Jste zde

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
Tantrická mistryně a orální sex

Tantrická mistryně a orální sex

Tantrická mistryně a orální sex

Hlavní téma: "Dosažení tantrického mistrovství".
Volné pokračování článku "Tantrická mistryně".

Milovníky orálního sexu nyní možná trochu zklamu. Vrcholné techniky tantrických mistryní byly dříve a jsou i dnes spojeny především s technikou "Sumata". Znalosti ovládání technik tantrické masáže lingamu nebo ​​orálního sexu byly a jsou považované za "předpokládané"... Jinak řečeno - od ženy se očekávalo, že orální sex ráda přijímá a stejně ráda ho poskytuje. To, v čem tantrické ženy opravdu vynikaly, se týkalo především techniky "Sumata" ve spojení se souloží. V dnešní době se tomuto umění říká Karezza - pomalé milování.

Popisovat dál to, co by ženu při orální sexu - felaci povýšilo na "mistryni" proto asi nemá smysl. Orální sex byl v minulosti spíše součástí  milostné předehry. Jako hlavní cestu k dosažení uspokojení muže z něho udělala nejspíš pornografie. Nápaditá milostná předehra s orální stimulací nebo cesta jak muže vzrušit aby byl schopen jiných technik, to by odpovídalo představám o nápaditém milování. Aby tantrická mistryně muže uspokojila pomocí orálního sexu - to by snad byla i škoda. Opravdové mistrovství na poli sexu na muže čekalo až při technikách "Sumata" ve spojení se souloží.

Proto ženy, které touží po dosažení mistrovství při orálním sexu - felaci mají jedinečnou šanci své představy uplatnit. Muž, který miluje orální sex, bude za tuto snahu vděčný a jistě ji ocení nejen v okamžicích vyvrcholení...

 

Na zamyšlení

"V tantře nejde o vás, o to co si o sobě myslíte vy.
Jde o to jak vás hodnotí partner nebo partnerka, která s vámi intimní život sdílí."

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)

So, 01/08/2020 - 00:30
 
Tantrická mistryně a masáž lingamu

Tantrická mistryně a masáž lingamu

Tantrická mistryně a masáž lingamu

Hlavní téma: "Dosažení tantrického mistrovství".
Volné pokračování článku "Tantrická mistryně".

Vzhledem k tomu, že tantrická masáž lingamu má dlouholetou tradici vycházející z kámasútry, tantrického a taoistického přístupu k sexu, musely techniky masáže ovládat všechny ženy, které chtěly uspět "na poli lásky". V zemích, kde má tantra své kořeny, byla znalost umění tantrické masáže považována za samozřejmost, a to jak u mužů, tak také u žen.

Cílem tantrické masáže lingamu není okamžitý orgasmus a tím i uvolnění sexuálního napětí. Masážní techniky prováděné na pohlaví muže nebo ženy učí poznávat vlastní tělo, rozvíjí fantazii, harmonizují tělo i duši a přináší zcela nové pocity z doteku a vzrušení.

Domnívám se, že každá žena, která se chtěla stát tantrickou mistryní musela velmi dobře znát základní techniky tantrické masáže lingamu a musela je také umět používat tak, aby masáž od ní byla prostě zážitkem "na který se nezapomíná". Každá tantrická masáž je o dávání a přijímání a rozhodně není jen "o sexu". Tantrické mistryně je musely dokázat prožívat a poskytovat jako vyšší formu meditace která nemusí být spojována s vyvrcholením, ale stává se především prožitkem. Věděly, že cílem není dosažení vyvrcholení muže, ale hluboké prožívání pocitů a vzrušení na straně muže a na psychické úrovni i dávající ženy.

Pro partnerské vztahy tehdy i dnes platí, že na těchto masážích je velmi cenné to, že nezištně poskytujete příjemné a vzrušující chvíle jinému člověku.

Vrcholné techniky tantrických mistryní byly tehdy a jsou i dnes spojeny především s technikou "Sumata". Znalosti ovládání technik tantrické masáže lingamu nebo ​​orálního sexu byly a jsou považované za "předpokládané".... To, v čem tantrické ženy opravdu vynikaly, se týkalo především techniky "Sumata" ve spojení se souloží. V dnešní době se tomuto umění říká Karezza - pomalé milování.

Tantrická masáž lingamu může probíhat jako meditace

Při masáži lingamu každá žena, tedy i tantrická mistryně nemusí kontrolovat své vzrušení. Ona, jako dávající, muži vzrušení poskytuje. Pocity jeho vzrušení přijímá a sexuální energii která vzniká mu následně vrací. Dochází tak k rotaci sexuální energie na té nejvyšší úrovni. Předpokladem je zvládnout dotek v pozornosti, což je meditační technika. Pouze doteky dávat nebo je pouze přijímat je role, na kterou lidé většinou nejsou zvyklí. Vyžaduje velké soustředění a udržení pozornosti na to co děláte. Dotek v pozornosti pak žena vnímá jako pocity "láskyplné dobrotivosti" které lze přirovnat k pocitům matky hladící své malé spící dítě. Jsou naprosto zbaveny jakékoli sexuální složky a jsou výhradně láskyplné.

Přijímající muž po čase může začít doteky a pocity prožívat ve stavu změněného vědomí. Změněný stav vědomí nebo stav změněného vědomí, či stav rozšířeného vědomí je stav, který se výrazně liší od běžného stavu bdění, ale není stavem spánku nebo stavu, při kterém v mozku převládají vlny beta. Je to jako by se člověk dostal mimo tělo, čas a prostor...

Tantrické mistryně jdou dál...

Nemyslím si, že by tantrická mistryně musela provádět masáž lingamu jinak než kterákoli jiná žena. Spíš si myslím, že se tyto ženy dokáží do masáže a dávání natolik "ponořit", že mužské pohlaví nevnímají jako nějaký erotický symbol mužské sexuality, ale jako posvátný symbol mužství. Asi i proto nemají nejmenší problém takovouto masáž poskytnout jako masáž bez erotického napětí. Zatímco by, například v tantrické skupině, mohla masáž od ženy jinému muži ve skupině přinášet rozpaky, ženy, které masáž lingamu považují za posvátnou by nad takovouto výměnou partnera vůbec nepřemýšlely. Přitom to rozhodně není nic o promiskuitě!!! Poskytnout masáž lingamu na té nejvyšší úrovni bych snad přirovnal k podání vody žíznícímu... Neumím to lépe vyjádřit, proto se na mne můžete zlobit a pohoršovat se nad tím přirovnáním...

Ještě si dovolím několik příkladů toho, jak tantrickou masáž může žena zvládnout:

 • Není rozhodující, zda má muž problémy s erekcí. Masáž je možné vést tak, že muž ani neřeší to, zda je jeho erekce silná nebo slabá...
 • Masáž lingamu trvá minimálně 1 hodinu. Pokud žena vnímá, že muž je již unaven, dovede ho intenzivními technikami k vyvrcholení nebo ho zklidní bez vyvrcholení.
 • Nezřídka může masáž lingamu trvat až 3 hodiny. Podotýkám, že muž čas moc nevnímá a nejspíš bude žasnout nad tím, jak dlouho udržel erekci. Při tak dlouhých masážích nemusí být zakončena vyvrcholením. Prožitek z doteků a pocitů předčí jednorázový pocit vyvrcholení.
 • Tantrická masáž lingamu je naprosto dokonalá náhrada pocitu vyvrcholení pro muže, kteří trpí retardovanou ejakulací. Žena, která muži nemůže pomoci soulože nebo jiných technik pomoci s dosažením vyvrcholení, mu může dát plnohodnotnou náhradu tohoto jednorázového uvolněné díky dlouhé masáži lingamu bez cíle závěrečné ejakulace. To by ženy mužů, kteří tímto problémem trpí, měly vědět.
Ne, 02/08/2020 - 14:39
 
3
4
5
6
7
8
9
Cvičení pro posílení joni - souhrnný přehled

Cvičení pro posílení joni - souhrnný přehled

Cvičení pro posílení joni - souhrnný přehled

Hlavní téma: "Techniky ke zlepšení prožitku orgasmu - pro ženy i muže".
Pokračování článku "Přehled cvičení pro posílení joni"".

 

Trochu teorie

Kegelova cvičení (výuka je možná i ze zdravotního pojištění...)

Pomůcky pro posilování svalstva pánevního dna

Mezi ta cvičení, která na zdravotního pojištění nezískáte, patří:

Tantrická cvičení a meditace

Techniky které musela zvládnout každá tantrická mistryně

Technika pro ženy které dosahují vyvrcholení "jinak"

 

Poznámka

PC svaly a svaly pánevního dna jsou někdy označovány jako "Kegelovy svaly". Doktorovo jméno v názvu těchto svalů se nezobrazuje jako oficiální název ve schematech svalů lidského těla. Používá se však k označování těchto svalových skupin při cvičeních, která Dr. Kegel popsal, zavedl a která dodnes slouží k posílení pánevního dna.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Po, 03/08/2020 - 21:13
 
Tantrická mistryně a technika "Sumata".

Tantrická mistryně a technika "Sumata".

Tantrická mistryně a technika "Sumata".

Hlavní téma: "Tantrická mistryně".
Pokračování článku "Sumata".

Sumata patří mezi techniky nepenetračního sexu a techniky sexuálního tření. Dominantní je při ní žena, muž je v pasivní roli a přijímá vzrušení, které mu žena navozuje třením vulvy o penis. Opakem Sumaty je "Femorální pohlavní styk", kdy sexuální tření řídí muž.

V tomto článku nebudu popisovat "klasickou" techniku Sumata, která byla dovedena k dokonalosti v Japonsku. Na první pohled je technika Sumata celkem jednoduchá. Provádí se v poloze, "Žena nahoře", nejčastěji v poloze "Na koníčka" nebo poloze "Žena nahoře", v odvrácené variantě. Tyto polohy dovolují, aby muž byl pasivní a aby žena nad ním a jeho vzrušením měla dokonalou kontrolu.

V článku "Technika sumata a penetrační sex" je popsána technika Sumata, která už nepenetrační není. Vyzkoušet ji může každá žena a může si být skoro jistá, že muže rozhodně nezklame. Popsaná technika je sice úžasná a ani žena při ní nezůstane zkrátka, k technikám tantrických mistryní se však jen přibližuje.

V čem je technika Sumata v mistrovském provedení jiná?

Ten základní rozdíl je ve způsobu provedení jednotlivých technik Sumaty. Je to podobné jako erotická masáž penisu se "šťastným koncem" ve srovnání s tantrickou masáží lingamu. Masáž penisu se "šťastným koncem" by intuitivně mohla zvládnout každá žena, tantrická masáž lingamu je přece jen trochu složitější a žena, která ji chce zvládnout, musí znát alespoň její některé základní techniky. Technika Sumata je sice sice nejoblíbenější v Japonsku, patří však i mezi oblíbené tantrické techniky. Mistrovské zvládnutí sexuálního tření a soulože patřilo a dodnes patří k vrcholným technikám tantrických mistryní.

Základ techniky je stejný - žena tře penis muže v poloze "Žena nahoře", "Na koníčka" o velké stydké pysky, malé stydké pysky a především o svůj klitoris. V úvodní části masáže nedochází k zasouvání penisu do pochvy (vaginy) a hlavní pozornost a stimulace je věnována tření pohlaví o penis. Je to žena, která sama rozhoduje o způsobu stimulace i rychlosti tření. Vše musí probíhat bez jakékoli podpory rukou. Od prvního okamžiku, kdy žena usedne na ležícího muže se jeho penisu dotýká pouze pohlavím. Vůbec nevadí, když muž ještě nebude vzrušený. Posune jeho penis směrem k břichu a nasedne na něj vulvou tak, aby byl mezi stydkými pysky. Pokud je penis v erekci, postupuje stejně, jen o poznání opatrněji.

Při "klasické" technice Sumata jde o to, aby tření klitorisu o penis zaručilo dostatečnou a intenzivní stimulace tohoto "orgánu rozkoše". Muž leží na zádech a žena na něm sedí v podobné poloze jako "Na koníčka", žena pohybuje pánví dopředu - dozadu a takto třením stimuluje penis muže a svou vulvu. Při správném úhlu pohybu penisu po klitorisu při technice "Sumata" nezáleží na anatomickém umístění klitorisu vůči poševnímu vchodu, ani na jeho velikosti nebo překrytí klitoridální kapucí. To jsou přitom ty nejčastější příčiny, proč není žena při souloži penisem dostatečně stimulovaná v oblasti klitorisu. Sumata tento problém nezná a proto poskytuje dostatečnou stimulaci každé ženě.

Základní myšlenka Sumaty tedy spočívá v tom, aby tato technika sexuálního tření dokázala vzrušit ženu a dovedla její vzrušení až k vyvrcholení.

Zrovna o tohle v provedení Sumaty  tantrickou mistryní nejde.

Tantrická mistryně Sumatu chápe jako cestu pro uspokojení muže, ovšem technikami, které se dají přirovnat k tantrické masáži lingamu bez pomocí rukou. Jediným orgánem, který masáž penisu provádí je její přirození, tedy vulva. Nejde tedy o vzrušení ženy a dosažení jejího vyvrcholení, ale o navození vzrušení u muže a o dosažení jeho vyvrcholení, ovšem po hodně dlouhé době...

Pomocí pohybu pánve, jemných i intenzivních pohybů stydkých pysků, hráze i Venušina pahorku dochází ke tření vulvy po varlatech, penisu a jeho žaludu. Velmi jemné doteky v okolí uzdičky pak žena dokáže navodit přímo klitorisem a klitoridální kapucí. Stydké pysky mohou hladit, "líbat" i mnout - vše záleží na způsobu pohybů pánve dopředu-dozadu do boku, kroužení, na nadzvedávání a intenzivním nasednutí. Hráz dráždí varlata a kořen penisu, Venušin pahorek navozuje pocity tření těla o tělo... Tantrická mistryně kontroluje své vzrušení, ale rozhodně se mu nijak nebrání. Umí s ním pracovat a dokáže využívat i dalších podnětů sexuálního vzrušení pro zvyšování hladiny vzrušení muže. Muži nabízí zrakové podněty při pohledu na její tělo, sluchové podněty při projevech vzrušení i hmatové podněty, dotek a blízkost. Nemusí se vyhýbat ani líbání a doteky ústy..., jen je to v poloze "Na koníčka" pro ni obtížnější. To vše je podpořeno erotickými představami, které v těchto chvílích bude mít opravdu každý muž...

Techniky sexuálního tření nejsou v partnerském milostném životě každodenní záležitostí. Muž prožívá pocity které nezažívá tak často. Jeho vzrušení proto může velmi rychle nastoupat. Protože je muž v pasivní roli, musí jeho vzrušení kontrolovat především žena. Nejde totiž o to, aby muž vyvrcholil už při úvodním tření vulvy o penis - to je jen začátek a byla by chyba to hned na začátku přehnat.

Vzrušení ženy podporuje její přirozené zvlhnutí. To snižuje pocity ze tření penisu o stydké pysky, hráz i klitoris. Vzrušení muže pak narůstá pozvolněji a nehrozí že předčasně ejakuluje. Své vzrušení žena moc kontrolovat nemusí, vzrušení muže však musí hlídat a když vnímá, že je příliš vysoké, musí umět zpomalit, někdy až zastavit jakoukoli stimulaci.

Dostáváme se do další fáze masáže a tou je spojení muže a ženy při technikách Sumata. Doposud měly techniky sexuálního tření muže vzrušit a svým způsobem i "zocelit", aby něco vydržel. Další část totiž bude spočívat v technikách, které se tantrické mistryně učí celý život.

Bez pomoci rukou, pouze změnou nasednutí žena zasune penis muže mezi stydké pysky. Bude se jednat o pomalé mělké zasunutí, kdy stydké pysky "obejmou" penis jehož žalud bude zasunutý do poševního vchodu. Není to snadné a vyžaduje to jistou zručnost, ovšem bez pomoci rukou. Úvodní techniky budou odpovídat způsobu a hloubce penetrace. Tantrické mistryně se od dětství nebo alespoň několik let učí posilovat svalstvo pánevního dna. Už mělké zasunutí penisu do pochvy jí dovoluje penis tisknout, třít jeho žalud o poševní stěnu a stimulovat ho technikami ovládání poševního svalstva. Pro představu o co jde si dovolím odkázat na články které se věnují posilování svalstva pánevního dna, které musí v dokonalé podobě zvládat každá tantrická mistryně. Najdete je v článku "Cvičení pro posílení joni - souhrnný přehled", kde jsou přehledně seřazeny.

Techniky svírání penisu v pochvě, a další techniky které jsou popsány v článku "Cvičení pro posílení joni - souhrnný přehled", jsou základem pro masáž penisu uvnitř pochvy. Při Sumatě se pak střídá masáž penisu uvnitř pochvy se sexuálním třením pomocí stydkých pysků. Nejedná se tedy pouze o "jedno kolo" stimulace vně, mezi stydkými pysky a "jedno "kolo" uvnitř pochvy. Mistrovství spočívá v tom, že se techniky vně a uvnitř opakují několikrát. Střídají se pocity, které jakákoli jiná stimulace penisu nahradí jen obtížně. Podstatné je udržet vzrušení muže na velmi vysoké hladině pod bodem, kdy už není návratu a dojde k ejakulaci. To je na celé technice to nejobtížnější, ale v tom také spočívá ono "mistrovství.

Závěr techniky je spojen s vyvrcholením

Dostáváme se k závěru techniky, kdy žena už vnímá, že muž je velmi vzrušený a že už touží po dosažení sexuálního uvolnění. Tehdy se zaměří na své vzrušení a pomocí stimulace klitorisu tlakem a svírání svalstva pánevního dna se snaží dosáhnout svého vyvrcholení. Toto intenzivní stahování svalstva pánevního samozřejmě nemůže provádět s penisem uvnitř pochvy. Tím by vzrušení muže dostala mimo svou kontrolu. Musí penis z pochvy uvolnit a "položit ho" na podbřišek muže. Intenzivním třením klitorisu o kořen penisu a silným stažením svalů nohou a svalstva pánevního dna zvýší své vzrušení až k vyvrcholení. Když vnímá, že prožije první orgasmus, penis "zasune" do pochvy a prožije s ním uvnitř pochvy vyvrcholení. Muž vnímá, že žena prožívá vyvrcholení jako první a to ho samozřejmě nejen těší, ale i vzrušuje. Aby žena při souloži prožila vyvrcholení jako první je snem většiny mužů. Nyní muž vnímá její orgasmické stahy a to ho naplňuje štěstím a uspokojením. Pokud muž svůj orgasmus neprožije hned po ženě, nic se neděje. Tantrické ženy bývají multiorgasmické a proto už vlastně ani moc nezáleží na tom, při kterém orgasmu muže dovede k vyvrcholení. Pokračuje ve stimulaci penisu uvnitř pochvy technikami, které jí přináší největší vzrušení a to klidně technikami "klasické soulože, tedy prostým pohybem pánve například dopředu-dozadu. Orgasmus muže nastoupí už tak nějak sám od sebe... Čím víc orgasmů ženy muž "ustojí", tím víc na sebe bývá hrdý.

Pokud žena touží po dalších vyvrcholeních, nemívá problém si poradit i s penisem který je už ve fázi ochabnutí. Dokud se penis neuvolní z pochvy, může muži zprostředkovat pocity, které muži tak milují - vnímání orgasmických stahů pochvy své ženy.

Tak nějak by to mělo probíhat v ideálním případě...

 

Články s podobnou tematikou

Út, 04/08/2020 - 22:10
 
Slovník sexuálních pojmů

Slovník sexuálních pojmů

Slovník sexuálních pojmů

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N |
O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z |  

 

Základní sada

Základní sada holých písmen bez znaků s diakritikou a bez spřežky Ch je shodná např. s anglickou abecedou. Používá se jako znak pořadí pro odlišení k číselnému označování, např. částí textu, zejména právních, ale i jinde, často v malých písmenech pro menší části – odstavce, položky seznamu a podobně.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Česká_abeceda

St, 05/08/2020 - 11:36
 
Felace - kombinace podnětů

Felace - kombinace podnětů

Felace - kombinace podnětů

Hlavní téma: "Felace - uspokojování muže ústy".
Volné pokračování článku "Felace - techniky orálního sexu pro muže".

Felace je orální sex poskytovaný muži. Ve svém intimním partnerském životě se s ní budete setkávat celý život. Proto se rozhodně vyplatí jejím technikám věnovat pozornost kterou si zaslouží. Velmi častý názor na orální sex pro muže spočívá v mylné představě, že žena vezme penis muže do úst a snaží se ho sát a dráždí jazykem uvnitř ústy tak dlouho, až muž ejakuluje. Pravdou je, že i tak nějak by to mohlo jít. Určitě v počátku vztahu, v období, kdy jsou partneři ještě mladí a trvale "nadržení"... Později ve vyšším věku by takováto "jednoduchá" stimulace penisu ústy už nemusela stačit...

Ale vážně - felace je běžnou součástí milostné předehry a milování. Felace jejímž cílem bude plánované (nebo neplánované) vyvrcholení muže nebývá nejčastější způsob zakončení milování. Milostná předehra má být nápaditá a vzrušující a felace bez nápadu a snahy není to pravé...

Kombinace podnětů přináší větší vzrušení

Všechny techniky orálního sexu - felace jsou vzrušující a každý muž za ně bude vděčný. Pokud však k technikám stimulace penisu ústy, rty nebo jazykem přidáte ještě něco navíc, účinky se budou sčítat a mnohdy i násobit. Muž to samozřejmě bude vnímat a na jeho vzrušení se to projeví.

Mezi zty nejjednodušší "doplňkové" stimulace penisu patří:

 • líbání penisu po celé jeho délce v kombinaci s jeho manuální stimulací rukou
 • felace žaludu v kombinaci s jemným hlazením penisu po celé jeho délce a v jeho okolí
 • felace žaludu v kombinaci s jemným škrábáním penisu po celé jeho délce a v jeho okolí
 • felace žaludu v kombinaci s jemným hlazením nebo škrábáním šourku a jeho okolí
 • manuální stimulace penisu rukou a olizování vnitřní strany stehen
 • Jemná tlaková stimulace varlat rukou v kombinaci s felací žaludu a celého penisu
 • Jemná stimulace šourku a varlat rukou tahem v kombinaci s felací žaludu a celého penisu
 • různé další stimulace podnětů orálních a podnětů hlazení, škrábání nebo tlaku a tahu

Mezi odvážnější "doplňkové" stimulace penisu patří:

 • felace žaludu a celého penisu v kombinaci s hlazením hráze až ke konečníku
 • felace žaludu a celého penisu v kombinaci s cíleným hlazením konečníku
 • techniky stimulace konečníku s felací penisu, žaludu, šourku a stimulací varlat
 • techniky pronikání prsti do konečníku v kombinaci s felací
 • stimulace konečníku erotickou pomůckou v kombinaci s felací
 • stimulace prostaty prstem v kombinaci s felací
 • stimulace prostaty erotickou pomůckou v kombinaci s felací
 • .... další kombinace

Nebojte se toho, že technik spojených s felací může být hodně. Nikdy nejde jen o techniky!!! Jsou sice důležité, ale mnohem důležitější je to, co do nich vkládáte a s jakým cite je svému muži věnujete!!! Někdy je méně více... Nemusíte se obávat, že muž pozná, že jste některou techniku vynechala nebo že se vám některá nevydařila. O tom to určitě není...

 

Další články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Pá, 07/08/2020 - 11:35
 
Slovník sexuálních pojmů - M

Slovník sexuálních pojmů - M

Slovník sexuálních pojmů - M

 

Pojem

Popis pojmu

Odkaz

Masturbace

Navození sexuálního uvolnění bez sexuálního partnera.

Autoerotika - masturbace a onanie

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

 

So, 08/08/2020 - 12:06
 
10
11
12
13
14
15
16
Poloha "Na pejska" může být i nepříjemná

Poloha "Na pejska" může být i nepříjemná

Poloha "Na pejska" může být i nepříjemná

Hlavní téma "Polohy "Zezadu"".
Pokračování článku "Poloha "Zezadu", varianta "Na pejska"".

Říká se, že polohy "Zezadu" mají ve velké oblibě lidé, kteří rádi eroticky experimentují s dominancí.

 • z pohledu muže se jedná o polohy silně dominantní
 • z pohledu ženy velmi submisivní.

Přitom obě pohlaví mají při těchto polohách pocit, že je v nich sex více "akční". Určitě je na tomto tvrzení něco pravdy, ale možná je to proto, že je to především změna a každá změna může být více "akčnější", než je dlouhodobý stereotyp.

Polohy "zezadu" patří k oblíbenějším také nejspíš proto, že jsou jiné, pro některé tak trochu výjimečné. Každý si v ní může najít něco nového, zajímavého, "zakázaného" nebo možná až "perverzního". Muži i ženy jsou na tom v tomto hodnocení podobně. Každý má nějaké přání, touhu nebo svou "úchylku", kterou touží v mezích partnerského sexuálního života vyzkoušet. A právě polohy "Zezadu" jsou pro vyzkoušení něco nového, co by pro muže i ženy mohlo být vzrušující, skoro ideální.

Mnohem častěji než ženy, polohy "zezadu" vyhledávají muži kteří si při sexu tolik nepotrpí na mazlení, povídání a koukání do očí... Vyhledávají ji však i ženy které preferují tvrdší a "hluboký sex" a takové ženy, kterým nevadí, že jsou v pasivní roli. Mužům i ženám tyto polohy umožňují soustředit se více sami na sebe a prožívat pocity vzrušení nebo i vyvrcholení tak trochu emočně odděleně.

Není příliš romantická, je to poloha pro "SEX"!!! Někdy je označována jako animální poloha pro svoji podobnost s pářením zvířat. Když je nevyzkoušíte, nikdy nebudete vědět v čem jsou jiné, než ta ostatní, "klasické"...

Asi nejznámější poloha "Zezadu" je varianta "Na pejska". Dovoluje muži hluboké proniknutí a dá se v ní experimentovat s "rychlým a "tvrdým" sexem.

Ne pro všechny ženy je však především poloha "Na pejska" vhodná. Proniknutí muže je opravdu hluboké a to může být zdrojem problémů. Ideální je pro muže s krátkým penisem, ale muži s dlouhým a silným penisem mohou být pro ženy "nekompatibilní". Jednak může vadit délka penisu, ale také jeho velká "tloušťka". Penis může v hloubce pochvy dráždit děložní hrdlo a děložní čípek a to mnoha ženám přináší nepříjemné pocity a někdy i bolest. Uložení děložního hrdla a děložního čípku v pochvě je u každé ženy jiné a při souloži může dojít k jeho přílišnému dráždění tlakem a třením. Děložní hrdlo a děložní čípek sice "vydrží hodně", ale jeho nadměrná stimulace může být pro ženu nepříjemná. I v poloha "Zezadu" a hlavně při variantě "Na pejska" bude navíc hodně záviset na tom, jak tuto polohu žena zaujme a jaký úhel vůči pochvě bude mít penis při pronikání a jak se bude děložního čípku dotýkat jeho žalud.

Jsou tedy okamžiky, kdy při vhodně zvolené poloze těla ženy nemusí vadit ani hluboký průnik zezadu, protože žalud přímo nedráždí citlivou oblast děložního čípku, ale na vzrušení ženy z penetrace působí jen nepřímo. Změnou polohy těla, prohnutím zad, "vyšpulením zadečku" nebo větším roznožením může dojít ke vzájemnému "sladění ženy a muže" a to může vést k nárůstu vzrušení. V polohách zezadu mohou ženy snadněji prožít vaginální orgasmus. Ten je obecně méně častý než klitoridální orgasmus a nastupuje pří intenzivní vaginální stimulaci oblasti bodu G nebo stimulaci oblasti děložního čípku. Musí to však být stimulace, která vede k nárůstu vzrušení, tedy při hluboké penetraci bez bolesti nebo nepříjemných pocitů tlaku nebo tření. V čisté podobě orgasmus navozený stimulací oblasti děložního čípku zažije jen opravdu velmi malá skupina žen.

Nepříjemným pocitům tlaku a dráždění děložního hrdla a děložního čípku je možné předejít experimentováním s polohami "Zezadu". V případě polohy "Na pejska" jde o vyhledání ideálního postavení těla ženy vůči pronikajícímu muži. Lepší varianta než než být na všech čtyřech, je varianta, kdy žena více přitáhne kolena k hrudníku a horní část těla pohodlně položí na polštář. Je to však jen jedna z variant polohy "Na pejska" a problém s tlakem penisu na děložní hrdlo vyřeší jen u žen, jejichž děložní čípek pak bude ve vhodnějším postavení oproti žaludu penisu. Obecně je ale takováto poloha těla ženy při souloži v poloze "Na pejska" pro ženu podstatně pohodlnější. Navíc jí dovolí i podpůrnou stimulaci klitorisu rukou nebo vibrátorem. Klitoris je totiž v poloze "Na pejska" mimo jakoukoli stimulaci penisem a proto jeho doplňková stimulace rukou nebo vibrátorem je pro ženu opravdu příjemná.

V polohách zezadu navíc muž může uplatnit své zkušenosti a znalosti metod a technik oddalování ejakulace v kombinaci s technikami opakování penetrace v tantrickém sexu. Pak mohou být polohy poloha "Zezadu" pro některé ženy překvapivě přínosné.

Muž s velkým penisem musí "krotit vášně" a musí být mimořádně ohleduplný. Někdy to však nemusí stačit a pak je nejjednodušším řešením přejít do jiných poloh vhodných pro muže s velkým penisem.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Út, 11/08/2020 - 17:25
 
Masáž perinea (hráze) pro muže

Masáž perinea (hráze) pro muže

Perineum a vzrušení

Hlavní téma: "Perineum neboli hráz".
Volné pokračování článků "Masáž šourku a varlat" a "Anální sex".

Stimulace hráze - perinea má své nezastupitelné místo při tantrických masážích ženy i muže. Hráz (perineum) je v anatomii člověka definována jako silná svalnatá oblast mezi konečníkem a pohlavním orgánem. Postupy a metody masáže této silně inervované oblasti lidského těla, která patří mezi významné erotogenní zóny, je vhodné znát a umět je využívat. V článcích "Masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety"" a "Masáž perinea (hráze) pro ženy" je popsáno jak se tyto masáže dají zapojit do málo známých a málo využívaných technik masáží. Jen připomínám, že bez dokonalé hygieny se samozřejmě neobejdete!!!

Proč masírovat perineum muže?

Oblast perinea muže (i ženy) je silně inervovaná, začíná přímo u konečníku a navazuje na pohlaví. Každý muž (i žena) je však v této oblasti jinak citlivý na doteky a dráždění. Pod perineem mužů se nachází prostata a "kořen penisu". Na perineum u mužů přímo navazuje šourek ve kterém jsou uložena varlata. Stimulace perinea hlazením, jemným škrábáním nebo i mírným tlakem muž vnímá jako velmi příjemnou a intimní a zvyšuje jeho vzrušení. Málo se mluví i o tom, že lehké doteky vedené od šourku až po konečník u muže navozují nezvyklé, ale velmi příjemné pocity po kterých většina mužů podvědomě touží. Prostě značnou část mužů vzrušují i lehlé doteky na konečníku. Jen málo žen však muže stimuluje tak, aby se vědomě dotýkala i jeho konečníku. Považují to už skoro za anální sex, přitom v kombinaci s hlazením hráze je to naprosto přirozený a velmi silný podnět vzrušení.

Pod perineem se v hloubce tkáně nachází prostata. Toto místo se využívá pro nepřímou masáž prostaty, která je snadnější a "přijatelnější" alternativou masáže prováděné vnitřně přes konečník. Pokud je toto místo stimulované třením a tlakem plochou spojených prstů, muži prožívají příjemné a nezvyklé pocity. Toho se cíleně využívá při tantrických masážích pro vnější nepřímou masáž prostaty. Prostata leží v oblasti pod šourkem a toto místo je velmi snadno přístupné. Mírný tlak a jemné hlazení nebo škrábání nehty většinu mužů vzrušuje a navíc vnímají i pocity dráždění prostaty - mužského bodu G.

Někteří muži pocity od hlazení, šimrání, škrábání po kůži a dalších způsobů stimulace vnímají jako silně vzrušující masáž především v kombinací se stimulací penisu. Mnozí při takovém dráždění dokonce vnímají teplo až pálení v celé oblasti pánevního dna.

Při stimulaci perinea a následně varlat nebo konečníku je vhodné používat kvalitní lubrikanty. Pokud se při masáži těla nebo pohlaví používal masážní olej, můžete ho v klidu využít i při masáži perinea a konečníků. Pokud chcete využít kvalitní lubrikant, nic nepokazíte...

Ideální je, když stimulaci perinea vedete od šourku až po oblast konečníku. Podle reakce muže snadno zjistíte, jaké doteky mu přináší nejpříjemnější pocity. Někteří muži na doteky v oblasti konečníku reagují až impulzivně nebo se jejich vzrušení projevuje i verbálně - vzdycháním. Zpočátku se zaměřte na kývavý pohyb prstů ruky po ploše šourku. Další může být stimulace hlazením od šourku do třísel a pak cílené hlazení perinea od šourku až po okraj konečníku. Muže nejvíce vzruší lehké doteky prstů až do blízkosti konečníku protože právě ty slibují možnost, že by pohyby mohly vést i dál...

Pokud muž na doteky reaguje pozitivně a jeho tělo jde dotekům vstříc, můžete pokročit i k osobnějším technikám zaměřeným na stimulaci prostaty. Spojte dva nebo i tři prsty, nejlépe ukazováček, Boží prst a prsteníček a začněte jimi kroužit pod šourkem nad prostatou. Nejdříve úplně zlehka, postupně můžete začít přítlak jemně zvyšovat. Olejem nebo lubrikantem nešetřete, hladký plynulý pohyb je nejpříjemnější. Mnozí muži při takovém pomalém, systematickém dráždění začínají v celé oblasti pánevního dna vnímat teplo, které se se zvyšujícím se tlakem prstů může navýšit až k pocitům pálení. Intenzitu tlaku na prostatu musíte mít pod kontrolou! Nesmíte tlačit příliš velkou silou, to by mohlo všechny příjemné pocity potlačit a muž by vnímal spíš nepříjemný tlak až bolest a to by vzrušení rozhodně nepomohlo.

Vnější masáž prostaty můžete střídat s hlazením šourku a celé oblasti perinea. Pokud se rozhodnete pro cílenou masáž konečníku, je vhodné doplnit teplý olej nebo lubrikant. Tato "technologická přestávka" přeruší podněty vyvolané hlazení, třením a jinými formami stimulace. Na okamžik přerušte i stimulaci penisu a soustřeďte se na pomalý ale plynulý pohyb jednoho nebo dvou prstů ruky od šourku až na konečník. Muž změnu rozhodně nepřehlédne, často prožije vlnku vzrušení vyvolanou změnou pohybu ruky, při které "doufá", že přijde to, na co tajně čeká...

Prstem nebo prsty zajeďte na konečník a pomalu se začněte vracet zpět k šourku. Tento pohyb několikrát bez zastavení zopakujte. Když vnímáte a vidíte, že se takový dotyk líbí, můžete se rozhodnout, zda v další stimulaci konečníku budete pokračovat nebo ne. Další techniky dále provádějte v kombinací se stimulací penisu. Pokud jsou reakce muže reakce příznivé (to nepřehlédnete), zkuste to znovu. Tentokrát však pohyb prstů zakončete na konečníku a polštářky prstů konečník jemně hlaďte.

Techniky stimulace análu už patří do technik análního sexu. Nenápadně a naprosto nenuceně jsme se tak dostali od masáže perinea až k masáži konečníku. Začínejte jemnými technikami hlazení a kroužení a snažte se partnera co nejvíce uvolnit a zklidnit. Až budete vnímat, že napětí svalů okolo konečníku povoluje a anální svěrač povoluje, můžete se pokusit o další techniky, které jsou s masáží konečníku spojeny.

Snažte se, aby jeho zážitek byl příjemný. Používejte dostatek masážního oleje nebo lubrikantu a hlavně nespěchejte!!!

Stimulace masáže konečníku se u mužů často spojuje s masáží prostaty. Ta už však  vyžaduje určité znalosti o pohlavní soustavě muže a především o prostatě - mužském bodu G a jejím významu. Masáž konečníku a masáž prostaty jsou techniky, které mohou po masáži perinea následovat.

Celkově masáže mohou, ale také nemusí, být zakončeny vyvrcholením. Jen pro úplnost připomínám, že masáží prostaty patří mezi techniky, které zlepšují sexuální a reprodukční zdraví muže i jeho celkový zdravotní stav.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Čt, 13/08/2020 - 00:10
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
První orgasmus v životě

První orgasmus v životě

První orgasmus v životě

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článku "Masturbace a první orgasmus (žena)".
Volné pokračování článku "Masturbace (onanie) a první orgasmus (muž)

O orgasmu najdete spousty článků, publikací, knih i "propagačních" návodů snad ve všech druzích tištěných, internetových i čtených médií. To raději ani nezmiňuji milostné filmy, erotické filmy nebo pornografii...

Málokdy se však jedná o nějakou úvahu o prvním orgasmu v životě. O orgasmu se většinou uvažuje obecně jako o orgasmickém prožitku na kterém máte aktivní nebo možná i pasivní podíl. Přitom naprostá většina lidí svůj opravdu první orgasmus nezažije ani při masturbaci, prvním milování nebo nějaké jiné sexuální aktivitě. Naprostá většina lidí svůj opravdu první orgasmus v životě zažívá ve spánku nebo při nějaké nevinné hře nebo aktivitě, při které dojde ke stimulaci pohlaví. Opravdu první orgasmus v životě člověka nejčastěji překvapí v situaci, na kterou prostě není připraven. Přitom ale zjistí, že prožil neočekávaně prožil něco naprosto doposud neznámého, výjimečného, příjemného...

Není nic divného na tom, že lidé takovýto prožitek mívají už v období kdy jsou ještě děti, procházejí pubertou nebo jsou hodně mladí. Opravdu první orgasmy životě se nazývají "spontánní orgasmy" a ty pozdější, další, už bývají "cíleně navozené". Ty pak vycházejí ze zkušenosti, že to, co náhodně prožili bylo natolik krásné, že by stálo za to zažít to znovu... Orgasmy, které vás překvapí v situacích, kdy na jejich nástupu nemáte "podíl", vás ale nejspíš budou ve spánku provázet mnoho let, ale pokaždé vás překvapí svou krásou a uvolněním, které přinesou. Bohužel se nedají naplánovat, ale o to jsou pak příjemnější....

"Cíleně navozené orgasmy" pak už budete chtít dosáhnout nějakou technikou o které jste se někde dověděli nebo kterou vám při důvěrném hovoru sdělil kamarád nebo kamarádka nebo se vám "zadařilo" jen tak náhodou... Vzhledem ke snadné dostupnosti pornografie bych však odhadoval, že značná část mladých lidí se inspiruje právě při sledování porna.

Masturbace je přirozená

Masturbace a onanie patří k nejsnadnějším způsobům, jak se od "spontánních orgasmů" posunout dál k "cíleně navozeným". Způsobů masturbace je mnoho a každý chlapec i dívka si časem najdou svou cestu k dosažení vyvrcholení. Kdy a jak začít se nedá ani nařizovat, ani doporučovat. K tomuto poznání a rozhodnutí časem dospěje každý sám. Většinou se jedná o pokusy metodou "pokus-omyl", ale každý pokus, i ten omyl je neskutečně příjemný. Masturbace je důležitá forma kontaktu s vlastním pohlavím při které "samostudiem" nejlépe poznáte vlastní tělo a přitom zjistíte, co je vám příjemné. Navíc se při ohleduplném postupu jedná o dokonale bezpečný sex.

Čeká na Vás ještě mnoho

Samostatnou kapitolou života pak budou orgasmy na kterých se bude podílet někdo další... Masturbací se vlastně je připravujete na párové sexuální praktiky, které vás časem dovedou až k prvnímu milování v životě. Nic se nemá přeskakovat a proto si naplno užijte období vzájemného poznávání a nesnažte se hned dosáhnout úplně všechno o čem si myslíte že milování je.

Každá životní etapa bude mít své cíle a svá očekávání. Nikdy ale nezapomínejte na pravidla bezpečného sexu!!! Také se připravte na to že každá tato etapa bude začínat "prvním orgasmem". Vždy to "poprvé" bude trochu jiné, než bylo to "dříve". Také se musíte smířit s tím, že každá nová technika, kterou prožijete bude mít své klady i zápory a ne pokaždé se vám orgasmus podaří prožít. Je to však naprosto normální protože všemu se musíte společně naučit...

V partnerském životě rozhodně nespoléhejte pouze na pohlavní styk - soulož. Určitě se vyplatí vyzkoušet i techniky které znáte z masturbace. Společná masturbace ve dvojici nebo ​vzájemná masturbace má i v partnerském životě svůj význam. Občas se také vracejte k technikám nepenetračního sexu nebo sexuálního tření. Jednak jsou nesmírně vzrušující, ale také se vám jejich běžné využívání v partnerském životě jednou může hodit...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Čt, 20/08/2020 - 21:06
 
 
 
Společný orgasmus při souloži s pomocí vibrátoru

Společný orgasmus při souloži s pomocí vibrátoru

Společný orgasmus při souloži s pomocí vibrátoru

Hlavní téma: "Prožitek a orgasmus"..
Pokračování článku "Společný současný orgasmus partnerů".

Současný orgasmus partnerů může, ale také nemusí být "dokonale současný", jinak řečeno simultánní. Vlastně je to hlavně otázka pohledu na to, co si pod současným orgasmem představujete. Ale už s ohledem na to jak dlouho trvá mužský a žensky orgasmus je jasné, že i kdyby oba orgasmy začaly současně, žena ho bude prožívat po delší dobu.

Většina párů by si však přála zažít milování při kterém by žena prožila vyvrcholení ve spojení s mužem. Je to také nejčastější přání většiny mužů. Ti ale tuší, že to tak lehce nepůjde...

Je tady jedna možnost, která se k uskutečnění tohoto přání nabízí. Vyžaduje však jistou spolupráci mezi partnery a také předpokládá, že muž nebude mít nic proto tomu, aby žena měla takové milování pod svou kontrolou. Nebude se jednat o klasickou soulož, ale o spojení muže a ženy při kterém žena pomocí stimulace klitorisu vhodným vibrátorem vyvrcholí. Dá se říct, že je to určitá forma masturbace, ale ve spojení s mužem. V každém případě se jedná o velmi příjemnou a nápaditou formu "soulože". 

Vibrátor můžete používat mnoha způsoby a ten, o kterém si nyní povíme, může být příjemný nejen ženě, ale i muži. Často se tato forma soulože využívá v poloze "Žena nahoře", "Na koníčka", základní "Tváří v tvář", ale častěji a pohodlněji v poloze "Na koníčka", základní, "Zády k muži", odvrácená varianta".

V obou polohách je možné, aby žena vibrátor použila v situaci, kdy se na muže pohodlně posadí a jeho penis v pochvě uvolní tak, aby "netlačil a aby byl co možná nejhlouběji, ale bez pocitu že by tlačil na stěnu pochvy.

Poloha "Žena nahoře", "Na koníčka", základní "Tváří v tvář"

Pokud se rozhodnete pro klasickou polohu "Žena nahoře", "Na koníčka", bude mít žena trochu ztížené podmínky pro přiložení vibrátoru na Venušin pahorek a na klitoridální kapuci, která kryje citlivý klitoris. Vibrace vibrátoru budou v této poloze také více stimulovat stydkou kost muže a kořen jeho penisu. Ne každý muž bude vibrace v této oblasti považovat za příjemné, ale určitě jsou muži, kterým se tato stimulace bude líbit. Muž je v pasivní roli a žena bude aktivní. Zpočátku se obejdete bez vibrátoru a vaše vzrušení bude narůstat jako při klasické souloži v poloze "na koníčka". Pak je důležité umět vystihnout ten správný okamžik, kdy s pohyby pánve přestat a přijít na techniku stimulace klitorisu vibrátorem ve spojení. Úplně se zastavte a další část milování prožívejte jako meditaci při které se soustředíte na pocity své i toho druhého.

Můžete použít vibrátor ve tvaru mužského penisu nebo vibrátor s vibrující hlavou. V tomto případě je vhodnější klasický "robertek" protože se s ním snadněji dostanete ke klitorisu. Žena se pomocí různě intenzivního přítlaku špičky vibrátoru a proměnné intenzity vibrací stimuluje oblast Venušina pahorku a jeho přítlakem přes klitoridální kapuci stimuluje i klitoris. Zpočátku nepřímo, později, až je hodně vzrušená, může přejít na jeho přímou stimulaci. Muž je pasivní a vnímá vzrušení ženy a stahy poševního vchodu a pochvy. Také vibrace, které se přenášejí do celého pánevního dna, působí na penis a udržují vzrušení. Pokud by muž vyvrcholil, nic se neděje, jen se musí snažit zůstat penisem uvnitř v pochvě. Žena se stimulací klitorisu vibrátorem vzrušuje tak dlouho, až prožije vyvrcholení. Pokud muž její vyvrcholení zvládl bez ejakulace, může v klidu pokračovat v pohybech pánví, nebo jej žena dovede k vyvrcholení pohyby své pánve. Není vyloučeno, že přitom prožije další vlnu orgasmu.

Odvrácená varianta polohy "Na koníčka"

Pokud se rozhodnete pro odvrácenou variantu polohy "Na koníčka", základní, "Zády k muži", neuděláte chybu. Pro tuto variantu platí vše, co je napsáno pro variantu polohy "Žena nahoře", "Na koníčka". Hlavní rozdíl spočívá v tom, že žena je k muži obrácena zády a to jí při spojení s mužem dává větší prostor pro stimulaci klitorisu. Navíc má otevřený přístup ke kořeni penisu a k varlatům. Pro tuto polohu je vhodnější vibrátor s vibrující hlavou, ale ani s vibrátorem ve tvaru penisu nebudou problémy. Žena se snadněji dostane ke klitorisu a tedy i jeho stimulace pro ni bude snadnější. Může využít více technik a pokud bude vibrátorem pohybovat od kořene penisu až na svůj Venušin pahorek, může se o vibrace podělit s partnerem. Nic nebrání ani v příjemné vibrační masáži varlat. Ta je nejen velmi příjemná ale také mimořádně uvolňující.

Později by se však už žena měla soustředit jen na sebe. Hlavně proto, aby muže nevzrušila příliš silně a rychle aby neprožil svůj orgasmus příliš brzy. Stimulací klitorisu nepřímo a později i přímo se žena vzruší až k vyvrcholení. Muž je pasivní, vnímá však nejen vibrace vibrátoru, které prostupují celé pánevní dno a pochvu, ale také stahy poševního svalstva a svalstva poševního vchodu, které jsou při orgasmu velmi silné. Pokud muž neprožije orgasmus společně se ženou, nic se neděje. Odvrácená varianta polohy "Na koníčka", základní, "Zády k muži" dovoluje, aby žena po prožití prvního orgasmu pokračovala v další stimulaci klitorisu a prožila další a další orgasmus. Je málo pravděpodobné, aby muž "ustál" několik jejích orgasmů bez ejakulace. Pokud vše vydrží, žena si už s jeho vyvrcholením zcela jistě poradí sama.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

Ne, 23/08/2020 - 13:49
 
24
25
26
27
28
29
30
Základní techniky tantrické masáže joni

Základní techniky tantrické masáže joni

Základní techniky tantrické masáže joni

Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".
Využívají se techniky "Tantrické masáže joni" a "Stimulace vulvy prsty - techniky "prstění"".

Tantrická masáž joni je poměrně složitá masáž, kterou tvoří dílčí techniky, jejichž zvládnutí je ale celkem snadné. Pro celkový dojem z masáže je však jejich posloupnost a správné provedení poměrně zásadní.

Techniky to nejsou složité, ale je jich hodně. Každá z nich má svůj význam a ženě přináší jiné pocity a posouvají ji do jiné hladiny vzrušení. Některá technika zklidňuje, uvolňuje, jiná má za cíl vzrušení rozšiřovat a rozvádět do celého těla, další přináší bouřlivé vlny vzrušení a rozkoše, další vzrušení uvolňuje, a někdy i snižuje... Prostě každá používaná technika má svůj význam a proto je potřeba nejen vědět jak ji provést, ale také kontrolovat, zda její účinky odpovídají tomu, co by ženě měla poskytovat.

Tantrická masáž joni má tyto části:

Techniky přípravné části masáže

Techniky se mohou střídat, opakovat i kombinovat. Nic není neměnné. Vyberte a opakujte takové techniky, které se Vám příjemně provádí a které se líbí (hlavně přijímající ženě). Nespěchejte, toto je ta nejkrásnější a nejintimnější část masáže...

Techniky stimulační části masáže

Stimulace klitorisu

Stimulace stydkých pysků, poševního vchodu a klitorisu ženě přináší vysoké vzrušení. Teprve když bude opravdu dostatečně vzrušená a přirozeně lubrikovaná, můžete přejít k penetrační části tantrické masáže joni.

Techniky spojené s penetrací pochvy

Techniky se mohou střídat, opakovat i kombinovat. Nic není neměnné. Vyberte a opakujte takové techniky, které se Vám příjemně provádí a které se líbí (hlavně přijímající ženě). Soustřeďte se především na techniky při kterých dochází k současné stimulaci oblasti oblast bodu G uvnitř pochvy a klitorisu. Dochází ke sčítání podnětů vzrušení které mohou navodit orgasmus vaginální nebo klitoridální. Nejčastěji se pak podaří vzrušení vystupňovat společně, žena tedy prožije orgasmus kombinovaný orgasmus vaginálně-klitoridální.

Techniky opakujte tak dlouho, dokud žena neprožije vyvrcholení vaginální nebo klitoridální. Pokud jste se rozhodli masáž zakončit bez vyvrcholení, můžete techniky opakovat tak dlouho, dokud bude ženě masáž příjemná.

Zklidňující techniky masáže joni

Na konci masáže, po fázi zklidnění, ženu něžně obejměte a poskytněte jí pocit sounáležitosti a bezpečí.

Masáž můžete zakončit závěrečným rituálem tantrických masáží. Po masáži se často dostaví hlad, žízeň nebo chuť na něco dobrého. Nebraňte se tomu... Je pravděpodobné, že po masáži budete oba unaveni. Odpočinek nebo spánek pak může být tím posledním, co ten den společně podniknete...

Po, 24/08/2020 - 23:28
 
Tantra - vysvětlení základních pojmů

Tantra - vysvětlení základních pojmů

Tantra - vysvětlení základních pojmů

Hlavní téma: "Tantra".
Volné pokračování článků "Základní tantrické sexuální techniky" a "Tantrická cvičení a meditace"

Sanskrt (v písmu dévanágarí संस्कृतम् a v české transkripci samskrtam/sanskrtam), je jeden z nejstarších starých jazyků. Přibližný český překlad slova sanskrtam je "dokonale složený". Sanskrt je v současnosti považován za mrtvou řeč.

Joni - ženský pohlavní orgán, uctívaný jako posvátné místo ženy.

Vajra - sanskrtský název pro mužské pohlaví, penis.
Lingam - jedná se o název pro mužský pohlavní orgán, který je většinou zobrazovaný v erekci.
                 V tantře má význam tvořivé energie Šivy spojeného s Šakti.
Tantrická masáž lingamu - označuje tantrickou techniku masáže mužského pohlaví.
Šiva lingam - falický symbol představující Šivovu plodivou sílu.

Tantrické masáže joni - označuje tantrickou techniku masáže ženského pohlaví.

Perineum neboli hráz - oblast, která odděluje anální oblast od pohlaví. Oblast perinea zahrnuje konečník a pohlavní orgány. Toto místo je u většiny lidí velmi silnou erotogenní zónou. Je to oblast s velkým energetickým významem, která je úzce propojena s pohlavními orgány a žlázami.

PC svaly ženy a muže - Pubokokcygeální sval, též nazývaný sval lásky. Nachází se u žen kolem vstupu do pochvy, v hloubce asi jednoho článku prstu. Stah pochvy je stahem svalu PC. Tento sval obklopuje konečník, pochvu, močovou trubici, a poskytuje oporu reprodukčním orgánům. U mužů vytváří „osmičku“ kolem kořene penisu a konečníku. Slabý tonus tohoto svalu vede k sexuálním obtížím a k inkontinenci - neschopnosti udržet moč. Posilování tohoto svalu cvičením a posilováním při dechových technikách vede ke zvýšení sexuální rozkoše při milování a orgasmu.

Prána (v dévanágarí प्राण) je sanskrtské slovo a znamená dech. Je odvozené od kořenu prá, plnit nebo proudit. Podle hinduistické mytologie představuje prána všechny proudy vitálních životních energií dohromady a staví se na stejnou úroveň s Vájuem, hinduistickým božstvem větru. Ostatní čtyři jsou: apána, udána, samána a vjána. Podle ájurvédy proudí tyto energie tělem člověka, ovládají všechny vitální psychologické a fyziologické procesy, jsou odpovědné za neustálý oběh krve a mízy (lymfy) v organismu, dostávají se do těla kontrakcemi srdce a dýchací soustavou a jsou dopravovány do všech buněk, kde vzniká tzv. buněčné dýchání. Prána tedy představuje životní energii, kterou potřebuje každý živý organismus, aby byl schopen fungovat na fyzické úrovni. Tyto životní proudy se setkávají v sedmi čakrách, které jsou mezi sebou propojeny soustavou energetických kanálů, tzv. nádi. Jogínské techniky, které podporují tyto tělesné a duchovní proudy životních energií se nazývají pránajáma.

V Ájurvédě je prána rozdělena do pěti vitálních životních proudů.

 1. Prána vata : ovládá všechny vitální psychologické a fyziologické procesy, je odpovědná za neustálý oběh krve a mízy (lymfy) v organismu, dostává se do těla kontrakcemi srdce a dýchací soustavou do všech buněk, kde vzniká tzv. buněčné dýchání.
 2. Apána vata: ovládá tlusté střevo a břišní dutinu, vylučovací a sexuální orgány
 3. Udána vata: ovládá hrdlo a plíce
 4. Samána vata: ovládá žaludek a střeva
 5. Vyána vata: ovládá cirkulační soustavu a pokožku

Taoismus (někdy psaný jako Daoismus) označuje filosofickou školu založenou na textech Tao te ťing (Kniha o cestě a ctnosti. Znak Tào  (nebo Dào) doslova znamená „cesta“, ale v čínském náboženství a filosofii získal mnohem abstraktnější význam. Spojení Daojiao označuje taoismus jako náboženství ; Daojia se vztahuje k studiu učenců.

Dle Tao te ťing platí, že Tao plodí jedno (jednotu, harmonii). Jedno plodí dvě (protiklady, jin jang). Dvě plodí tři (nebesa, zemi a mudrce). Tři plodí všechny věci. Tao te ťing je také praktickou a mnohdy vtipnou „příručkou“ pro vládce jak rozumně spravovat zemi ("Moudrý muž vyprazdňuje jejich (lidu) srdce (jako sídlo vášní a emocí) a naplňuje jejich mysl (V doslovném překladu břicho, to je ale v čínské mytologii nositelem mysli/ducha) - zpevňuje jejich kosti a zbavuje lid vášní"). Nebesa určují řád Zemi a pojítkem mezi nebem a zemí je vládce, který by měl být mudrcem.

K pochopení taoismu je zapotřebí především pochopení "čínského myšlení". To je postaveno na několika principech:

 • Svět je v neustálém pohybu
 • Stálost neexistuje
 • Detail nelze oddělit od celku
 • Celek nelze oddělit od detailu
 • Protiklady harmonizují krajnosti

Toto čínské učení hlásá návrat k přirozenosti prostřednictvím ne-zasahování (Moudrý muž dělá, ale neužívá toho, co je uděláno. Tvoří, ale nevládne tomu, co je stvořeno. Dokončuje díla, ale nevychloubá se).

Taoisté ve své filozofii rozvinuli jednu z významných myšlenek čínské filosofické spekulace – myšlenku o vzájemném propojení přírodního řádu a lidského života. Základní silou vesmíru je Tao, pralátka vesmíru, jeho prapříčina.

„Tao je odvěké na rozdíl od věcí, které vznikají a zase zanikají.“ V Japonsku se uplatňoval především ve formě učení o harmonizaci kosmických protikladů jin a jang, jako osnova věšteb a kalendáře.

Smyslem života je naučit se následovat cestu kosmických sil, přírodu. Klíčovým pojmem je wu-wej, tedy aktivní nečinění – člověk se má stát nádobou, kterou protéká Tao.

Klíčem k etice Tao te-ťingu je prostota:

 • prostý člověk nedbá o zisk, chytrost, obratnost, egoismus a smělá přání
 • osvícený člověk je nezaujatý a navrací se k dětské prostotě
 • je zbaven pout, je měkký, a právě proto je s to vše přemoci - neboť měkké přemáhá tvrdé

„Člověk se spravuje mírou země, země mírou nebes, nebesa mírou Tao a Tao mírou sebe sama.“

Čchi označuje v čínském tradičním pojetí světa základní energii, "vitální sílu". S konceptem se setkáváme v tradiční čínské medicíně, akupunktuře, cvičení čchi-kung i tchaj-ťi čchüan. Čchi má své ekvivalenty i v jiných myšlenkových systémech, například v japonské ki známé z umění aikido, indické práně a tibetské tummo, na západě v starořecké pneumě, v mesmerismu  či v bergsonovském élan vital.

Čchi má dvě složky, jin a jang, jejichž vzájemnými proměnami se zabývá kniha I-ťing.

V čínské kosmogonii vzniká svět z ničeho, Wu-ťi (nevyděleného), z něhož spontánně, bez vnějšího popudu počíná Tchaj-ťi (Velký předěl), jež plodí jednolitou, prvotní čchi, v níž jsou jinová a jangová složka promíšené, homogenní.
Jak uvádí Tao te ťing, základní kniha taoismu:

"Tao plodí jedno,
jedno plodí dvě,
dvě plodí tři,
tři plodí všechny věci"

Výkladů mnohoznačného staročínského textu je mnoho, často se ale shodují v tom, že "dvě" zde znamená jin a jang, a tři znamená trojici "nebe", "země", "člověk".

Čchi v lidském těle pochází ze dvou zdrojů - část je vrozená a její základ z esence ťing při početí a je uložena v ledvinách, druhá je získaná a získáváme ji z potravy a vzduchu, který dýcháme. Podle čchi-kungu se energie čchi, která cirkuluje v lidském těle, rozděluje na čchi řídící (jing-čchi), která vyživuje tělesné orgány, a čchi ochrannou (wej-čchi), která chrání povrch těla. Ve zdravém těle je oběh čchi nenarušený a poměr jin a jang je harmonický. Pokud dojde ke stagnaci čchi, je oběh narušen a může dojít až k nemoci. Narušené proudění čchi přímo v jednotlivých drahách (meridiánech) se snaží napravit akupunktura nebo akupresura. Někteří autoři staví čchi do paralely k západnímu pojmu bioelektřina případně biomagnetismus.

Poznámka: významově převzato z http://cs.wikipedia.org/wiki/Tantra.

Téma pokračuje článkem "Pojmy se vztahem k tantře, jejím technikám a masážím".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)

Út, 25/08/2020 - 12:18
 
Masturbace (onanie) od partnerky a vibrátoru

Masturbace (onanie) od partnerky a vibrátoru

Masturbace (onanie) od partnerky a vibrátoru

Hlavní téma: "Masturbace (onanie) - pomocí vibrátoru".
Pokračování článku "Manuální stimulace penisu".

V partnerském životě je celkem běžné, že sexuální uvolnění poskytne žena muži nebo muž ženě bez toho, že by se spolu dál milovali, souložili nebo se dále vzrušovali. Ne vždy je "nálada" na sex a také okamžitá sexuální potřeba nemusí být dostatečně vysoká na obou stranách. Tehdy je nejjednodušší cesta pro navození "partnerské pohody" vyhovět tomu druhému a pomoci mu k sexuálnímu uvolnění. Pro mnoho párů je to také nejsnadnější cesta k vyrovnání různě vysoké sexuální potřeby.

Může se však jednat i o zpestření partnerského sexuální života, kdy spolu vzájemně experimentujete s technikami, které nahradí "klasický" sex nebo jiné sexuální praktiky vedoucí k navození sexuálního uvolnění.

V tomto článku si vysvětlíme samostatnou techniku stimulace penisu muže, při které žena použije nejen "klasické" techniky stimulace penisu, ale navíc je doplní o vibrace vibrátoru. Pokud znáte techniky tantrické masáže lingamu, můžete je ozvláštnit právě o blahodárné účinky vibrací. Nebude to pak sice klasická tantrická masáž lingamu, ale výsledek prožitků za tuto změnu rozhodně stojí...

Jak se masáži penisu s využitím vibrací provádí?

Vibrátor samozřejmě můžete využít kdykoli, například při nápadité milostné předehře nebo i v průběhu milování. Nyní si však popíšeme situaci, kdy žena chce muži dopřát vzrušení a sexuální uvolnění při stimulaci penisu rukou. Navíc k tomu přidá cílené vibrace vibrátoru, které masáž penisu rukou promění v něco zcela jiného...

Muž se pohodlně položí na záda a žena se posadí na malý pevný polštářek mezi jeho nohy. Muž nohy nadzvedne a žena své rozevře do V. Muž pak nohy přeloží přes nohy ženy. Masáži jeho penisu už nic nebrání... Žena se pohodlně usadí a může začít s masáží penisu.

Důležité je mít v dosahu dostatek ohřátého masážního oleje a v tomto případě i vibrátor. Může to být "klasický" vibrátor "Robertek" nebo i vibrátor s vibrující hlavou. Vzhledem k tomu, že budeme používat masážní olej, jsou v tomto případě vhodnější vibrátory z pevnějšího materiálu, které se dají snadno umývat vodou a olej jim neublíží. Vibrátory z pórovitého materiálu by nasály olej a těžko by se po masáži daly ošetřit.

Žena může začít masáž hlazením nohou, bříška, stydkého pahorku... Základní popis takové masáže penisu si můžete přečíst například v článku Tantrická masáž lingamu - obecný popis techniky. Upozorňuji však na to, že klasická tantrická masáž lingamu žádné další pomůcky nikdy nevyužívá!!!

Nikam nespěchejte a vibrátor ponechte zatím odložený. Muž potřebuje čas na dostatečné vzrušení a rozhodně nebude protestovat proti jemnému hlazení a škádlení jeho přirození a jeho okolí. Dostatečně dlouho se věnujte také masáži šourku a varlat a masáži perinea (hráze). I když se o tom moc nemluví, právě tyto oblasti jsou pro každého muže mimořádně silnou erotogenní zónou.

Celková délka masáže by měla být někde okolo jedné hodiny. Z tohoto času se manuální stimulaci penisu věnujte asi 45 minut. Těch zbývajících 15 minut budete používat i vibrátor.

Když nastane vhodný čas na využití vibrátoru, bude už muž zcela uvolněný a samozřejmě hodně vzrušený. Tehdy můžete přibrat vibrátor a pocity z manuální stimulace penisu rozšířit o vibrace. Nikam nespěchejte a to, že nastal čas na použití vibrátoru dejte muži na vědomí tím, že špičku vibrátoru přiložíte na hráz (perineum) pod šourek. Hráz (perineum) je v anatomii člověka definována jako silná svalnatá oblast mezi konečníkem a pohlavním orgánem. Jemné vibrace se přenesou na šourek, varlata, do pánevního dna a samozřejmě i na prostatu - mužský bod G. Nesnažte se vibrátorem moc tlačit a začínejte s pomalejšími vibracemi. Vibrátor na hrázi ponechte jen přiložený, bez dalšího pohybu. Muž bude vibrace vnímat jako něco nového a brzy zjistí, že v kombinaci se stimulací penisů rukou prožívá nové, příjemné, vzrušující a doposud nepoznané pocity.

Další technikou bude kývání plochou vibrátoru ze strany na stranu, čímž vibrace na hrázi přes třísla přenesete i na vnitřní stranu stehen, tedy na další erotogenní zóny muže.

Vibrátor plochou přikládejte do třísel a chvíli ho tam ponechte bez pohybu. Tím vibrace nasměrujte také na levé a pak na pravé varle. Právě tyto rozdělené pocity vibrací bude muž vnímat velmi kladně. Uvědomte si, že vibrace se přenáší i do pánevního dna a tedy působí i "vnitřně" a muž je vnímá na kořeni penisu a na prostatě. Po celou dobu nepřestávejte v pomalé stimulaci penisu rukou pohybem nahoru-dolů. Kombinace vibrací v oblasti perinea a pomalá stimulace penisu rukou navozuje různé pocity které se ve výsledku doplňují a sčítají...

Pak se vibrátorem přesuňte na penis a plochou vibrátoru ho hlaďte od jeho kořene až po štičku žaludu. Pohyb vibrátorem by měl být nahoru-dolů a měl by se posouvat kolem dokola penisu. V těchto chvílích stimulaci penisu rukou přerušte a volnou rukou můžete hladit šourek, případně perineum. Pocity ze stimulace se "vymění" a nyní muž vnímá hlazení perinea, šourku a varlat rukou jako doplňkovou stimulaci a vibrace na penisu jako hlavní stimulaci.

Nikam nespěchejte a kombinujte masturbaci penisu rukou se stimulací vibracemi od perinea až po špičku žaludu.

Nebojte se vibrátor občas posunout až k análu, protože přesto, že se o tom moc nemluví, právě taková stimulace vibracemi muže posouvá ke zcela novým pocitům vzrušení.

Když se na techniku podíváme z pohledu času, máte na stimulaci pohlaví muže zhruba čtvrt hodiny a více. Když vidíte, že je muž stále silně vzrušený, můžete pokračovat dál a dál... Ale nic se nemá přehánět a v případě udržení erekce to platí dvakrát...

Když se rozhodnete přejít do závěrečné fáze stimulace penisu, zaměřte se na stimulaci phrenulární zóny, což je oblast předkožky, která se nachází pod žaludem penisu. Tento pás mírně zvýrazněné kůže předkožky penisu je mimořádně citlivý na tření a stimulaci. Vibrace vibrátoru pak stimulují phrenulární zónu a žalud penisu. Muž vibrace vnímá až v pánevním dnu, což je většině mužů příjemné. Intenzitu vibrací může měnit a stimulaci penisu může doplňovat drážděním rukou.

Ktyž na závěr vibrátor přiložíte na phrenulární zónu pod žalud penisu v místě uzdičky, bude se vzrušení muže blížit k okamžiku vyvrcholení. Pak už jen většinou stačí pomalý pohyb po uzdičce vibrátorem nahoru-dolů a bez další stimulace muž brzy vyvrcholí. V závěrečných chvílích, tedy o okamžicích, kdy se viditelně blíží ejakulace je příjemné, když se vibrace mírně sníží a žena svou ruku přiloží pod kořen penisu na místo, kde je uložena prostata, a jemně na toto místo zatlačí. V okamžiku vyvrcholení bude pod prsty ruky vnímat orgasmické kontrakce a určitě nepřehlédne ejakulaci, která bude probíhající orgasmus provázet...

Orgasmus bývá velmi silný, ale po jeho prožití většinou dojde k rychlé ztrátě erekce. Další stimulace penisu by pak mohla být nepříjemná. Penis je přecitlivělý a erekce slábne... Proto je lépe jakoukoli další stimulaci vibrátorem včas ukončit. Jemné hlazení až do zklidnění muž uvítá, ale přímé stimulaci penisu a zvláště žaludu se raději vyhněte.

A to je vše...

Poznámka:
Ještě snad malé doplnění techniky - když žena vidí, jak muže vzrušují "náhodné" doteky vibrátoru v oblasti hráze směrem ke konečníku, může zvolit opačnou kombinaci stimulací a vibrátor použije k vnitřní stimulaci prostaty. To už však je technika análního sexu a na tu je potřeba být alespoň trochu připravený.

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

St, 26/08/2020 - 20:43
 
 
Lesbický sex - tribbing s vibrátorem

Lesbický sex - tribbing s vibrátorem

Lesbický sex - tribbing s vibrátorem

Hlavní téma: "Lesbický sex".
Volné pokračování článku "Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky".

"Erotické pomůcky při milování samozřejmě využívají i lesbické ženy. S milováním žen spojují tribadismus, tedy tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky. Nejdříve si připomeneme, co pojem "Tribadismus", tribadism nebo tribbing představuje a pak si popíšeme jak se při této technice dají využít sexuální pomůcky. Takže, tribadismus je sexuální praktika při které si dvě ženy si vzájemně o sebe třou vulvy, nebo si třou vulvu o nohy, ruce, kolena, lokty a další části těla partnerky.

Pokud se ženy při milování rozhodnou pro doplňkové dráždění nějakou erotickou pomůcku, mohou vybírat z většiny pomůcek určených ženám. V případě tribbingu je však výběr omezen především na vibrátory a didla. Vibrátor vibruje, a tím probouzí příjemné prožitky v místě použití. Když však pomůcka vypadá stejně, ale nevibruje, říkáme jí didlo.

Pro tribbing s vibrátorem je nejvhodnější "Misionářská poloha" - pro tribbing lesbických žen. Pro obě ženy je relativně pohodlnější než polohy "Otevřené nůžky" nebo "Zavřené nůžky". Dovoluje intenzivní vzájemný kontakt, tření a tlak na pohlaví obou žen. Ženami je nejčastější používaná také proto, že to je asi nejjednodušší a nejpohodlnější tribbingová poloha vůbec.

Jednou z výhod "Misionářské polohy" je to, že umožňuje pomocí jednoho vibrátoru současně stimulovat obě ženy. Stimulace třením a tlakem pohlaví je pro ženy nesmírně příjemná. Pokud se rozhodnou v této poloze dosáhnout vyvrcholení, mohou si vypomoci vibrátorem, který zasunou mezi stydké pysky a stáhnou klitoridální kapuce z klitorisů. Obě se pak k vibrátoru přitisknou a tribbing je pak kombinací tlaku, tření vulvy po vibrátoru a kontaktu stydkých pysků. Vibrátor pak bude stejně intenzivně stimulovat obě ženy současně.

Použití sexuální pomůcky vyžaduje použití lubrikačních prostředků a to samozřejmě platí i pro vzájemnou společnou stimulaci žen v "Misionářské poloze", kdy se ženy vzájemně vzrušují pohybem těl proti sobě, tedy třením vulvy o vulvu a přítlakem "Venušiných pahorků". Pokud jste lubrikant nepoužívali při klasickém tribbingu (tření pohlaví o pohlaví nebo tělo), tak nyní, když jste přidaly vibrátor rozhodně přidejte i kvalitní lubrikant.

Jak při tribbingu s vibrátorem postupovat?

Tribbing je jen jedna z mnoha technik, které ženy při milování využívají. Stejně jako při jakékoli technice, při které pro zvýšení vzrušení zapojíte vibrace vibrátoru, musí být žena, v tomto případě ženy, dostatečně vzrušené. Po vibrátoru mohou sáhnout už v rámci milostné předehry nebo kdykoli v průběhu milování, ale až tehdy, kdy na tak silné podněty už budou dostatečně připraveny. Se vzrušením nastupuje i přirozená lubrikace pohlaví která zpříjemní jakoukoli techniku. Pokud by vzrušení při tribbingu nebo použití vibrátoru nebylo dostatečně vysoké, tření pohlaví o pohlaví by nebylo "hladké" a případné vibrace vibrátoru by ženám byly svojí intenzitou nejspíš nepříjemné. Nedostatečná přirozená lubrikace pohlaví se dá snadno vylepšit použitím bezpečných kvalitních lubrikačních prostředků.

Než se ženy přistoupí k použití vibrátoru, většinou nejdříve využijí techniky "klasického" tribingu pro naladění a vzájemné sladění. Vibrátor tedy určitě nebude jejich "první volba". Největší podněty vzrušení ženám přináší vzájemné tření a tlak pohlaví na pohlaví. Nejintenzivnějších pocitů dosahují tehdy, když se v poloze daří o sebe vzájemně stimulovat velké a malé stydké pysky a oblast klitorisu. V této fázi tribbingu nejsilnější podněty navozuje nepřímá a později přímá vzájemná stimulace klitorisů obou žen. To se ovšem ženy musí nejdříve společně naučit. Někdy to vyžaduje trpělivost, protože klitoris je krytý klitoridální kapucí a ta se musí v průběhu tribbingu uvolnit, stáhnout. S narůstajícím vzrušením a ztrátou obav a zábran, se technika tribbingu "zdokonaluje". Dráždění pohlaví usnadní i prokrvení stydkých pysků, zvětšení a vystoupení klitorisu a také zvýšená přirozená lubrikace. Někdy si ženy vzájemně nebo společně pomáhají přímou stimulací klitorisu prsty. Prostě tady je namístě experimentovat... 

Často začínají v "Misionářská poloze", pokračují v polohách "Otevřené nůžky" nebo "Zavřené nůžky" a nakonec se vrátí do "Misionářské polohy". Ta jim dovoluje vzájemně se sladit a připravit se na dlouhý a láskyplný tribbing s pomocí vibrátoru, kdy je pravděpodobné, že minimálně jedna z nich může prožít orgasmus. "Misionářská poloha" je pro využití vibrátoru nejvhodnější už proto, že je snadná, nenáročná a že se v ní dá snadno vydržet po dlouhou dobu. Dovoluje láskyplné objímání, líbání, laskání a hlazení. Výhodou je, že se ženy při milování mohou vzájemně vyměňovat, tedy že ta co je "dole" půjde "nahoru" a naopak. Milování může být delší a dovoluje aby každá z žen k němu přistupovala podle svých přání a potřeb. To ženám dovoluje prožívat dlouhé a velmi intimní "spojení" ve kterém se mohou ve vzrušení podporovat tak dlouho, až dosáhnou vyvrcholení.

Když ženy touží přidat vibrace vibrátoru, stačí ho vložit mezi ně tak, aby tělo vibrátoru přiléhalo na klitorisy obou žen. Vibrátor nejdříve přiloží žena "dole" tak, aby byl mezi rozevřeným stydkými pysky a přiléhal na klitoris překrytý klitoridální kapucí nebo již obnažený. Druhá žena na ni nalehne a na vibrátor se přitiskne pohlavím. I ona si umístí vibrátor mezi sytydké pasky tak, aby naléhal i na její klitoris. Je jasné, že klasický tribing už není možný protože při pohybech pánve by vibrátor nejspíš neudrženy na potřebném místě. Další pohyby těl však ani nejsou potřebné. V další části milování se ženy zaměří hlavně jedna na druhou a bez velkého pohybu pánví budou obě vnímat vibrace vibrátoru. Mohou se k sobě tisknout zlehka nebo silněji a tím ovlivňovat intenzitu stimulace vibracemi. Vzájemně se objímají, hladí, vzrušují a líbají a to jim dovoluje velmi hluboce prožívat vzájemný intimní kontakt těl a jejich teplo... Vibrace vibrátoru je obě stimulují a obě vnímají co asi cítí ta druhá. Díky přítlaku pohlaví na vibrátor mohou zvyšovat nebo snižovat intenzitu dráždění pohlaví. Když se jedna k vibrátoru přitiskne silněji, její přítlak se přenese i na partnerku. Nemusí spěchat a obě se takto bez většího pohybu mohou vzrušovat tak dlouho, jak jim je příjemné. Přitom vzájemně vnímají vzrušení v nejtěsnějším objetí. Velký význam pro vzájemné vzrušení pak mají i zvukové projevy, které jejich vzrušení provází.

Pokud zvýší intenzitu vibrací, vnímají to obě dvě a jejich vzrušení se zvyšuje. Je pravděpodobné, že po kratší nebo delší době jedna z žen dosáhne tak vysokého vzrušení, že prožije orgasmus. Vzhledem k tomu, že ženy jsou schopny několika orgasmů za sebou, je možné, že ta žena, která orgasmus ještě neprožila ho prožije nejenom pod vlivem stimulace od vibrátoru, ale i pro podněty které navodí prožitek orgasmu partnerky. Při orgasmu se žena přestává kontrolovat a proto i její pohyby pánve se budou přenášet na vibrátor a ten pak, o to intenzivněji, podněty předá partnerce.

Ani u milování žen není orgasmus samozřejmostí. Každá žena je jinak vzrušivá a jinak vzrušení přijímá i poskytuje. Pokud by se stalo, že jedna z žen orgasmus v této fázi milování neprožije, druhá partnerka jí jistě k dosažení vyvrcholení pomůže.

"Misionářská poloha" pro lesbické páry

Misionářská poloha pro lesbické páry

Pro úplnost ještě dodávám, že současný orgasmus je v jakékoli sexuální poloze pro lesbický sex spíše výjimkou. Pravděpodobnost, že se to podaří je zhruba stejná, jako u heterosexuálních párů. Většina lesbických párů však po současném orgasmu až tak moc netouží.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Pá, 28/08/2020 - 10:56
 
 
 
31
1
2
3
4
5
6