Jste zde

Nanášení oleje - zadní strana těla - hýždě

Nanášení oleje - zadní strana těla - hýždě

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže".
Pokračování článku "Techniky ájurvédských masáží" a "Rituály nanášení a roztírání oleje".

Rituál nanášení teplého oleje na hýždě před masáží hýždí se netýká pouze nohou. Stejně tak masáž hýždí se neprovádí pouze na hýždích, ale je také propojením horní a dolní zadní poloviny těla.

Nanášení oleje na hýždě se proto spojuje i s nanesením oleje na stehna až po podkolenní jamku. Pocitově se jedná o velmi příjemnou část masáže těla, která je většinou "klasických" masáží tak trochu opomíjená. Přitom ale znovu upozorňuji na to, že nanášení oleje na tělo není masáž, ale určitá forma rituálu. Většina lidí není zvyklá na lehký plný dotyk, navíc teplou rukou s teplým olejem, na hýždích. Po ájurvédské masáži si právě nanášení oleje na hýždě mnoho lidí vybaví jako jedny z nejpříjemnějších okamžiků masáže. Je to prostě tak a ten, kdo masáž provádí by si toho měl být vědom.

Jak se nanášení oleje provádí?

Není to ni složitého, dokonce se dá říct, že se jedná o naprosto samozřejmou a jednoduchou činnost. Aby to však byl jeden z ájurvédských masážních rituálů, musíme se na něj patřičně soustředit a provést ho tak, aby pocity, které přinese byly opravdu velmi příjemné. Základem je dostatek ohřátého masážního oleje a dostatek času. Nikam nespěchejte a veškeré pohyby ruky proveďte pečlivě, pomalu a s klidem.

Technika začíná na křížové části zad. Teplý olej nechte z ruky skapávat nebo stékat na křížovou část zad a na hýždě. Když nanesete dostatečné množství oleje, bude pravděpodobně po kůži ztékat. To však nevadí. Ruku, kterou jste nechali olej stékat na masírovanou, pomalu přiložte na křížovou oblast zad. Bude od oleje vyhřátá a také bude na dlani a prstech dostatečně "naolejovaná". Chvilku ji nechte lehce položenou a pak proveďte 6 nebo 9 kroužků na křížové oblasti a na hýždích.Je to takové lehké hlazení kůže při kterém olej rozetřete po větší části hýždě. Pak namočte ruku do misky s olejem a od podkolenní jamky bližší nohy plynulým pomalým tahem olej rozneste nejdříve po horní straně stehna, vnější straně stehna až na hýždě na nakonec po vnitřní straně stehna až na hýždě. Každý pohyb můžete opakovat 3x. Tím docílíte toho, že olej dokonale rozetřete po stehně a hýždích.

Když bude tato noha a polovina hýždě dostatečně naolejovaná, plynule ruku přetáhněte přes vzdálenější křížovou oblast zad a hýždě až ke kolenní jamce druhé nohy. Pak stejný postup opakujte i na druhé noze. Techniku můžete zakončit tam, kde začínala - na křížové oblasti zad. Bude stačit udělat 6 až 9 kroužků rukou a ruku na chvíli ponechat na v klidu na křížích.

Následuje masáž hýždí a po ní 

Tím končí ájurvédská masáž poloviny těla. Pokud bude masírovaná(-ný) chtít, může pokračovat může pokračovat poslední část ájurvédské masáže a to na přední straně těla, která z ní udělá ájurvédskou celotělovou olejová masáž.

 

Články s podobnou tematikou