Jste zde

Cunnilingus - základní zásady, hygiena

Cunnilingus - základní zásady, hygiena

Hlavní téma: "Orální sex".
Volné pokračování článků "Cunnilingus", "O intimní péči pro ženy".

Pro příjemný orální sex, bez nepříjemných pocitů pro oba partnery, je o vhodné formě intimní přípravy něco vědět. To platí samozřejmě jak pro ženu, tak i pro muže. Když se na orální sex přiměřeně připravíte, splní se to, co od něho očekáváte a možná vás ještě překvapí... 

K orálnímu sexu, cunnilingu však nemůžete přistupovat jako ke "službě" na straně toho, kdo ho poskytuje. Podobě ten, kdo ho přijímá, tedy žena, se nemůže stavět do "role trpitelky", která "to tedy dovolí", když ON to bez TOHO nemůže být... Orální sex neobohacuje pouze toho, kdo jej přijímá, ale musí obohatit i toho kdo jej poskytuje. Poskytovat orální sex bez zájmu, z povinnosti je nedůstojné milujícího člověka. To by pak opravdu byla spíše ona "služba" a ne milování.

Příprava na orální milování

Zdraví
Pokud je žena zdravá a netrpí gynekologickými problémy, záněty, výtoky nebo pohlavní chorobou, pak nemá nejmenší důvod k obavám, že pro ni orální sex, cunnilingus není vhodný... Pokud ji zdravotní nebo nějaký gynekologický problém trápí a ví o něm, pak by to měla muži taktně sdělit a orální sex ponechat až na dobu, kdy bude v pořádku. V případě pohlavní choroby je její povinností na svůj problém muže upozornit a zabránit jeho možné nákaze.

Hygiena
Přirozená vůně a chuť ženského pohlaví je pro muže vzrušující a příjemná. To samozřejmě platí v případě, že se žena na milování v přiměřeném rozsahu připravila a provedla základní úkony intimní hygieny. Zdůrazňuji slovo v přiměřeném rozsahu, aby si pod tím někdo nepředstavoval nějakou generální údržbu celého těla! Úplně stačí, když se žena osprchuje teplou vodou a pohlaví omyje s pomocí vhodného šamponu nebo mýdla. Mýdlo a šampony by měly být vhodné pro intimní hygienu. Závěrečné osprchování tělo zbaví už jen zbytku saponátu nebo mýdla, víc potřeba není. Intimní hygiena by tělo měla zbavit tělesného pachu, způsobeného pocením a odstranit případné mikro zbytky stolice v okolí konečníku. Celková očista těla zajistí příjemný pocit čistoty a jistoty, že vše je tak, jak má být.

Zvláště se vyvarujte jakýmkoli snahám o výplachy pochvy, parfémování pochvy a pohlaví a podobným experimentům, které zcela jistě neskončí dobře. Výplach nezajistí "vnitřní očistu pochvy", o to se dokáže postarat tělo samo. V lepším případě po nevhodném výplachu pochvy bude žena řešit záněty, kvasinkové infekce, případně gynekologické problémy. Muže vzrušuje přirozená vůně jejího pohlaví. Když se žena této vůně použitím voňavek zbaví, nijak si nepomůže a muže ochudí o jeden z velkých stimulů vzrušení, která mu příroda poskytuje... Podrobnější informace najdete v článku "Intimní hygiena" a článku "O intimní péči pro ženy".

Úprava ochlupení
Úprava ochlupení pohlaví sice není tak důležité jako sprchování nebo koupel, ale i o ní by žena mohla uvažovat. Jsou muži, kterým je ochlupení nepříjemné, ale na druhé straně jsou muži, kteří vyholenou ženu automaticky vidí jako nedospělé dítě... Žena by se měla rozhodovat tak, aby to bylo příjemné jí, ale také by tak trochu měla vědět, co se líbí jejímu muži. Příliš husté a dlouhé ochlupení pohlaví pro orální sex, cunnilingus, moc vhodné není. Pro muže její chloupky mohou představovat problém. Takový chloupek dokáže velmi nepříjemně potrápit a někdy orální sex až znepříjemnit. Stane-li se to opakovaně, může se mu muž raději vyhýbat... Na druhou stranu holení přirození ženy vyžaduje určité zkušenosti a nemělo by se podceňovat ani riziko možného zranění nebo komplikace, které po holení mohou nastat. Podrobnější informace najdete v článku "Úprava a odstranění ochlupení".

Přirozená lubrikace slinami
Sexuální dráždění pohlaví ženy by nikdy nemělo probíhat bez přiměřené lubrikace. To platí především pro formy masturbace, ale i intenzivnějšího hlazení a hlavně pro soulož. Výhodou orálního sexu je, že lubrikaci nepotřebuje. Dokonale si vystačíte se slinami. Rozvíjet další úvahy považuji za zbytečné, každý si dovede představit jakým přínosem při orálním sexu sliny jsou.

Jak se má na cunnilingus připravit muž

Při každém sexu by celková intimní hygiena měla být samozřejmostí u obou partnerů. To, na co by měl při hygieně klást důraz muž, je samozřejmě čistota zubů a ústní dutiny. Zuby představují pro ženské pohlaví, hlavně pro její sliznice, určité riziko. Pokud má muž v ústech nemocný zub ve kterém je kaz, pak v něm probíhá zánět a množí se mikrobi a případně jiné zánětlivé procesy. Při orálním sexu se pak mohou dostat ženě do pochvy a tam později vyvolat zánět nebo jiný gynekologický problém.

Jakákoli ranka v dutině ústní představuje bránu do těla muže, kterou může přijmout nákazu, například pohlavní choroby. Opačně je to cesta kudy se z těla muže, například díky mikrokrvácení, mohou jeho nemoci dostat do těla ženy.

Také si dovolím upozornit na pálivá jídla. Stopy papriky nebo jiných koření nemusí muž v ústech nijak vnímat. Citlivá sliznice pochvy však i na velmi malé, stopové množství těchto, jinak neškodných látek, může reagovat velmi silně. Od pocitu pálení až po vyvolání zánětu.

Pokud se muž bude chtít ženy dotýkat nejen ústy a jazykem, ale bude chtít využít pro stimulaci stydkých pysků, klitorisu, poševního vchodu a pochvy také prsty, pak by jim měl věnovat zvýšenou pozornost už v době, kdy provádí svou intimní hygienu. Ostříhané nehty, zabroušené ostré hrany, obroušená zatvrdlá kůže a odstranění záděr, je kromě dokonalé čistoty naprostou nutností!!!

Neoholený muž se může dobře vyjímat na obálce časopisu. Při orálním sexu však ženy upřednostní hladce oholenou tvář. Vousy, zvláště pak ty jednodenní, dokáží velmi nepříjemně podráždit nejen kůži, ale především jemný povrch sliznice. Nejvíce trpí stydké pysky, jejich sliznice a poševní vchod. Co dokáží způsobit ostré vousy s klitorisem, to si každý dovede představit i bez většího vysvětlování. Zvláště ženy o tom ví své...

Řešili jsme už intimní hygienu, čistotu zubů a dutiny ústní a další detaily, na které by muž při cunnilingusu neměl zapomínat nebo by přímo měl dát pozor. Tak ještě nesmíme zapomenout na ZUBY!!! Ve víru vášně se přestává žena kontrolovat. Pokud kontrolu nepřebere muž a neumí předvídat jak by se mohla ve chvílích vysokého vzrušení nebo vyvrcholení chovat, může dojít k jejímu zranění. Zuby jsou při prudkých pohybech nebo nepřiměřeném tlaku například na klitoris nebezpečné. Při prudkém pohybu se o ně žena může velmi snadno pořezat. Klitoris je nesmírně citlivý orgán a jeho zranění ženě okamžitě způsobí velkou bolest .... a je po orálním sexu. Proto je potřeba počítat s jakýmikoli prudkými a možná i nepředvídatelnými pohyby, které by takové zranění o zuby muže, mohly způsobit. Při orálním sexu by muž měl své zuby krýt horním rtem a takto, přes ret působit tlakem na část klitorisu krytého klitoridální kapucí. Tlak nepřehánět a ve chvílích nastupujícího orgasmu a při jeho průběhu musí být kontrola nad svými zuby samozřejmostí. Přitom je známé, že zranění o zuby patří mezi častá zranění při cunnilingusu.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)