Jste zde

Bolest při úrazu při sexu - ženy

Bolest při úrazu při sexu - ženy

Hlavní téma: "Bolest při sexu a po něm".
Pokračování článku "Bolest při úrazu při sexu - muži".

Častou obavou žen je - nemůže mě partner při náruživém sexu poranit? Mám pro ženy snad příznivou informaci - ani pokud se při opravdu vášnivém milování není pravděpodobné, že by vás partner mohl nějak závažně poranit. Samozřejmě pokud sex probíhá pouze s výbavou, kterou muže obdařila příroda, nikoli se sexuálními pomůckami nebo jejich náhradou. Nejčastější komplikací je spíš "banální" nedostatek lubrikace pochvy. Může se pak snadno stát, že při intenzivní souloži dojde k lehkým "odření" povrchu sliznice pohlaví ženy. Podobně však k podráždění nebo odření sliznice hrozí i muži. Podráždění se může projevit nepříjemným podrážděním nebo pálením s následným rizikem vzniku zánětů nebo mykózy. Změny a narušení sliznic v těchto partiích jsou nepříjemné a mnohdy bolí tak, že omezí nebo přímo zabrání dalším sexuálním hrátkám. Nejlepší prevencí, jak odření sliznic zabránit je použít dostatečné množství kvalitního lubrikantu.

Pokud při nebo po milování pravidelně vnímáte bolest, nebo případně zaznamenáte krvácení nebo "špinění", neváhejte a vyhledejte svého gynekologa.

Nejčastější problémy žen při sexu

  • Odření sliznice ženského pohlaví
  • Ranky při manuální stimulaci nebo stimulaci pomůckami
  • Natržená vagina po příliš divokém sexu, většinou s použitím sexuálních pomůcek.
  • Při použití nevhodného nebo nebezpečného lubrikantu nebo lubrikačního gelu
  • Nebezpečné sexuální praktiky
  • Vaginismus
  • Mykózy a záněty
  • Nemoc novomanželek
  • Nákaza pohlavní chorobou

Odření sliznice ženského pohlaví

Při pohybu prstů, sexuálních pomůcek nebo penisu v suché pochvě může být pohyb nejen bolestivý, ale může dojít k poškození vnitřního povrchu pochvy a ke vzniku trhlinek. Bolest se promítne i do prožívání sexu a co je horší, většinou následuje úporný a těžko léčitelný gynekologický zánět. Pokud má žena trvale problémy se zvlhnutím při milostném aktu, je možné použít lubrikační gel. Určitě však je vhodné potřít lubrikačním gelem erotické pomůcky a zacházet s nimi maximálně opatrně.

Kdy křeč vaginy uvězní muže v ženě

Hodně se tradují případy, že žena může křečí sevřít partnerův úd tak silně, že ho již nepustí a on v ní "uvízne". Představa pohledů zdravotnického personálu první pomoci, lékařů a sester v nemocnici, asi nikoho nenechá chladným. Ale nemusíte se bát. Žádné zablokování penisu v pochvě nehrozí. Může se stát, že při úleku se může poševní svalstvo ženy stáhnout, ale k tomu dochází jen krátkodobé. Takže se nebojte, toto není pro muže hrozba.

Nebezpečné sexuální praktiky

Mezi nebezpečné sexuální praktiky je možné zařadit všechny praktiky, které mohou přivodit zranění muže nebo ženy při milostném aktu. Bohužel lidé pod vlivem alkoholu nebo z hlouposti, někdy podléhají přestavě, že při sexu je možné všechno. Potom některé jejich aktivity mohou vést až k vážným zraněním a úrazům, které mohou skončit až smrtí. Vzhledem k tomu, že takovýchto sexuálních praktik je už celá řada, zasloužily si samostatný článek "Nebezpečné sexuální praktiky".

Téma pokračuje článkem "Bolest při úrazu při sexu - muži".

 

Doporučené články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)