Jste zde

Koitus reservatus - prodlužovaná soulož a Karezza

Koitus reservatus - prodlužovaná soulož

Volné pokračování článku "Karezza - pomalé milování".

Koitus reservatus nebo také jako sexuální zadržování nebo ještě lépe prodlužovaná soulož (Koitus reservatus - koitus - soulož, "pohlavní styk" + reservatus, "vyhrazený, zdržující se, zadržovaný") je forma pohlavního styku, při kterém se pronikající partner nepokouší ejakulovat v přijímajícím, ale spíše se snaží zůstat v plateau fázi (období pohlavního vzrušení před orgasmem) pohlavního styku tak dlouho, jak je to možné. Další označení pro tento druh sexuální techniky je karezza.

KAREZZA

Slovo karezza je odvozeno z italského slova "Carezza" znamená "pohlazení". Pojem karezza je srovnatelný s pojmy maithuna v hinduistické tantře a Sahadža v hinduistické józe. V esoterickém pojetí "soulož reservatus" nebo "karezza" slouží pro dosažení vyšších hladin ezoterického sexuálního prožitku. Základním principem taoistických sexuálních praktik (známé jako "Cai Yin Yang pu" a "Cai Yang Yin PU") je ovládání ejakulace. Karezza je tedy podobá komplikovanější tantře. Orgasmus při Kareze je možný, ale není cílem. Smyslem karezzy je vytvořit vztahovou sounáležitost partnerů a mnohem hlubší osobní prožitek obou partnerů. Na rozdíl od běžného sexu, je možné Karezzu provádět každý den a naplňovat tak představu plnohodnotného intenzivního partnerského života.

 

Prodlužovaná soulož v běžném sexuálním životě

Názory na prodlužovanou soulož se v průběhu doby a pod vlivy náboženských a společenských představ měnily a mnohdy byli zastánci této metody pronásledováni a odsuzováni. Podporu v dnešní době má metoda především u sexuologů, kteří v její realizaci vidí především cestu ke zlepšování partnerského vztahu a sexuálního života.

Tímto směrem filosofie sexuálního prožitku se zabývala a zabývá řada lékařů, filosofů, sexuologů i psychiatrů. Jeden z postojů ke karezze říká, že "vyjadřuje náklonnost obou lidí slovy a činy, ", další tuto praktiku hodnotí jako "výsledek nejhlubší lidské lásky, při které se používají technicky řízeného pohlavního spojení". Tento milostný styl vytvořila koncem 19. století chicagská lékařka a porodnice Alice Stockhamová. Pojmenovala ho podle italského slova carezza (pohlazení), které dokonale vystihuje podstatu tohoto přístupu k intimním chvilkám. Podle Stockham, je to víc než jen sebeovládání, ale vzájemná kontrola, kde dávajícímu partnerovi pomáhá vnímavý přijímající partner a naopak. Podle Stockham je to je klíč k překonání mnoha partnerských problémů nejen ve snaze kontrolovat sexuální spojení.

Stockham uplatňovala stejnou filozofii řízeného orgasmu pro ženy stejně jako pro muže.

Karezza však byla v této době chápána a doporučována i jako forma antikoncepce (což rozhodně není správné). Byla také vnímána jako technika která také prodlužuje sexuální rozkoš až k bodu dosažení mystické extáze. Při praktikování karezzy je oddělen orgasmus od ejakulace. Technika pak umožňuje více prožívat radost prožitku pohlavního styku, kdy může dojít k orgasmu aniž by docházelo k ejakulaci. Pokud muž neovládal techniku zadržování orgasmu, pak se technika Karezza vedla tak, aby k orgasmu muže vůbec nedošlo.

Někteří lidé zásady Karezzy aplikují i při masturbaci, kdy se muž snaží oddalovat orgasmus tak dlouho, jak je to možné a prodloužit rozkoš v procesu známém jako "Orgasmus ohněm", "Surfování na vlnách rozkoše" nebo "Na okraji". Tato technika se ale liší od heterosexuální techniky Karezza, tedy dlouho prodlužované soulože bez orgasmu. V latinské literatuře, je tato technika známá jako soulož sine ejaculatione seminis.

Při technice prodlužované soulože, (na rozdíl od karezzy, kdy k orgasmu nedojde), muž sebeovládáním orgasmus zadržuje, zatímco žena si může vychutnat prodlužovaný orgasmus, . Podobné je to u dvou homosexuálních partnerů, kdy dávající partner svůj orgasmus zadržuje a přijímající partner může prožívat stimulaci prostaty mnohem delší dobu, než dříve.

Jedním z cílů prodlužovaná soulože je udržování a prohlubování vzájemných vztahů a zesílení touhy a potěšení ze sexuální rozkoše ve vzájemném vztahu muže a ženy. Podle Alice Stockham, 19. století autor, trvá asi dva týdny, než se muž naučí orgasmům bez ejakulací ... Bude to však asi hodně individuální.

 

Prodlužovaná soulož z pohledu bezpečného sexu

Stejně jako u přerušované soulože, soulož reservatus není žádnou ochranou proti pohlavně přenosným chorobám. Při této technice, podobně jako u přerušované soulože dochází k úniku preejakulátu před ejakulací z penisu a tato tekutina může obsahovat všechny infekčních viry a bakterie, stejně jako sperma. V preejakulátu se mohou vyskytovat spermie a proto je tato metoda naprosto nespolehlivá a nevhodná pro antikoncepci. Navíc je obtížné kontrolovat ejakulaci blízko bodu, odkud není návratu. Kromě toho, navazuje-li se na předchozí orgasmus, je možné, že v preejakulační tekutině zůstanou spermie z předchozí ejakulace, což může vést k nežádoucímu otěhotnění partnerky a to i přes to, že celá technika byla provedena správně.

Praktikováním techniky karezza nebo techniky prodlužované soulože, namísto běžného pohlavního styku, může dojít k takové souhře partnerů, při které je pár schopen  zažívat orgasmus ve stejnou dobu. Není to však cílem této techniky, jen se to může stát.

Při technice prodlužované soulože, při které je pohlavní styk udržován i po velmi dlouhou dobu, může žena prožít i několikanásobný orgasmus, zatímco její partner bude muset umět svůj orgasmus zadržovat. Jedná se pravděpodobně o nejlepší formu pohlavního styku, který může poskytnout ženě maximální vzrušení, prožitek a uvolnění. Znovu opakuji, že zvládnutí této techniky patří k vrcholům tantrického mistrovství a vyžaduje opravdu cílevědomý trénink a vysoký stupeň sebeovládání muže.

 

Poznámka

Koitus reservatus - koitus - soulož , "pohlavní styk" + reservatus , "vyhrazený, zdržující se, zadržovaný".

Plateau fáze (plató) je období pohlavního vzrušení před orgasmem . Fáze je charakterizována zvýšenou cirkulací a srdeční frekvence u obou pohlaví, zvyšuje sexuální potěšení se zvýšenou stimulací, a dále zvýšeným svalovým napětím. Také dýchání pokračuje na zvýšené úrovni. Během této fáze, mužské uretrální svěrače (zajišťují, aby se zabránilo smíchání moči a spermatu a zabraňují retrográdní ejakulaci) a svalů u kořene penisu začínají mít pravidelnou rytmickou kontrakci. Varlata jsou přitahována blíže k tělu a muži mohou začít z penisu vylučovat preejakulační kapalinu.

Při retrográdní ejakulaci se uvolní ejakulát směrem do močové trubice, ale nepostupuje dále do penisu a spíše se vrátí do močové trubice a pak odteče do močového měchýře.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

 • http://cs.wikipedia.org/wiki
 • http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/cz/
 • http://en.wikipedia.org/wiki/Coitus_reservatus
 • Lloyd, John William (1931). The Karezza Method or Magnetation: The Art of Connubial Love. ISBN 978-1-60620-046-9. Retrieved 7 March 2011. 
 • Stockham, Alice B. (July 2004). Karezza Ethics of Marriage. Kessinger Publishing. ISBN 978-1-4179-3969-5. Retrieved 7 March 2011. 
 • Robinson, Marnia (2009). Cupid's Poisoned Arrow: From Habit to Harmony in Sexual Relationships. North Atlantic Books. ISBN 9781556438097
 • Urban, Rudolf Von (1949). Sex perfection and marital happiness. Dial Press. Retrieved 7 March 2011. 
 • Cassell's Compact Latin Dictionary, Dell Publishing Co. Inc., 1963
 • Watts, Alan W. (1970). Nature, Man and Woman. Random House Inc. Vintage Books Edition. p. 172. LCCN 58-8266. 
 • Coomaraswami, Ananda K. (1957). The Dance of Shiva. New York City: The Noonday Press Inc. p. 124. LCCN 56-12296. 
 • http://www2.hu-berlin.de/sexology
 • Stockham, Alice B. (1896). Karezza. New York City: R. F. Fenno & Co. p. 22. 
 • Bucke, Richard Maurice, M. D. Cosmic Consciousness, p. 284, Citadel Press, 1961, ISBN 0-8065-0211-8
 • Ruth Marie Griffith Born Again Bodies, p. 92, University of California Press, 2004 ISBN 978-0-520-24240-1
 • Lloyd, J. William The Karezza Method Health Research, 1964, Mokelumne Hill, California
 • Stockham, Alice B. Karezza, p. 25, R. F. Fenno & Co., New York City, 1896
 • Stockham, Alice B., M. D., Karezza, p. 15, R. F. Fenno & Co., New York City, 1896
 • Dr. Rudolf Von Urban, M. D. Sex Perfection and Marital Happiness, Dial Press, 1949 ISBN B001AA3TWA
 • "Researchers find no sperm in pre-ejaculate fluid". Contraceptive Technology Update 14 (10): 154–156. October 1993. PMID 12286905
 • Zukerman, Z.; Weiss D.B. Orvieto R. (April 2003). "Short Communication: Does Preejaculatory Penile Secretion Originating from Cowper's Gland Contain Sperm?". Journal of Assisted Reproduction and Genetics 20 (4): 157–159. doi:10.1023/A:1022933320700. PMID 12762415. 
 • "Withdrawal Method". Planned Parenthood. March 2004. Retrieved 2008-03-28. 
 • Huxley, Aldous Island, Harper & Row, 1962
 • "Watts, Alan W. Nature, Man and Woman, Ch 7, Pantheon Books Inc. 1958
 • Norman Lewis Naples '44: A World War II Diary of Occupied Italy, De Capo Press, 2005 ISBN 0-7867-1438-7
 • Vern L. Bullough Encyclopedia of Birth Control, p. 75, ABC-CLIO, 2001 ISBN 978-1-57607-181-6
 • Ellis, Havelock Studies in the Psychology of Sex, vol. vi, p. 552, F. A. Davis Co., Philadelphia, Pa., 1910, Kindle Edition 2008 ISBN B0016PEMOS
 • Ellis, Havelock Studies in the Psychology of Sex, vol. vi, p. 553
 • Lewis, H. Spencer Rosicrucian Manual, p. 5, Supreme Grand Lodge of AMORC, 1978
 • Clymer, R. Swinburne MD, The Mystery of Sex and Race Regeneration, p. 223, The Philosophical Publishing Co., 1950
 • Marc Lanval, editor, Lumière et Liberté, Organe Officiel de la Ligue Belge de Propagande Héliophile, Octobre-Novembre 1933

 

Externí zdroje

(AK)(Z)