Jste zde

Dárek rodičům DP11

Dárek rodičům

Dárkový poukaz
 
Balíček pro dvě osoby je zaměřen na odpočinek, relaxaci a svalové uvolnění pomocí INFRAČERVENÉHO TERMÁLNÍHO SYSTÉMU a detoxikaci organismu pomocí ájurvédských technik zaměřených na lymfatický systém. Při procedurách využíváme kombinaci infrasauny SALUS a ájurvédské masáže poloviny těla, nebo lymfatické masáže poloviny těla. Místo infrasauny si zájemci o ájurvédu mohou vyzkoušet parní bylinnou lázeň Bylinka. V průběhu pobytu v našem relaxačním centru je připraveno i malé občerstvení ve formě chlebíčků, jednohubek, nebo obložené mísy, čajů a ovocného poháru.

Jedná se o ucelenou kombinaci procedůry potní s hlubokým prohřátím a relaxačních technik z obasti ájurvédy, nebo lymfomasáží.

Po přivítání se na chvíli posadíte do Čajovny U Lazebníka, kde nad šálkem čaje projdeme Váš relaxační program a Vy se dovíte, co Vás čeká a jak den prožít co nejpříjemněji.

Procedury mohou začít malým zklidněním při šálku čaje z naší čajovny. Čaj podpoří následnou potní proceduru, kterou je pobyt v infrasauně SALUS. Vlastní pobyt v infrasauně trvá cca 30 až 40 minut při teplotě 60°C (doba záleží na Vašem pocitu). Po osprchování teplou vodou v sprchovém boxu si chvíli odpočinete. Připravím Vám malé občerstvení na doplnění tekutin a radost Vám doufám udělá i ovocný pohár. Po odpočinku následuje ájurvédská masáž poloviny těla za použití přírodních esenciálních olejů. Po masáži si ještě zarelaxujete při šálku šaje z naší čajovny a malém občerstvení.

VŠEOBECNĚ ZNÁMÉ TERAPEUTICKÉ ÚČINKY INFRASAUNY A BYLINKY
* Zvyšuje rozpínavost tkáně.
* Ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad.
* Snižuje svalové napětí.
* Mírní bolesti.
* Stimuluje krevní oběh.
* Působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže.
* Je vhodným doplnkem pro redukci váhy. Tělo zde za 30 minut spálí až 600 cal.
* Součást přípravy sportovců před i po zátěži. (testováno na OH v Atlantě)
* Účinná relaxace a regenerace organismu.

Po infrasauně, nebo Bylince následuje sprcha vlažnou vodou a odpočinek cca 15 až 20 minut. Po sauně je nutné pít a proto Vám připravíme čaj, minerální vody, nebo vitamínový nápoj.

Po odpočinku a zklidnění následuje ájurvédská masáž poloviny těla za použití horkých esenciálních olejů. Masáž trvá více jak jednu hodinu.

Ve skratce o ájurvédská masáži poloviny těla
Ájurvédské masáže patří mezi hluboce relaxační masážní techniky a ovlivňují tělo i mysl masírovaného. Z těchto starých ájurvédských procedur se vyvinula většina dnes používaných masážních a relaxačních technik. V relaxačním centru Lazebník šenovský provedu tyto techniky tak, jak jsou pojímány v Nepálu.

V tomto balíčku jsou techniky více zaměřeny na relaxaci a povolení napětí, těla i mysli a uvolnění a rozproudění lymfatického systému těla.

· První část masáže je zaměřena na zklidnění a ztišení. Masírovaný leží na zádech, přikrytý. Masáž začíná zklidněním dýchání a aromaterapií za použití esenciálního oleje, který se nanese na oblast hrudníku a ramen. Masér si sedne za hlavu masérovaného a zklidní sebe a masérovaného. Pak následuje jemná masáž hlavy s uvolnění lymfatického systému hlavy, krku a horní poloviny těla. Masážní techniky jsou jemné, používá se směs přírodních esenciálních olejů. Cílem je uvolnit napětí a stres a ztišit mysl. Masáž pokračuje tlakovou masáží nohou s cílem uvolnit svalové napětí a pomcí stimulace reflexních bodů ovlivnit funkci vnitřních orgánů a energetických drah. Masírovaný může v této části masáže usínat. Neměl by se tomuto pocitu bránit, měl by jej v klidu přijímat. Masáž hlevy a nohou trvé přibližně 1/2 hodiny.

· Druhá část masáže je zaměřena na uvolnění zadní poloviny těla. Masírovaný se položí na bříško, a masér ho přikryje. Následuje odblokování zad, masáž energetických bodů na zádech, tlaková masáž oblasti okolo páteře. Po uvolnění křížové oblasti zad následuje jemná celková masáž zad s přechodem na ruce. Vlastní masáž rukou je prováděna z boku, masér při ní sedí. Propojení horní poloviny těla je prováděno kruhy přes ruku, rameno, páteř, oblast křížů, hýždě a zpět na ruku. Jedná se o jemnou zklidňující techniku, která uvolní mysl i svalové napětí obou polovin horní části těla. Následuje propojená celková masáž zad, hýždí, pak masáž nohou. Masáž je ze zadní strany zakončena pomalými dlouhými tahy přes celé tělo pro uvolnění a zklidnění. Pro vyrovnání energií položí masér levou ruku na srdeční oblast a pravou ruku na křížovou oblast zad. Po celkovém zklidnění je masírovaný zabalen do prostěradla, přikryt a odpočívá.

Po masáži budete odpočívat v relaxačním lehátku. Na konci procedur pokračuje intenzivní pitný režim zaměřený na doplnění tekutin do lymfatického systému. Připraveno je malé občerstvení ve formě chlebíčků, jednohubek, nebo obložené mísy.

Věřím, že takto strávený čas relaxace Vám přinese odpočinek a obnovu sil.

REKAPITULACE
Služby jsou poskytnuty pro 2 osoby v jednom relaxačním dnu.
Obsahuje:

- potní proceduru v infrasauně SALUS
- aromaterapii, ájurvédskou masáž poloviny těla
- čaje, občerstvení
Trvá cca 5 hodin a více.