Jste zde

Nezmění se po análním sexu vztah muže k ženě?

Nezmění se po análním sexu vztah muže k ženě?

Hlavní téma: "Anální sex".

Tato otázka není až tak nemístná nebo hloupá, jak by si někdo mohl myslet. Rozhodně napadne nejednu ženu, která řeší otázku zda k análnímu sexu svolit či nikoli.

Nezmění se po análním sexu vztah muže k ženě? Nedá se to zcela vyloučit. Je však málo pravděpodobné, že by tím hlavním důvodem změn ve vztahu muže a ženy byl právě anální se. Pokud partneři i k této sexuální praktice přistupují rozumně, pak je to velmi nepravděpodobné. Tím rozumným přístupem myslím to, že hned nevyžadují přímo k anální sex s penetrací penisem. Je prostě potřeba, aby si partneři na techniky análního sexu prostě našli dostatek času a začali od těch nejjemnějších technik.

Protože tato otázka je obecná a týká se jak mužů i žen, nebudu ji řešit jako možný problém   homosexuálně orientovaných mužů. pokud se týká heterosexuální párů, pak je dobré vědět, že většinou s návrhem na anální sex přicházejí muži. Jenže jsou i ženy, které po muži chtějí anální sex a dokonce jsou ženy, které chtějí muži anální se poskytnout. Nemyslím hned například anální masáž prostaty, ale například penetraci muže vibrátorem nebo připínatelným penisem ve formě didla. Proto je potřeba se na problém análního sexu dívat nejen z pozice ženy, ale i z pozice muže.

Začít od začátku a nepřeskakovat

To je pravidlo, které platí nejen v sexu. Postupné prožití všech technik análního sexu od skoro náhodných doteků, přes hlazení, orální laskání, pomalou penetraci prstem, později sexuální pomůckou, oba partnery na anální sex připraví. Možná už ani nebude potřeba jít dál až k penetračnímu análnímu sexu a partneři si vystačí s tím, co jim je příjemné z těch jednodušších stimulací. V každém případě postupná příprava dává oběma prostor pro zvládnutí uvolnění a relaxaci a k poznání reakcí partnera nakonec i svých. Bez uvolnění a relaxace a zkušeností snad ani příjemný anální sex nemůže probíhat.

Proto si troufám tvrdit, že partneři, kteří se rozhodli pro nenásilnou a hravou formu prožívání stimulací a laskání anální oblasti, nemohou prožít trauma z análního sexu. Nespěchali, naučili se doteky i laskání poskytovat, přijímat a měli dostatek příležitostí navrhnout, že dále už si pokračovat nepřejí. Pro připravené partnery, kteří se vlastně už tak trochu i s této stránky znají, je anální sex jen pokračováním už vyzkoušených technik a experimentů. Důležité je, že se partneři více poznali, znají své reakce a umí se domluvit. Potom pro ně anální sex nemůže být problémem, který by mohl změnit jejich vzájemný vztah.

Co když je partner nebo partnerka návrhem análního sexu zaskočen

Podstatně jiná situace může nastat, když jeden z partnerů se rozhodne vykonat anální sex bez vzájemné přípravy a prostě ho zrealizuje. Anální sex bez přípravy psychické i fyzické může být problémem. Už jen příprava na anální sex vyžaduje důslednou hygienu. Rozhodně větší, než jaká je potřeba pro klasický sex. Překvapit nepřipraveného partnera nebo partnerku znamená, že anální sex nemůže proběhnut bez obav, strachu a stresu. Anální sex a hygiena, je jednou z hlavních obav, kterou mají lidé, kteří se pro anální sex rozhodují. Tou druhou je obava, zda anální sex bolí nebo jestli je anální sex bezpečný.

Žena, která má pohybnosti nebo obavy nemůže být dostatečně uvolněná a bez uvolnění anální sex nemůže být bezbolestný ani příjemný. Pokud přesto anální sex proběhne a nejsou-li při něm respektovány obavy toho druhého, pak je dost pravděpodobné, že takovýto zážitek výrazně ochladí vzájemné vztahy partnerů. To by se však mohlo klidně stát i při jakýchkoli jiných sexuálních praktikách na který by ten druhý nebyl připraven a nesouhlasil by s nimi.

Zastavím se u méně obvyklé situace a tou je, stav. kdy žena touží po tom, aby muži poskytla anální penetraci vibrátorem nebo připínatelným didlem. Pro muže to však může být naprosto stejný problém, jako pro ženu. Počínaje obavami z nedostatečné hygieny a konče obavou z bolesti. Vše, co se týká žen, se také týká i mužů. Ale připravený a poučený muž, který si se ženou o jejích touhách a představách promluví a vyzkouší nejdříve méně náročné techniky, může být iniciativou ženy příjemně překvapen. Anální sex pro muže znamená nepřímé dráždění prostaty a touto cestou muž může prožít nevšední zážitky, včetně orgasmu. Musí však být připravený, uvolněný a měl by zvládnout vše, co při análním sexu musí zvládnout žena.

Anální sex musí být dobrovolný a měl by být vzájemným přáním lidí, kteří si o těchto otázkách vzájemně promluvili a na anální sex se postupně a hlavně pomalu připravili. Pak rozhodně nebude anální sex problémem, který by jakkoli zasahoval do vztahu muže a ženy, partnerů nebo manželů.

Doporučuji seznámit se s častými otázkami k análnímu sexu, na které si lidé ohledně análního sexu dotazují. Otázka "Nezmění se po análním sexu vztah muže k ženě?" patří mezi ně.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: