš snaha o vynechání nesmí však být pochopena tak, že vyvrcholení tomu druhému nechcete dopřát...

Vzrušení až k hranici, za kterou nastoupí vyvrcholení, je naprosto úžasné. Může se však stát, že ve chvíli, kdy ten druhý prožívá dokonalou slast a vy ho ne a ne přenést přes bod zlomu, může se vaše dobrá myšlenka udržet vzrušení těsně pod hranicí orgasmu, změnit v trýznění. Ne každý totiž tak dlouhé a vysoké vzrušení, těsně pod okamžikem nástupu vyvrcholení, dokáže zvládat. Vzrušení může být tak intenzivní, dlouhé a přeplněné novými pocity, že to, že nepovede k závěrečnému vyvrcholení může být nakonec vnímáno jako trest!!! a ne jako odměna!!! I na takovouto reakci musíte být připraveni. Dlouhé kontrolované laskání vám u partnera nebo partnerky umožní vzrušení vystupňovat pomalu až do maxima. Ne hned, ale časem se zcela jistě naučíte toho druhého stimulovat tak, že nad jeho vzrušením získáte plnou kontrolu. To je sice úžasné, ale ne vždy se tak vysoké vzrušení dá vydržet. Proto musíte být připraveni i na to, že uslyšíte "dnes s orgasmem, prosím, prosím, prosím...".

Co můžete od sexu bez závěrečného vyvrcholení očekávat?

Možná vás to překvapí, ale když přistoupíte na sex bez závěrečného vyvrcholení, zjistíte, že budete mít sex mnohem častěji, než dříve. Vyzkoušíte daleko více sexuálních technik a laskání, než jste vyzkoušeli kdykoli předtím. Naučíte se prožívat vzrušení na docela jiné úrovni, než když jste jako vrchol milování očekávali orgasmus. Naučíte se vnímat daleko více podnětů, doteků, laskání, poznáte řadu jemných i vysokých vlnek a vln vzrušení, než jste dokázali vnímat dříve.

Vaše vzrušení se dostane na jinou hladinu, než jste byli zvyklí ve spojení vzrušení s vyvrcholením. Když se naučíte vzrušení dlouhodobě udržet těsně pod hranicí, za kterou nastupuje vyvrcholení, prožijete pocity, které jste nikdy předtím nepoznali. Oddalování vyvrcholení je stav, kdy se udržujete na té nejvyšší možné hraně vzrušení, ale vyvrcholení si nedovolíte... Jaký je to pocit zjistíte, až se vám na této hraně vzrušení podaří balancovat několik minut... pak pochopíte, co je to vědomý sex bez závěrečného vyvrcholení.

Takto se můžete milovat každý den. Vaše sexuální energie mezi milováním nebude klesat a budete mít pocit trvalého jemného vzrušení, touhy a "chtíče". Často se (i v práci) přistihnete, že myslíte na večerní setkání... Není to nic divného a už vůbec ne špatného. Je to podobný pocit, jako když se sexem začínáte a už po jeho skočení se těšíte na další. V našem případě však nejste už "začátečníci", ale "pokročilí" milovníci. Ale ten pocit touhy bývá podobný, jako kdyby to příští milování mělo být druhé ve vašem životě...

Prožijete mnohem více krásných důvěrných chvil s partnerem nebo partnerkou a to opravdu silně umocní váš vzájemný vztah.

Sex bez závěrečného vyvrcholení nemusí být (a není) jen o souloži. Klidně může spočívat jen v něžnostech, hlazení, laskání, orálním sexu, masturbaci a všech dalších technikách, které milostná předehra nabízí. Někdy toho může být více, jindy méně... Někdy zůstanete jen u něžného objímání a hlazení...

Nic se nemá přehánět! Proto si alespoň jednou týdně dopřejte milování s vyvrcholením. Nejspíš budete překvapeni, že i to vyvrcholení bude silnější, hlubší, možná delší a živelnější... Ženám se často stává, že jejich vzrušení po vyvrcholení neustupuje a snadno se jim daří dosáhnout dalších a dalších vrcholů. Mnoho žen vícenásobný orgasmus zažije právě ve spojení s tím, že si po několika milováních cíleně bez vyvrcholení, prožily takové vzrušení, že na jeho uspokojení jeden orgasmus prostě nestačil... Ale i tehdy, když žena prožije jen jedno vyvrcholení, většinou ho vnímá jako mnohem hlubší pocit, než jindy.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)