Jste zde

Cunnilingus - ústní rouška pro cunnilingus

Cunnilingus - ústní rouška pro cunnilingus

Volné pokračování článků "Cunnilingus", "Anilingus" a "Bezpečný sex"

Ústní rouška rouška nebo kofrdam je obdélníková latexová folie ve formě roušky, která se používá v zubním lékařství, pro snížení nebezpečí znečistění oblasti úst, která má zůstat čistá, nepotřísněná, při zubním ošetření od používaných materiálů a desinfekcí.

Tato rouška se však dá bez problémů použít pro praktiky bezpečného sexu.

Bezpečný orální sex

Z pohledu bezpečného sexu je ústní roušky vhodné používat při orálním sexu, při technice cunnilingu (orální sex poskytovaný ženě) a anilingus (rimming) (uspokojování anální oblasti muže nebo ženy jazykem). Pomáhají zajistit ochranu proti přenosu pohlavně přenosných chorob. Po natření lubrikantem na vodní bázi může ústní rouška v oblasti vulvy nebo análního otvoru umožnit orální stimulaci těchto oblastí bez přenosu tělesných tekutin a bez doteku s kůží v těchto oblastech.

Jak ústní rouška vypadá?

Ústní rouška je tenký čtverec z latexu ve formě roušky, který lze použít, aby se zabránilo šíření pohlavně přenosných infekcí při orálním sexu.Lze je zakoupit v některých obchodech zdravotnického zásobování nebo si můžete vytvořit svoji vlastní z kondomu nebo latexové rukavice. Říká se jim "zubní" rouška, protože byly původně navrženy jako ochranné opatření pro zubní lékaře, kteří pracují na ošetření pacientových zubů.

Jak ústní rouškou používat?

Ústní rouška se umísťuje nad ženskou pochvu před její partner provádí orální sex na ní, a působí jako bariéra mezi její partner ústa a její genitálie. To pomůže zabránit sexuálně přenosných infekcí šíření. Mohou být také použity pro muže nebo ženy, aby se zabránilo pohlavně přenosnými chorobami, zatímco "rimming", který je orální sex provádí na partnerů konečníku.

Poskytování orálního sexu ženě s sebou nese nižší riziko než vaginální sex, anální sex nebo orální sex poskytovaný muži, ale stále existuje riziko přenosu jiných pohlavně přenosných chorob. Lízání análu, naopak, je mnohem nebezpečnější, protože s sebou nese rizika pohlavních chorob (včetně rizika hepatitidy A), a může způsobit několik dalších onemocnění, například přenosem bakterií nebo parazitární infekce.

Pamatujte si, že sexuálně přenosné infekce se mohou přenášet obousměrně a to z úst na penis a z penisu do úst. Proto je nezbytné, aby muži používali kondom pro ochranu i při orálním sexu.

Kde mohu získat ústní roušky?

Vzhledem k tomu, ústní roušky jsou ještě relativně novou ochranou pro orální sex, nejsou běžně k dostání. Zeptejte se ve zdravotnických potřebách, případně v lékárně nebo u vašeho lékaře. Občas se dají koupit v sex shopech, případně na internetu. Podobně jako kondomy, se na těchto webech ústní roušky nabízejí v široké škále příchutí a barev, takže se dá vybrat.

Pokud neuspějete v obchodech, ani na internetu, pak máte možnost si je snadno vyrobit sami. A budou naprosto stejně bezpečné jak originální.

Jak si udělat vlastní ústní roušky?

 • Výroba ústní roušky je velmi, velmi snadná. Vše, co potřebujete jsou nůžky, mužský kondom a chvilka práce.
 • Opatrně vyjměte kondom z obalu a rozbalte jej. 
 • Odstřihněte jeho špičku a lem spodní části kondomu.
 • Podélně jej rozstřihněte.
 • Rozviňte kondom do obdélníkového listu.
 • Opticky zkontrolujte, zda ochrana není poškozená a roušku opatrně složte a uložte pro budoucí použití.
 • Nyní máte připravenu bezpečnou a spolehlivou ústní roušku.

Poznámka k výrobě:
Pro dosažení nejlepších výsledků, použijte nelubrikované kondomy, které nebyly ošetřeny spermicidy (ochutnají špatně) a můžete vyzkoušet ochucené tenké latexové kondomy. V současné době jsou na trhu kondomy v široké paletě příchutí - tak můžete najít takový, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Jak ústní roušku použít?

 • Několik kapek lubrikantu na vodní bázi (latex pak bude pro ženu příjemnější) nakapejte, nebo rozetřete mezi roušku a pochvu případně konečník. Stimulace bude příjemnější a intenzivnější a rouška se lépe přilne a nebude sjíždět, nebo odpadávat.
 • Nikdy nepoužívejte ústní roušku oboustranně nebo dvakrát.
 • Po použití ji vždy zabalte do nějakého sáčku nebo obalu a vyhoďte do odpadu.
 • Použijte ruce k přidržení ústní roušky na potřebném místě. Ústní rouška nebude fungovat, pokud nebude přidržována po celou dobu orálního sexu.
 • Kupované nebo doma vyrobené ústní roušky se vyrábí z tenkého latexu a proto jsou doteky přes ně příjemné a intenzivní. Pro zvýšení citlivosti se můžete pokusit vyrobit své ústní roušky z ještě tenčích latexových kondomů, které jsou na trhu dostupné pod označením jako "tenký" nebo "extra vysoká citlivost".
 • Pokud je někdo alergický na latex, může mu kontakt s latexovou ústní rouškou způsobit vyrážku. Ale nemusíte mít obavy, k dostání jsou i polyuretanové ústní roušky nebo si můžete vytvořit svoji vlastní rozřezáním polyuretanového kondomu pro muže nebo ženy jeho odstřihnutím do obdélníkového tvaru roušky.
 • Dají se také také použít tenké folie na balení potravin nebo folie používané na přikrytí pokrmů v klasické pečící troubě. Tyto potravinové folie však nejsou testovány na zabránění průniku virů. Nelze je tedy plně doporučit pro ochranu před pohlavně přenosnými chorobami. Naproti tomu latexové kondomy tyto požadavky musí splňovat při výrobě a testování hlavně z hlediska jejich předurčení zabránění početí ale i přenosu virů pohlavně přenosných chorob.
 • Z tohoto pohledu je bezpečnější použít upravené lékařské latexové rukavice, které podobnou ochranu také musí zajistit.
 • Pokud však nebudete mít po ruce nic jiného, jak potravinářskou folii a budete se chtít při orálním sexu alespoň částečně chránit, pak je to lepší ochrana, jak nepoužít žádnou.
 • Zkoušejte a experimentujte s různými typy roušek nebo kondomů, až zjistěte, co se vám bude nejvíce vyhovovat.

Pokud si nyní říkáte "To mi zato nestojí...!", položte si otázku "Opravdu mi to zato nestojí...?"

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)