Jste zde

Doplňky stravy na podporu erekce

Doplňky stravy na podporu erekce

Dlouhodobý stres, únava, nedostatek sebedůvěry, špatný spánkový režim, kouření, ale i nadměrná konzumace alkoholu a nadváha, ohrožují nejen zdraví muže, ale i jeho sexuální funkce. Problémy se většinou projeví pro muže tím "nejhorším" způsobem - potížemi s erekcí. 

Reklamy na přípravky řešící problémy s erekcí velice často doporučují nákup různých přípravků bez lékařského předpisu. Jedná se však o potravinové doplňky, neboli doplňky stravy. Rozdíl mezi nimi poznáte snadno - léky jsou zatím výhradně na lékařský předpis, zatímco doplňky stravy můžete koupit kdekoli. Doplňky stravy však pouze doplňují do těla chybějící minerální látky a vitamíny a pomáhají udržovat tělo v dobré kondici. To je samozřejmě velmi kladné a záslužné, ale přímo to neřeší problém s erekcí. Někdy pomohou zlepšit tělesnou kondici natolik a díky psychické podpoře (kterou pro některé muže jakákoli správně nazvaná pilulka představuje) pomohou i erekci.

Většina mužů se za problém s erekcí stydí a raději jak návštěvu lékaře volí jejich nákup prostředků známých z reklam. Jsou ve volném prodeji a tak nemusí k lékaři a opatří si je zcela anonymně v lékárně. V případě potřebné léčby erektilní dysfunkce to však může mít na průběh nemoci negativní důsledky. Tím, že muž není lékařem vyšetřen, nedojde k diagnostikování skutečných příčin problémů s erekcí. Přitom právě tyto problémy mohou signalizovat s velkým předstihem problémy kardiovaskulárního systému a srdce. Vyšetření by mohlo zabránit například komplikacím s vysokým tlakem nebo infarktu.

Doplňky stravy už podle svého názvu stravu pouze doplňují. Doplňky stravy ani přímo nejsou určeny k léčbě erektilní dysfunkce. Mohou bát jistou prevencí, která při dlouhodobém užívání pomůže udržet dobrý zdravotní stav. Bezvýhradně se na ně spoléhat při sexu na kterém vám záleží, asi nemusí být vždy přínosné.

Jen pro posouzení rozdílu mezi potravinovým doplňkem a lékem na problémy s erekcí - potravinový doplněk nepodléhá schvalování SUKL a nemusí mít povinné klinické testy, testování kvality, bezpečnosti a z pohledu uživatele i spolehlivosti a účinnosti. Lék musí všemi těmito testy projít a teprve po schválení SUKL může být nasazen k léčbě. Léky na erektilní dysfunkci předepisuje lékař po kontrole celkového zdravotního stavu pacienta. Doplňky stravy jsou volně prodejné.

Tyto přípravky však mohou mít na zdraví muže (a to i sexuální) pozitivní dopad. Mnohdy je totiž problém s erekcí zaviněn stresem a obavou ze selhání. Tím, že si muž vezme přípravek na erekci, není už na svůj problém sám. Začne si více věřit a hodí starosti s erekcí na "lék". Potom tyto přípravky, potravinové doplňky, fungují podobně jako placebo a tedy spíše jako forma psychoterapie.

Jestli jsou potravinové doplňky, které mají zajistit "ďábelské erekci" nebo "rychlou, spolehlivou a pevnou erekci" opravdu účinné, si musí každý muž vyzkoušet sám. Dokud nevyzkouší, může mít dojem, že o něco přijde. Rozhodně mu však jejich užívání neuškodí, právě naopak. Pokud však jejich účinek nebude odpovídat očekávání a vynaloženým nákladům, doporučuji návštěvu lékaře, který po vyšetření zdravotního stavu předepíše lék na podporu erekce. Není nad osobní zkušenost ze srovnání doplňků stravy s léky na problémy s erekcí!

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)