Jste zde

Mění se názor lidí na orální sex?

Mění se názor lidí na orální sex?

Volné pokračování článku "Orální sex".

Orální sex je dnes jednu z nejoblíbenějších sexuálních praktik vůbec. Většina lidí po něm touží zcela jistě proto, že jim přináší výrazné fyzické i psychické uspokojení. Ve formě felace a cunnilingu je dnes považovaný většinou lidí za normální, běžnou součást sexuálního života. I díky pornu se stal samozřejmou součástí sexuálního života mladší generace. Ta se s orálním sexem již běžně seznamuje a je ve zcela jiné situaci, než dříve narození.

Orální sex byl vždy považovaný za příjemné zpestření partnerského života, ale hodně záleželo (a ještě i dnes někdy záleží) na tom, z jakého prostředí se k němu lidé dostávají. Náboženské prostředí, etnické kořeny, ale i otázka výchovy hrají v přístupu v sexu velmi silnou roli. To, co bylo pro naše prapředky naprosto nepřijatelné, je dnes považované za normální.

Vztah k orálnímu sexu i dnes hodně ovlivněn předsudky a názory lidí, kteří byli vychováváni před desítkami let, kdy byli mladí a se sexuálním životem začínali. Přesto můžeme orální sex považovat za sexuální akt, který prožívá mnoho žen a mužů různého věku.

Tolik historie a nyní k současnosti.

Je poměrně známou skutečností, že lidé, kteří s orálním sexem jednou začnou, se k němu rádi vrací. Mnoho žen, (ale i mužů) také zjistilo, že orální stimulací žena dosáhne orgasmu mnohem snadněji a bezpečněji, než při penetračním sexu, tedy souloži. Nelze se proto divit tomu, že některé sexuologické výzkumy ukazují, že orální sex před klasickým by upřednostnilo až 80% dospělých žen. Ženy cestou orálního sexu dosahují orgasmu nejsnadněji a proto se tomuto závěru ani nelze moc divit. Pro současnou mladší generaci je díky všude přítomnému kultu sexu představa o orální stimulaci poměrně běžná a proto ji zařazují do milostné předehry a stává se cestou k vzájemnému uspokojení mezi partnery.

Díky orálnímu sexu se lidé více dotýkají

To, že orální sex většině lidí přináší výrazné fyzické i psychické uspokojení není náhoda. Když si uvědomíme, že se jedná o nesmírně intimní okamžik, kdy jeden z partnerů dovolí tomu druhému aby se ústy dotýkal jeho pohlaví, nemůžeme se divit tomu, že takováto důvěra je spojena i s pocitem výjimečnosti a samozřejmě vzrušení. To vzrušení má několik rovin. Jednou je samozřejmě vzrušení sexuální, ale při felaci a cunnilingu se pohlaví partnera nebo partnerky dotýkají především rty a jazykem. Tyto techniky se dají popsat i tak, že ústy "líbáme" pohlaví partnera. V případě cunnilingu se dokonce doporučuje "líbat rty joni", neboli velké a malé stydké pysky. Je známé, že rty a jazyk obsahují velké množství nervových zakončení a že jejich stimulace, například při líbání, navozuje řadu krásných a vzrušujících pocitů. Líbání a doteky ústy bývají nejsmyslnějším projevem náklonnosti mezi dvěma lidmi.

Lidé, a dokonce ani partneři, se dnes moc nedotýkají. Neplatí to samozřejmě pro každého, ale tento trend se dá vysledovat. Lidem dotek chybí a možná právě o to víc je pro ně orální sex tak moc přitažlivý. Doteky ústy nenaplňují jen touhu po navození sexuálního vzrušení, které takováto stimulace logicky provází, ale i jejich potřebu tělesného kontaktu ústy s tělem partnera nebo partnerky. Doteky ústy nás vedou cestou poznání od narození. Skrze ně poznáváme spoustu věcí, chutí, pocitů... Při orálním sexu je to stejné. Skrze ústa poznáváme chuť pohlaví partnera nebo partnerky, ale i reakce, které laskání pohlaví navozuje. Pokud budete vnímat doteky svého jazyka a rtů reakce pohlaví, překvapí vás možná, jak mnoho si touto cestou můžete o vzrušení a pocitech vzájemně "říct".

Mnoho lidí techniky orálního sexu vnímá jako něco, co je nesmírně zklidní, navodí stav relaxace, uvolní. Polibek má totiž i moc toho druhého uklidnit, utišit jeho obavy, zklidnit jeho napětí. Vždyť polibky nás provází už od narození... A polibky na pohlavá a jeho cílená stimulace o to víc...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)