Jste zde

Poznávání vlastního pohlaví - pro ženy

Poznávání pohlavních orgánů - pro ženy

Hlavní téma: "Tantra".
Volné pokračování článků "Tantrické rituály" a "Tantrické meditace a cvičení".

V období dospívání se mladí lidé podstatně více zajímají o své tělo. Většina dětí se se svým pohlavím seznamuje už od raného dětství. Při společném koupání se děti přirozeně seznámí s rozdíly mezi chlapečky a děvčátky a časem si možná své znalosti rozšíří při dětských hrách "na doktora". Je to normální a nemá smysl aby tomu rodiče moc bránili... S tím, jak dědi rostou a přechází do puberty, vnímají, jak jejich sexuální napětí narůstá a stále častěji v soukromí zkoumají své reakce na vlastní doteky na pohlaví. Protože se jedná o příjemné pocity, často experimentují nejen s lehkými doteky, ale také jejich stimulací. To samozřejmě vede ke vzrušení a jednou se vzruší natolik, že dojde k prožití prvního orgasmu v životě. Když se k tomu přidají erotické sny zakončené vyvrcholením, je jasné, že cesta k poznávání vlastní sexuality je otevřena.

Takto se mladý člověk postupně "propracuje" až k autoerotice - tedy masturbaci u dívek a onani u chlapců. Autoerotice pomůže uvolnit sexuální napětí a pomalu každého připravuje na pozdější období, kdy dojde k prvním něžnostem v páru jejich završením bude první sex. Díky autoerotice chlapci a dívky poznávají vlastní tělo seznamují se s jeho reakcí na vlastní doteky. Je to přirozené a správné!!! Takto nějak by dal popsat vývoj poznávání vlastní sexuality dívek a chlapců.

Problémem pozdějšího dalšího sexuálního vývoje mladých lidí může být to, že se "vrhnou" na porno a dále se "vzdělávají" touto vizuálně velmi snadnou a vzrušující cestou. Masturbaci pak často spojují právě se sledováním porna a tím se dostávají tak trochu někam jinam, než by mělo být žádoucí. Proto se v pozdějším věku mohou dostat do problému, že o svém pohlaví už toho víc neznají. To, co zjistili z porna jim stačí... Výsledkem může být stav, kdy muži a ženy neumí popsat vlastní pohlaví a mnohdy je to ani moc nezajímá... Ženy nevnímají své pohlaví orgány tak, jako ho vnímají muži, pro které je symbolem jejich mužství. Muži jsou na tom proto s vizuální znalostí vlastního pohlaví lépe, protože ho snadno mohou vidět v zrcadle. Ženy jsou na tom podstatně hůře a jen některé se se svým vlastním pohlavím seznámily podrobněji.

Tento článek je určen ženám a má jim objasnit jakým způsobem se se svým pohlavím mohou seznámit podrobněji.

Poznávání vlastního pohlaví

V tantře se toto cvičení zařazuje mezi základní tantrická cvičení prováděná bez oděvu individuálně nebo v kruhu žen.

Mnohé komplexy, strachy a zábrany při sexu jsou zapříčiněny studem a nedostatkem informací o vlastním pohlaví. Tato meditace (nebo chcete-li cvičení) je zaměřena jednak na poznávání vlastního těla a odbourávání neadekvátních pocitů studu a na detailní poznávání ženského pohlaví - vulvy.

Ke cvičení přistupujte jako k meditaci, pomůže vám to odbourat pocity studu sama před sebou. Prostě meditujete na téma "poznávání vlastního pohlaví"... Před začátkem meditace si najděte prostor, kde budete sama a nikdo vás ani nepřekvapí ani nevyruší, kde vám bude příjemně. zapalte si vonnou tyčinku nebo vonnou svíci, ztlumte světlo a pusťte si příjemnou hudbu. Budete potřebovat dostatečně velké zrcadlo, které bude možné umístit tak, aby nemohlo spadnout. Cvičení probíhá bez oblečení ve stoje a později na zemi, proto je vhodné na zem rozprostřít měkčí deku nebo měkkou, dostatečně velkou podložku. Ideální jsou podložky které se používají pro cvičení jógy nebo meditace. pod hlavu si připravte polštář nebo sedák naplněný pohankovými slupkami. Můžete použít i vyjímatelné díly ze sedačky nebo křesla.

Cvičení začíná před vysokým, stojícím zrcadlem. Postavte se před ně bez oblečení a láskyplně se na sebe podívejte, Pomalu a jemně se začněte hladit po celém těle. Hlaďte si tělo a radujte se nad tím, jak je krásné a přitažlivé. Nepřipouštějte si žádné jeho nedostatky, nedokonalosti. Každý muž má jiné představy o tom, jak má jeho žena vypadat a to vaše tělo je prostě dokonalé tak, jak ho vidíte. Začněte se dotýkat svých prsou a pochvalte si je. Vždyť jsou tak krásné, vzrušující a čekají na to, až se jich bude dotýkat a laskat váš muž. Představte si, jak ke svým prsům přikládáte své dítě a jak ho díky nim nasytíte. Prohlédněte si jejich dvorce a bradavky. Jemně je hlaďte a lehce je stimulujte. Představte si, jak je vezme do úst váš muž a jak je bude obdivovat a laskat...

Až budete mít pocit, že se líbíte sama sobě, můžete přistoupit k druhé části cvičení. Tou bude prozkoumání vaší vulvy.

 • Dostatečně velké zrcadlo opřete o stěnu tak, aby nemohlo spadnout, podložku nebo deku položte před ně.
 • Lehněte si na podložku na záda. Záda a hlavu si podložte polštářem nebo sedákem. Můžete se i opřít o něco pevného, měkkého. Důležité je, abyste pohodlně mohla sledovat svoje genitálie v zrcadle a aby bylo pohodlné v této poloze zůstat alespoň 1/4 hodiny.
 • Rozevřete nohy a v zrcadle uvidíte své pohlaví. Pro některé ženy to může být vůbec poprvé, co takto cíleně své pohlaví uvidí.
 • Začněte zhluboka, klidně dýchat. Tento pomalý, hluboký dech se snažte udržet v průběhu celého cvičení.
 • Soustřeďte svůj pohled na genitálie a chvíli je pozorujte tak, jako když se koukáte na něco krásného, úžasného, jedinečného.
 • V žádném případě se nesnažte posuzovat jakékoli nedokonalosti nebo v sobě nechat probudit pocity, že takto se na sebe dívat je nesprávné. Vaše pohlaví je dokonalé přesně tak, jak ho vidíte.
 • Pomalu se hlaďte na stehnech a v tříslech. Vnímejte, jak jsou tyto doteky příjemné a možná až vzrušující. Až postoupíte až k velkým stydkým pyskům, labiím, lehce se jich dotýkejte od hráze až po stydký pahorek (Venušin pahorek).
 • Nyní velké stydké pysky cíleně rozevřete a prozkoumejte je lehounkým dotekem prstů. Lehounce se dotýkejte i malých stydkých pysků. Sklouzněte prstem nahoru, ke klitorisu, a opatrně stáhněte klitoridální kapuci. Vynoří se vám klitoris v celé své kráse...
 • Nespěchejte a pomalu prozkoumejte každý milimetr svého pohlaví. Vnímáte-li pocit suchosti, klidně si prsty navlhčete slinami.
 • Je skoro jisté, že vás to vzruší a že se vám budou doteky a hlazení lábií a klitorisu líbit a že budete vnímat i to, jak přirozeně vlhnete.
 • Dívejte se na své pohlaví tak, jako by to bylo poprvé, co je vidíte. Pokud vnímáte lehké vzrušení, nasliňte si jeden prst a tím jemně projíždějte mezi stydkým pysky od perinea (hráze) až na klitoris. Pokaždé, když se dotknete klitorisu, několikrát ho jemně pohlaďte nahoru a dolů nebo kolem dokola.
 • Až budete připravená pokročit dál, jemně prsty rozevřete malé stydké pysky a mezi nimi uvidíte poševní vchod.
 • Pokud jste panna, bude poševní vchod krytý panenskou blánou. Nesnažte se ji prstem nijak poškodit, její čas teprve přijde. Upozorňuji na to, že panenská blána nemusí být vůbec znatelná, nebo jen minimálně uzavírá poševní vchod. Pokud ji nevidíte a víte, že jste ještě neměla pohlavní styk, nic to neznamená a je tak správné. každá panenská blána vypadá jinak, je jinak velký a pevná a jinak uzavírá poševní vchod. Proto se na dívejte tak, jak vám ji příroda svěřila.
 • Pokud jste se již milovala s mužem nebo máte panenskou blánu perforovanou sexuální pomůckou nebo prstem při masturbaci, můžete jemným a opatrným pohybem prstu prozkoumat poševní vchod.
 • Pokud budete chtít pokračovat hlouběji, můžete prst opatrně vložit do pochvy (vaginy) a prozkoumat její tkáň. Bude to jiný pocit, než když jste se dotýkala sliznice stydkých pysků.
 • Pochva (vagina) je úzká svalová trubice pokrytá sliznicí. Začíná poševním vchodem (poševní předsíň), který je lemovaný panenskou blánou (slizniční řasou). Zakončena je ve své zadní části děložním čípkem ve tvaru kužele, který je vstupem do dělohy. Zakončení pochvy se nazývá poševní klenba a poševní čípek z ní viditelně a hmatatelně vyčnívá.
 • Lehce hlaďte své genitálie a radujte se z toho, jak jsou krásné a přirozené.
 • Pokud vnímáte jejich přirozené zvlhnutí, nestyďte se prozkoumat jak vaše pohlaví chutná a jak při vzrušení voníte. Chuť a vůně vzrušené ženy jsou ty nejsilnější podněty sexuálního vzrušení, které touží prozkoumat každý muž.
 • I když budete ze všech těch doteků a nezvyklých pohledů vzrušená, nesnažte se pokračovat v laskání pohlaví a masturbací dosáhnout vyvrcholení. Toto cvičení je zaměřeno na prozkoumání pohlaví a na uvědomění si toho, že každá žena je nejkrásnější právě taková, jaká je...

Na závěr cvičení se pohodlně položte, nohy dejte pohodlně k sobě a úplně se vědomě uvolněte. Zavřete oči a vnitřním zrakem prozkoumejte, jak se nyní vnímáte. Pochvalte se, mějte se ráda, vnímejte, jak je vám dobře. Možná budete vnímat rozproudění energie nebo pocítíte touhu pokračovat v hlazení svého těla a jeho laskání. Zůstaňte ale v naprostém klidu a jen zhluboka dýchejte. Pokud budete toužit po doteku, představte si, ale jen v mysli, jak je vaše tělo obdivované a laskané mužem... Radujte se z toho, jak jste krásná, vzrušující, neodolatelná... Odpočívejte...

Co se díky tomuto cvičení naučíte?

 • Cílem cvičení je naučit se mít ráda své vlastní tělo.
 • Získáte příjemný a uvolněný pocit z pohledu na vlastní nahé tělo.
 • Seznámíte se a prozkoumáte své genitálie a uvědomíte si jaké jsou krásné a vzrušující.
 • Přestanete se stydět nebo obávat za jejich vůni a chuť.
 • Díky cvičení se naučíte udělat si čas sama na sebe, na své pocity, na své tělo i představy.
 • Touto cestou se dá překonat stud, pocity z neznámého, strach z nepoznaného i pocity viny z doteků na vlastním těle.
 • Úleva z poznání vlastního těla, uvědomění si jeho krásy a dokonalosti, vám pomůže zvýšit sebevědomí a pomůže vám i v kontaktu s lidmi.
 • Naučíte se všímat si svých pocitů a prohloubíte důvěru sama v sebe. Poznáte jak velký význam má v životě vědomé dýchání, vlastní přijetí, sebeláska ...
 • Prohloubíte vnímání vlastního těla na doteky v pozornosti. To vám pomůže nejen při masturbaci, ale i při milování s partnerem.
 • Díky tomuto cvičení a poznání krásy vlastního těla budete schopna sdílet intimitu s někým druhým, bez obav a napětí.
 • ...

Jedná se o cvičení jednoduché, ale velmi potřebné. Cvičení je vhodné opakovat každý den po dobu jednoho měsíce. Pokud budete potřebovat obnovit své sebevědomí, můžete se ke cvičení kdykoli opět vrátit. Díky cvičení své tělo dokonale poznáte, ale také si ho oblíbíte a naučíte se ho mít ráda. Pokud budete po cvičení vnímat potřebu uvolnit sexuální napětí masturbací, klidně to udělejte...

Poznámka: takovéto cvičení také bývá součástí cvičení a meditací v uzavřených ženských tantrických skupinách. Ve víceleté tantrické škole bývá součástí společné tantrické výuky v samostatném kruhu žen, později jako společné individuální poznávání ve skupinách mužů a žen a ve vyšších ročnících v párech.

Navazuje článek "Masturbace před zrcadlem".