Jste zde

Jelení cvik pro muže

Jelení cvik pro muže

Z webu www.healsa.co.za přeložil a upravil B. Lipka

Jelení cvik působí blahodárně na čtyři důležité oblasti.

  1. Posiluje svalstvo pohlavních orgánů a pánevního dna.
  2. Pomáhá rozproudit a "vytáhnout" sexuální energii nahoru skrz šest ze sedmi žláz těla až do šišinky na temenu hlavy. Existuje hormonální oběh, který vede z prostaty, skrz nadledvinky a pokračuje k dalším žlázám s vnitřní sekrecí. Proudění energie podporuje a zlepšuje krevní oběh v krajině břišní. Když tato energie dosáhne šišinky na temeni hlavy, prožijete pocit mrazení nebo brnění, který stoupá po páteři až do hlavy. Je to podobný pocit, jako prožít energetický orgasmus. Pokud energii vnímáte v oblasti šišinky, ale přitom necítíte brnění uprostřed zad nebo po páteři, není to důvod k obavám. Vaše vnímavost i celková citlivost se bude cvičením dále prohlubovat s každými dalšími zkušenostmi a prožitky. Pokud ani po delší době provádění cvičení nebudete vnímat žádný pohyb energie po páteři, bude třeba nejprve nalézt důvod proč tomu tak je a pokusit se příčiny odstranit.
  3. Možnost stanovení vlastní diagnózy je další užitek který Jeleního cvik získáte. Jestliže některá ze sedmi žláz s vnitřní sekrecí funguje nedostatečně nebo s výkyvy, energie stoupající páteří se u ní zastaví. Stagnace energie indikuje zdravotní problém. Pak by této oblasti měla být věnována zvláštní pozornost až do vyřešení problému. Například, jestliže slabě funguje například brzlík, energie v něm stagnuje a tak to bude pokračovat tak dlouho, dokud se jeho problém nevyléčí nebo nevyřeší. Když se funkce brzlíku znovu obnoví k normálu, energie se bude pohybovat dále nahoru podél páteře až k šišince. Jestliže se energie během Jeleního cviku pohybuje plynule bez jakékoli stagnace až do vaší hlavy, dokazuje to, že všech sedm žláz s vnitřní sekrecí má normální funkci a v těle není žádný energetický blok. Pokud v průběhu Jeleního cviku nic necítíte, znamená to, že jsou v dráze energie stojí bloky, které brání jejímu proudění. Pokud nemáte v dráze energie žádné blokace a energie může voně proudit, pak tento pohyb energie může vnímat každý zdravý člověk. Dokazuje to, že všech sedm žláz s vnitřní sekrecí funguje dobře a těle nemá žádný energetický problém. Tato vlastní diagnoza může být samozřejmě konzultována s lékařem, který případné léčbě zdravotních problémů může účinně napomoci.
  4. Čtvrtý prospěch z Jeleního cviku je ten, že zkvalitňuje sexuální schopnosti a umožní muži prodloužit pohlavní styk. Při "obyčejném" pohlavním styku prostata muže před ejakulací zvětší svou velikost. Během ejakulace, prostata v několika ejakulačních stazích vypudí ejakulát. Ejakulací pro muže pohlavní styk končí. Když už není co ejakulovat, erekce penisu opadá (energie je během ejakulace uvolněna a podle TAO ztracena) a muž nemůže dále pokračovat v souloži. Ale, pokud díky Jelenímu cviku ovládá ejakulaci a dokáže sperma z prostaty uvolnit v malých dávkách, pak může prodloužit pohlavní styk.

Za běžných okolností, přerušení orgasmu, nebo prodloužení pohlavního styku jinými způsoby, může být pro muže nepříjemné nebo až škodlivé. Po prožití běžného orgasmu zůstane prostata dlouhou dobu zvětšená, roztažena. Ale prostata se potřebuje stáhnout do původní velikosti co nejdříve, jinak by její dlouhodobé přetrvávající roztažení mohlo způsobit ztrátu pružnosti její tkáně. Když prostata postupně ztrácí svou pružnost, její funkce bývá narušena a může dojít až k jejímu poškození.

Jelení cvik prodlouží pohlavní styk styk i prožitek orgasmu, ale také ochrání prostatu. Jelení cvik je právě tak fyzické, jak mentální a duchovní cvičení. Zlepšuje sexuální schopnosti muže a pomáhá vytvářet zásobu sexuální energie v jeho těle. Cvičení pomáhá zkvalitňovat i duševní procesy a napomáhá vnitřní psychické a emoční rovnováze. Lidé, kteří Jelení cvik pravidelně cvičí po čase vnímají "zářivý pocit vnitřního klidu".

První stupeň Jeleního cviku pro muže

Toto cvičení může být praktikováno vstoje, vsedě, nebo vleže. Cvičení je nejlepší provádět bez oděvu.

Účelem prvního stupně cvičení Jeleního cviku je povzbudit produkci spermatu. Silně o sebe třete dlaně vašich rukou. To vytváří teplo ve dlaních a zajistí proudění energie vašeho těla do vašich rukou a dlaní. Pravou rukou, přikryjte dlaní varlata tak, že je dlaň vaší ruky kompletně pokryje.  Netlačte; použijte jen nepatrný tlak, abyste si byli vědomi tepla z vaší ruky. Umístěte dlaň levé ruky na oblast podbřišku, asi 2,5 cm pod pupkem a velmi jemně ji přitlačte. Budete vnímat, jak se v oblasti podbřišku začíná vytvářet jemné teplo. Kruhovými pohyby pohybujte levou rukou ve směru nebo proti směru otáčení hodinových ručiček. Opakujte to 90x až 300x. V průběhu cvičení, pro opětovné zahřátí můžete dlaně o sebe třít. Po vykonání předepsaného počtu kroužků obraťte pozice rukou tak, že vaše levá ruka nyní pokrývá varlata a vaše pravá ruka je na podbřišku. Umístěte dlaň ruky na oblast podbřišku, asi 2,5 cm pod pupkem a velmi jemně ji přitlačte. Budete vnímat, jak se v oblasti podbřišku opět začíná vytvářet jemné teplo. Opakujte znovu 90x až 300x kruhových hlazení oblasti podbřišku, nyní však v opačném směru, než předtím. I v této části cvičení můžete dlaně zahřívat třením o sebe. Soustřeďte se na to, co děláte, a pociťujte, jak teplo pomalu narůstá. Pro všechna taoistická cvičení je velmi důležité abyste se soustředili na účel fyzických pohybů, pro zlepšení výsledků cvičení. Bez dokonal koncentrace se nedá dosáhnout úspěchu. Koncentrace sjednocuje tělo a mysl. Nikdy se nepokoušejte užívat mysl ke nahrazení přirozených procesů koncentrace a cvičení vytvářením představy ohně, žhnoucího v oblasti podbřišku, nebo v nějaké jiné oblasti. Může to být nebezpečné.

Druhý stupeň Jeleního cviku pro muže

Toto cvičení provádějte ráno když vstáváte a večer před spaním.

Během tření ruky na podbřišku stahujte řitní svaly a vtahujte je dovnitř pánevního dna. Přitom zadržet dech a otevřete oči. Při správném provedení budete vnímat pocity, jakoby do vašeho konečníku byl vtažen vzduch, nebo jakoby celá řitní oblast vtažena dovnitř a nahoru. Stahujte a zpevněte svaly řitní oblasti jak nejlépe dokážete. Snažte se stažení udržet tak dlouho, dokud to pro vás bude příjemné. Pak stažení povolte a na chvilku se uvolněte. Znovu stáhněte řitní svaly. Dělejte to tolikrát, kolikrát to zvládnete bez nastoupení nepříjemných pocitů nebo únavy. Jsou to především svaly a pokud by byly přetížené, nejspíš by se dostavily nepříjemné pocity a později by svaly i bolely.

Během cvičení se soustřeďte na pocit brnění (pocit podobný jako při doteku na vedení s elektrickým proudem nízkého napětí). Tento pocit se bude tvořit, rozlévat a stoupat podél dráhy sedmi žláz a po páteři směrem k hlavě. Pocit trvá pouze krátkou dobu, někdy jen zlomek sekundy jindy přetrvá i po několik sekund a je přirozeným výsledkem cvičení. Snažte se takto vybuzenou energii vést po páteři nahoru k hlavě a přes přední část těla k pupku.

Nepokoušejte se vyvolávat tyto pocity za pomoci představivosti. Některá učení pro podporu energetického toku představy a vizualizaci energií používají. Jedná se však o jiná cvičení, ne toto, kdy se pracuje s čistou energií. Jelení cvik je bezpečný a snadný právě proto, že není spojovaný s jinými technikami. LAO-TSE řekl, "Má cesta je jednoduchá a snadná". A opravdu, taoistické metody JSOU jednoduché a snadné.

POZNÁMKA

  • Zpočátku zjistíte, že jste schopni držet řitní svěrače stažené jen několik málo sekund. Prosím vytrvejte a nevzdávejte to, když se vám nebude dařit nebo když výsledky nebudou podle vašich představ. Po několika týdnech budete schopen držet svaly stažené docela dlouho a bez pocitu únavy nebo napětí.
  • Pro kontrolu, zda má Jelení cvik na vaši prostatu účinek, zkuste tento test: když močíte, zkuste úplně zastavit tok moči stažením pouze řitních svalů. Jestliže jste schopni to udělat, pak je cvičení účinné. 
  • Na prostatu je jemným masírováním pomocí stahovánířitních svalů vyvíjen mírný tlak. Touto stimulací začíná prostata vylučovat hormony, jako např. endorfiny. Při stazích prostaty je možné prožívat podobně příjemné pocity jako při jejích stazích při orgasmu. Nebudou zdaleka tak silné, ale zcela jistě budou příjemné. Střídavým stahováním a uvolňováním řitních svěračů během Jeleního cviku, dochází k přirozené produkci hormonů a to na výrazně vyšší hladinu, odpovídající vysokému sexuálnímu vzrušení.

 

Literatura a zdroje