Jste zde

Nanášení oleje - přední strana těla - pro dlouhé tahy

Nanášení oleje - přední strana těla - pro dlouhé tahy

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže".
Pokračování článku "Techniky ájurvédských masáží" a "Rituály nanášení a roztírání oleje".

Pomalu se blížíme k závěrečným technikám ájurvédské celotělové olejové masáže. Zbývá provést "dlouhé tahy" na přední straně těla a pomalé "smetání" a hlazení.

Protože nejvíce nových pocitů z doteku přináší změna, budeme při posledním nanášení oleje na přední stranu těla kombinovat kapání teplého až teplejšího oleje s jeho roztíráním, Protože "dlouhé tahy" jsou vedeny přes celé tělo, musíme olej nechat stékat z ruky tak, aby se na ně pro poslední techniky masáže dostalo dostatečné množství oleje, a to na celou délku těla. Postup je stále stejný - do dlaně nabereme teplý až teplejší olej a necháme ho z ruky kapat na kůži těla. Olej může stékat i v tenkém souvislém proudu, tehdy však rychlost pohybu ruky nad tělem musí být větší. Nejde o to olej na tělo "nalévat", ale o to, aby tenký pramínek oleje dopadající na již hodně promaštěnou kůži v masírovaném člověku vytvářel pocit příjemného teplého proudu oleje rozlévajícího se po kůži. Kapající nebo rozlévající se olej po kůži tento pocit dokonale rozšíří po celém těle.

Poté masér olej jedním tahem od šlapky nohy až prsty ruky olej pomalu rozetře. Jen jeden tah jehož cílem je olej rozetřít na větší plochu kůže navíc zabrání jeho nekontrolovanému stékání na masážní stůl. Tím je roztírání oleje dokončeno. Jen znovu připomínám, že roztírání oleje není masáž! Olej roztírejte pomalým tahem a rozneste ho po celé jedné polovině těla, pak stejným druhým tahem po té druhé. Tím pocitově oddělíte roztírání oleje od masážní techniky "dlouhé tahy", která bude následovat.

 

Následuje technika 

Dokončením těchto dvou masážních technik je ukončena ájurvédská celotělová olejová masáž a následuje odpočinek po masáži.