Jste zde

Masturbace před zrcadlem

Masturbace před zrcadlem - ženská masturbační technika

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Tento způsob masturbace je možné doporučit nejen ženám, ale i mužům. Zvláště v období dospívání, kdy se ženy i muži detailněji seznamují se svým tělem a se svými pohlavními orgány se takovýto způsob masturbace dá považovat za "výukovou metodu". Není to o to, že se lidé pozorovali jako voyaer před zrcadlem. Není to nic úchylného nebo nesprávného. Naopak je to prospěšné pro to, abyste viděli, jak na sexuální stimulaci pohlaví reagují nejen pohlavní orgány, ale také celé vaše tělo. Když ty změny uvidíte u sebe, snadněji se vám později budou, v období vzájemného poznávání se v páru, chápat změny navozené vzrušením u partnera nebo partnerky.

Ideální pro seznámení se se svým pohlavím je použít zrcadlo. Rozhodně se vyplatí pozorovat to, co při masturbaci děláte a jak na to vaše tělo reaguje. Jedná se o běžnou masturbační techniku doporučovanou sexuology pro poznávání vlastního pohlaví a pro seznámení s jeho reakcemi na doteky, laskání a stimulaci. Zrakové podněty jsou jednou z významných složek sexuálního vzrušení a pomáhají nejen s pochopením toho, jak vlastní pohlaví vypadá a jak reaguje při vzrušení, ale také vzrušení přináší. Pohled na vlastní pohlaví při masturbaci je pro řadu žen velmi příjemný a vzrušující. Zvláště ve chvílích, kdy vidí změny které vzrušení provází. Když své vzrušení vidí a současně ho také prožívají. Na základě těchto zkušeností se sledování masturbace v zrcadle se pak později, při milování, můžete spolehnout na to, že vás bude vzrušovat i vlastní sex v pozorovaný v zrcadle.

Nejpotřebnější je tato zkušenost pro ženy

Sedněte si na kraj postele, pohovky nebo křesla, nebo se posaďte na pevnější polštářek. Zrcadlo si dejte mezi rozevřené nohy tak, abyste dobře viděla na své pohlaví, případně na celé tělo z přední strany. Ideální je tedy zrcadlo větších rozměrů nebo si sedněte přímo před zrcadlo připevněné na stěně nebo dveřích skříně. Pohodlně se posaďte - a k tomu se zase nejlépe hodí pohodlné, nejlépe čalouněné křeslo. Při nejhorším si za záda dejte polštáře a pohodlně se o ně opřete... Důležité je sedět pohodlně a mít v zorném poli celé pohlaví, lépe celé tělo... Pozorujte se při tom, jak se vzrušujete, jak masturbujete i jak dosahujete vyvrcholení... Vyzkoušejte různé způsoby masturbace a nebojte se přitom používat i erotické pomůcky. Nejdříve se však věnujte té "klasické masturbaci" při které si vystačíte pouze s pomocí prstů.

Mnohem větší význam, než navození vzrušení pomocí vnitřní stimulace pochvy prsty, má získání zkušeností a znalostí o tom, jak vulva, klitoris, poševní vchod a pochva (vagina) vypadá. Pro mnoho žen je zcela novou zkušeností zjistit, jak pochva (vagina) vypadá uvnitř, jak a kde je na doteky citlivá. Důležité také je si pochvu vlastními prsty "ošahat" a prozkoumat si ji. Při takovém vlastním průzkumu nepotřebujete ani žádné pomůcky, vystačíte si s jedním, maximálně dvěma prsty. Za cíl si při svých zkoumáních rozhodně nedávejte navození vyvrcholení! Nemám obavu o to, že když s takovým průzkumem pohlaví začnete, bude chybět potřebné vzrušení - to už pocítíte v době, když vás napadne s takovýmto průzkumem začít...

Rozhodně však doporučuji použít kvalitní lubrikant. Zpočátku by přirozená lubrikace navozená přirozeným vzrušením nemusela stačit. Nesnažte se začít zasunutím prstu (nebo prstů) hned dovnitř do pochvy. Potřebujete se přirozeně vzrušit a uvolnit se, a to vyžaduje svůj čas... Proto postupujte tak, jak je vám nejpříjemnější. Hlaďte se na vnitřní straně stehen, ve tříslech, na velkých stydkých pyscích... Určitě přidejte hlazení a stimulaci prsou... To vše ke stimulaci vulvy a pochvy rozhodně patří a proto se na tyto příjemné podněty soustřeďte po tak dlouhou dobu, jak budete chtít. Až zatoužíte po zasunutí prstů mezi stydké pysky a do poševního vchodu, budete už příjemně vzrušená a takováto stimulace vám bude připadat naprosto přirozená a potřebná...

Bez dostatečné přirozené lubrikace je jakákoli stimulace poševního vchodu nebo pochvy předčasná. Může dojít k mikrooděrkám a ty jsou po odeznění sexuálního vzrušení nepříjemné a mohou být příčinou podráždění sliznice a případně i jejích zánětů. Pokud použijete kvalitní lubrikant, nic tím nepokazíte!

Při zkoumání stydkých pysků si všímejte toho, kde se nachází klitoris. Je to důležité, protože právě jeho stimulace naprosté většině žen přináší nejvíce vzrušení. Hlazení, mnutí, tření... a dalším způsobům stimulace stydkých pysků věnujte náležitou pozornost a čas. Je potřeba naučit se je správně stimulovat a při tom zjistíte, jak se s nastupujícím vzrušení mění jejich tvar, narůstá jejich lubrikace i jak jsou citlivější a s každým dotekem vnímavější... Se zaváděním prstu do pochvy rozhodně nespěchejte. Nejdříve prozkoumejte, kde se nachází poševní vchod, jak je velký a pod jakým úhlem je potřeba zavádět prst do pochvy. To jsou neocenitelné zkušenosti nejen pro muže (při jeho stimulaci Vaší vulvy), ale měla by o to mít představu i každá žena.

Než vložíte prst do pochvy, použijte dostatek kvalitního lubrikantu. Při dostatečné lubrikaci je jeho vložení snadnější a příjemnější. Vloženým prstem prozkoumejte stěny pochvy, vyzkoušejte si jaké to je současně stimulovat vnitřek pochvy a hráz... Všímejte si pocitů, které přitom budete prožívat. Možná vás překvapí, že některá místa jsou na tlak a tření bříškem prstu citlivější a stimulace zvyšuje vzrušení. Pravděpodobně zjistíte i to, že pokaždé jsou, i na stejném místě, pocity jiné. Učte se rozpoznávat jakým tlakem, třením i jakým pohybem prstu si zajistíte ty nejpříjemnější pocity. Jde o to pochopit, že vnitřní stimulace pochvy není o jen pohybu prstem dovnitř a ven, ale že mnohem příjemnější může být například tlak na místě, o kterém víte, že je vnímavější, nebo kroužení, pohyb dopředu-dozadu a mno dalších jemných technik, které jsou rozvedeny v jednotlivých článcích o stimulaci pochvy. Jde o to pochopit rozdíl, naučit se techniky a hlavně se naučit je využívat tak, aby vzrušení příjemně narůstalo... Při těchto experimentech pravděpodobně zjistíte, že vnitřní stimulace pochvy je nádherným zážitkem, ale že dosáhnout vyvrcholení bez současné přímé nebo nepřímé stimulace klitorisu se orgasmu hned tak nedočkáte...

Asi nejvíce poučné je na vlastní oči vidět jak vaše tělo reaguje ve chvílích těsně před a při prožívání orgasmu. Zaměřte se své pocity a pozorně sledujte jak na doteky a nárůst vzrušení reaguje nejen vulva, ale celé vaše tělo. Ve chvílích těsně před dosažením vyvrcholení budete mít možnost pozorovat napětí svalů, pak stahy PC svalů, stahování svalů pánevního dna, hráze a konečníku ve chvílích, kdy slastné pocity probíhajícího orgasmu zalijí celé vaše tělo. Pokud budete mít v těchto chvílích prsty ve vagíně, bezpečně poznáte nejen orgasmickou manžetu v poševním vchodu, ale i "pumpování", stahování svalů okolo klitorisu a uvnitř pochvy.

Velmi poučné je na vlastní oči vidět i to, jak se přirozená vlhkost navozená vzrušením projevuje na pohlaví i prstech, které ke vzrušení dopomohly. Některá žena už při masturbaci může prožít částečně nebo možná i naplno ženskou ejakulaci. Může se tak už při masturbaci seznámit s tím, jak takový (mimořádný) projev vzrušení vypadá, jak ženská ejakulace probíhá a co se od ní dá očekávat... Zbaví se tak obav, které některé ženy z "mokrého orgasmu" mají.

Masturbace před zrcadlem je nejen příjemná a vzrušující, ale také se při ní o sobě a svém těle hodně naučíte!

Jak před zrcadlem masturbují muži?

S radostí... a neskrývanou hrdostí...

 

Další článek k tématu je "Masturbace pomocí prstů - ženská masturbační technika".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)

Štítky: