Jste zde

Mnoho žen, ale i mužů odmítá předmanželský sex

Mnoho žen, ale i mužů odmítá předmanželský sex

Hlavní téma: "O lásce a sexu".

Není to ještě tak dávno, kdy do manželství vstupovala velká část mladých lidí jako panna a panic. O svatební noci zažívali své první milování a líbánky byly obdobím po kterém se předpokládalo, že přijde rodina. Neuplynulo ani půl století a změna ve vnímání manželství, přístupu k panenství a panictví a nakonec i k významu rodiny je opravdu významně patrná. V současné době asi 90% párů vstupuje do manželství s předcházejícími sexuálními zkušenostmi. Někteří těch zkušeností mají i podstatně více. Jen malá část lidí vstupuje do manželství úplně bez sexuálních zkušeností. Hlavní změnou je však změna pohledu na manželství a zakládání rodiny. Mnoho párů do manželského svazku vůbec nevstupuje, mají sice děti, ale ve volnějším partnerském vztahu. Zakládání rodiny se obecně významně odsouvá na pozdější dobu. S odkládáním těhotenství pak přibývají problémy s šancí mít děti přirozeným oplodněním.

Sexuální půst před svatební nocí

Manželství je životní změna, která pro muže a ženu znamená, že jejich samostatné životy se spojí a stanou společnými. I když se to zdá nepochopitelné, tak mnoho žen se rozhodne před uzavřením manželství přerušit dosavadní sexuální život s partnerem, kterého si za krátkou dobu mají vzít a vyhlásí "celibát". Pokud spolu partneři přímo nebydlí, je to i docela pochopitelné. Příprava svatby, pečení cukroví, zajištění hostiny, ušití šatů a sezvání hostů jsou úkoly, které zaberou nemálo času, ale i sil.

Mnoho žen před svým velkým dnem navíc prožívá takovou euforii, stres, únavu, očekávání, obavy i radost, že na sex prostě ani nemají náladu. Navíc chtějí, aby svatební noc byla něčím výjimečným a tak malý sexuální půst rozhodně neuškodí! Je většinou zcela individuální, zda toto omezení přijmou, je však jasné, že podvědomě touží aby pro muže byly výjimečně atraktivní a žádoucí. Přiznejme si, že několik dnů nebo i týdnů půstu tomu hodně pomůže. Zároveň se zruší běžný stereotyp a oba partneři mají čas snít o tom, čím svoji druhou polovinu překvapí. Pokud je žena panna, tak se samozřejmě všechna očekávání obrací k tomu, že o svatební noci se z ní stane žena. A ženy, které již mají sexuální zkušenosti z dřívějška se půstem před svatební nocí podvědomě znovu staví do role "panny".

Jsou samozřejmě lidé, kteří předmanželské milování považují na naprosto zásadní pro jejich rozhodování o dalším pokračování vztahu. I jejich názor můžeme respektovat. Neznamená to však, že by někdo musel nechat podmínkou předmanželského sexu partnerem nebo partnerkou vydírat.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje