Jste zde

Na co nezapomenout při prvním milování?

Na co nezapomenout při prvním milování?

Hlavní téma: "První milování".

Všechno, co je ve v životě poprvé, má pro nás nějaký význam. Na mnoho okamžiků si již určitě nevzpomeneme, ale první milování patří mezi ty, které jsou vzpomínkou na celý život. Při první penetraci se dívka stává ženou a kluk mužem. I když to zní jako text z příručky, něco pravdy na tom skutečně je. Ve chvíli, kdy mužův penis pronikne do pochvy ženy nedochází pouze k fyzickému aktu, ale také k uvědomění si, že nyní už již jsme jiní. Najednou se lidí cítí dospěle. Začíná nová životní etapa. Spojili svá těla, svou mysl, své prožitky. Není to něco, co se dá vrátit, ignorovat, vytěsnit z mysli i života. Poprvé je jen jednou.

Proto je potřeba k tomuto životnímu okamžiku přistupovat zodpovědně. Je nesmírně důležité vybrat si pro první sex vhodného partnera a nic neuspěchat. Prožitky při prvním milování by se však neměly podceňovat, ani přeceňovat. Při prvním milování přemáháme prvotní strach, poznáváme vlastní i partnerovo tělo, obáváme se bolesti, nechtěného těhotenství, zároveň prožíváme touhu, vzrušení i obavy.

První milování je především o vás!

Nejkrásnější je, když je touha po prvním milování vzájemná. První milování však může být i výsledkem nátlaku a naléhání. Mnohdy jsou to ženy, které chtějí dopřát sex svému milému, chtějí mu vyhovět, když on to tak strašně chce.... Nemyslí při tom na sebe.

Pokud se žena připravuje a přemýšlí o tak závažném okamžiku, jakým první milování bezpochyby je, měla by brát ohledy především sama na sebe.

Rozhodně neuškodí položit si několik zásadních otázek jako: "Má mne opravdu rád, nechce jen mé panenství? Opravdu to chci i já? Chci to právě s ním? Známe se už dostatečně dobře? Kdybych otěhotněla, chci aby to byl otec mých dětí? Chtěla bych s ním žít?.....". Mnohdy si v dané situaci popravdě odpovíte NE. Pak ale není nutné jen vyhovět. Možná se tak do budoucna vyhnete výčitkám, zklamání a trápení.

Ani chlapci a muži to nemají jednodušší. I oni by k tomuto rozhodnutí měli přistupovat stejně zodpovědně a se stejnými otázkami, jaké by si měly položit ženy. Někdy i oni mohou být "svedeni" ze "zištných důvodů" zkušenější partnerkou. První milování by prostě mělo být takové, aby jste se k němu mohli ve vzpomínkách rádi vracet.

Určitě však nezapomínejte na ochranu!

Logickou otázkou je "Jakou zvolit antikoncepci, jak se chránit před pohlavními nemocemi". Pokusíme se to vyřešit postupně.

Jakou zvolit antikoncepci?

Rozhodně by žádná žena neměla spoléhat na to, že ji ochrání muž. Většinou totiž ani muž zrovna moc neví jak na to. Mnohdy mají muži s prvním milováním s dívkou, pannou, více problémů, jak samotná dívka. Přitom to může být i ze strany chlapce jeho první milování. Takže dívka nebo žena by měla v prvním řadě o antikoncepci vědět co nejvíce. Minimálně by měla trvat na použití barierové ochrany, tedy kondomu. Barierová ochrana ženu chrání nejen proti nežádoucímu otěhotnění, ale také proti nákaze pohlavní chorobou. Pro první milování ženská barierová ochrana (Femidom) není pro první milování vhodná. Ta se používá až později, když už žena není pannou. Další antikoncepci si žena může zvolit sama, nejlépe po zralé úvaze a možná i po poradě s lékařem-gynekologem. Bližší informace o formách ženské antikoncepce naleznete v článku "Možnosti antikoncepce u ženy".

Muži mnohdy přistupují k sexu a k ochraně před početím dost lehkovážně. Přitom první milování není výjimkou! Mnohdy je to dáno představou, že ochrana při sexu je věcí ženy. Jenže to je zásadní chyba a přinesla již mnoho starostí a neštěstí do poklidné představy, že sex je jen o radosti a pohodě. Otěhotnět nebo nakazit se pohlavní chorobou je samozřejmě možné už při prvním pohlavním styku.

Rozhodně nepodléhejte nátlaku milovat se bez ochrany pokud nechcete mít dítě a nechcete si případně z milování odnést kvasinky, zánět, kapavku nebo dokonce AIDS. Ochrana je zkrátka nutnost a v dnešní době snad i povinnost.

Žádná ochrana není stoprocentní, ale chcete-li se cítit v relativním bezpečí, použijte alespoň kondom. Ten nejen sníží možnost oplodnění, ale také může zabránit přenosu případných pohlavních chorob.

Největší ochranou proti nákaze sexuálně přenosnou infekcí je partnerská věrnost. Asi hned napadne, že "když jste se ještě nemilovalo, tak jak si můžete být nevěrní? Samozřejmě že můžete!!! Když se dívka rozhodne, že své panenství věnuje skoro neznámému muži nebo chlapci nevalné pověsti (odpaňovači), pak si může být skoro jistá, že měl sexuální styk v posledních třech měsících, což je doba za kterou se teprve dá zcela vyloučit možná nákaza AIDS.

Partnerská věrnost nezačíná až po prvním sexuálním styku. Navažte se svým budoucím partnerem takový vztah, že si svou věrností budete moci být jisti ještě dříve, než se k prvnímu milování vůbec dojde.

Poprvé může přinést i kapku krve

Poprvé pro dívku znamená i fyzickou změnu v jejím pohlaví. V okamžiku, kdy penis muže vnikne do pochvy překonává panenskou blánu a ta se většinou rozšíří, nebo protrhne – tímto okamžikem žena přichází o panenství. To je provázeno mírnou bolestí a občas také větším či menším množstvím krve. Je vhodné na to myslet a mít po ruce papírový kapesníček, vlhčené intimní ubrousky nebo intimku. Více se dovíte v článku "První milování může přinést trochu bolesti i kapku krve".

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)