Jste zde

Mýty a pověry o klitorisu

Mýty a pověry o klitorisu

"Klitoris je určen jen pro sex a je klíčem k ženskému vzrušení" - tak to je opravdu pravda. Klitoris je jediný orgán lidského těla, který nemá jiný úkol jak poskytovat ženě rozkoš při sexuální stimulaci. Nemusí to být jen při sexu, úplně stačí i manuální stimulace nebo tlak, aby jeho majitelka vnímala příjemné vzrušující pocity rozlévající se do celého těla.... V ženské sexualitě klitoris hraje nezastupitelnou roli. Klitoris je nejvýznamnější erotogenní zónou ženského těla.Přes svoji velikost (spíše malou velikost), ale díky velkému množství citlivých nervových zakončení a jejich spojení s dalšími erotogenními zónami, hraje nejvýraznější roli při narůstání vzrušení ženy až k dosažení orgasmu. Zajímavostí je již původ názvu tohoto ženského orgánu, který pochází z řečtiny od slova "klitoris" - "klíč".Díky stimulaci klitorisu dosahuje většina žen orgasmu. 

"Klitoriální orgasmus je u všech žen stejný" - to je pravda jen částečně. Při dosažení orgasmu začínají rytmické stahy v oblasti klitorisu. Jejich počet a intenzita jsou však naprosto individuální u každé ženy. Klitoridální stahy mají frekvenci 1x až 3x za za sekundu. Čím vyšší fázi orgasmu žena prožívá, tím jsou stahy rychlejší. Po prožitém orgasmu žena potřebuje nějaký čas aby stahy dozněly, pak následuje uvolňovací fáze a po ní v případě další stimulace může nastoupit další vlna orgasmických stahů.

"Velikost a citlivost klitorisu je u všech žen stejná" - není to pravda. každá žena je jedinečná. Pravdou je, že ženský klitoris je u všech žen na stejném místě a to pod Venušiným pahorkem v místě, kde se sbíhají malé stydké stydké pysky. Tento ženský orgán rozkoše. který není větší jak hrášek, je skryt nad poševním vchodem pod kožní kapucí která poštěváček překrývá. Je maličký, ale extrémně citlivý a je tvořen topořivými tělísky a velkým množstvím nervových zakončení. Jeho špička je chráněna předkožkou, aby nedošlo k jeho zbytečnému tření a podráždění. Klitoris pokračuje dál do těla ženy. Jeho tělo vede několik centimetrů směrem k podbřišku, kde se následně ohýbá a plošně rozšiřuje do tkáně. Jeho citlivost je však u každé ženy jiná a záleží i na malé změně stimulace a prožitek doteku je zcela jiný. Mnohdy kombinace stimulace vlastního klitorisu doprovázená stimulací části uložené v oblasti Venušina pahorku je mnohem intenzivnější jak jeho samotná přímá stimulace. Velikost klitorisu se s narůstajícím vzrušením zvětšuje a dosahuje až velikosti hrášku nebo menšího semene fazole či malého oříšku arašídu.

"Klitoris potřebuje jemnost a něžnost dotyků" - je to pravda. Klitoris je nesmírně citlivý orgán, mnohem citlivější jak mužský penis. Hlavně v okamžicích, kdy není žena dostatečně vzrušena je na jeho vysokou citlivost dávat velký pozor. Přímá stimulace v této době může být nepříjemná až bolestivá. Ovšem díky jemnosti a vynalézavosti doteků při stimulací klitorisu je ženě možné navodit nesmírně příjemné a vzrušující okamžiky.

"Ke stimulace klitorisu dochází ve všech sexuálních polohách při penetraci penisem" Tak to není pravda. Ke stimulaci klitorisu pohybem penisu v penetračních polohách při sexu nedochází automaticky. Některé sexuální polohy jeho stimulaci zcela vylučují. Některé polohy jsou více či méně vhodné pro přímou stimulaci a tedy i pro intenzivní prožívání podnětů, které jeho stimulace přináší. Proto je dobré se s jednotlivými polohami seznámit a vyzkoušet je v praxi. Může se stát, že některá žena bude prociťovat větší vzrušení při nepřímé stimulaci tlakem nebo lehkým nepřímým dotekem na oblast okolo klitorisu a upřednostní tyto techniky před přímou stimulací. To je však naprosto individuální záležitost a je nutné zkoušet, zkoušet a zkoušet.... V průběhu milování se mění vzájemné postavení pohlavních orgánů a při velkém vzrušení i anatomie uvnitř vagíny. Ke dráždění poštěváčku tak může, spíše mimochodem, docházet i při polohách u kterých jeho přímá stimulace není hlavním cílem. Orgasmické kontrakce při klitoridálním orgasmem se pak projevují i na kontrakcích svalů pochvy a pánevního dna a proto je pro ženu někdy obtížné rozpoznat o jaký druh orgasmu se vlastně jedná.

"Podle barvy klitorisu zjistíte skutečnou barvu vlasů ženy" -  to se často říká především proto, aby byl důvod k prověřování, zda je to pravda ....
Jinak je to víceméně opravdový nesmysl. Barva klitorisu nijak výrazně nekoresponduje s barvou vlasů. Podle jeho barvy tedy nejde ani zjistit, zda je žena pravá blondýnka, tmavovláska či zrzka. Barva klitorisu je závislá především na jeho prokrvení, tedy případném vzrušení. Čím větší bude vzrušení, tím bude tmavěji červená barva klitorisu. Přirozená, tmavší sytost barvy klitorisu může záviset spíše na etniku ze kterého žena pochází. Asijské nebo africké ženy mají tmavší barvu klitorisu, ale že se jedná o černošku poznáte i bez zkoumání barvy jejího klitorisu.

 

Články s podobnou tematikou

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)