Jste zde

Říjen 2020

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
1
2
3
4
 
 
 
Historie a léčba pohlavních chorob

Historie a léčba pohlavních chorob

Historie a léčba pohlavních chorob

Hlavní téma: "Sexuálně přenosné nemoci - pohlavní choroby".

Sexuálně přenosné nemoci jsou známé stovky let. Před objevením moderních léků byly sexuálně přenosné nemoci obecně neléčitelné a léčba byla limitována na léčení symptomů nemoci. První klinika pro sexuální nemoci byla otevřena 31. ledna 1747 v Londýně - (London Dock Hospital).

První efektivní prostředek léčby sexuálně přenosné nemoci byl salvarsan - lék na syfilis. S objevem antibiotik se mnoho sexuálně přenosných nemocí stalo relativně snadno léčitelnými. V 60. a 70. letech 20. století byly vedeny rozsáhlé veřejné kampaně s cílem omezit nárůst počtu nakažených lidí. V období "sexuální revoluce" se pak rozšířil názor, že sexuálně přenosné choroby již přestaly být vážným medicínským problémem a jsou snadno léčitelné.

Na léčbu SPN se začaly specializovat některé venerologické kliniky a této problematice se věnovala zvýšená pozornost. Zjistilo se, že je naprosto nevyhnutelné hlásit výskyt těchto chorob a zahájit sledování sexuálních partnerů infikovaných jednotlivců. Zahájilo se i jejich testování na infekce a následná léčba infikovaných. Díky nekompromisnímu přístupu při léčbě infikovaných i jejích kontaktů se kliniky pro léčbu SPI staly velmi efektivní v potlačování infekcí v populaci.

V 80. letech 20. století se nejprve genitální herpes a pak i AIDS dostaly do obecného povědomí jako sexuálně přenosné nemoci, které moderní medicína nedovede léčit. Zvláště AIDS má asymptomatickou periodu umožňující nemoci rozšířit se na jiné lidi, za kterou následuje symptomatická perioda vedoucí bez léčby k rychlému úmrtí. Když se prokázalo, že AIDS může způsobit globální pandemii (epidemie velkého rozsahu zasahující více kontinentů), vedlo to k veřejným informačním kampaním za bezpečný sex a k vývoji léků a způsobu léčby, která umožnila alespoň částečnou kontrolu AIDS potlačením viru HIV na co nejdelší dobu. Sledování sexuálních partnerů infikovaných jednotlivců je stále důležitý prostředek prevence, protože pomáhá k omezení dalšího nekontrolovaného šíření infekce.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)

Čt, 01/10/2020 - 11:43
 
Mužský penis - "správný" úhel penisu při erekci

Mužský penis - "správný" úhel penisu při erekci

Mužský penis - "správný" úhel penisu při erekci

Hlavní téma: "Mužský penis".
Pokračování článku "Erekce penisu".

Asi každý muž se o svůj penis zajímá a není mu lhostejné, když není naprosto "dokonalý". Jednou z těch "klasických obav" mužů je obava o to, zda má při erekci jeho penis "správný" úhel... Je to logická otázka a to i proto, že erekci muži zažívají podstatně dříve, než začnou sexuálně žít. Většinou se obávají o to, zda úhel penisu v erekci bude ideální pro milování se ženou. Příklady z porna jsou jednoznačně ve prospěch úhlu nejméně 90° a vyšším, tedy jednoznačně k úhlu, kdy penis směřuje "k nebesům"...

Protože dotazů na toto téma neubývá, rozhodl jsem se něco k tématu "správného" úhlu penisu při erekci napsat.

Každý muž je jiný a každý penis je také jiný. Možná na světě neexistují dva muži se stejným penisem, ale když už jednou máme identifikaci lidí podle otisků prstů, tak asi do dějin kriminalistiky se svým názorem nevstoupím. Nejspíš svět zůstane u těch "fádních" otisků prstů...

Ale vážně. Pokud má muž pevnou erekci, nemusí nic řešit. Pokud jeho erekce není až tak pevná, měl by se poradit s lékařem, jak to změnit k lepšímu. Problém s úhlem penisu při erekci však opravdu s lékařem řešit nemusíte!!!

Úhel penisu při erekci samozřejmě závisí na kvalitě erekce, ale znovu opakuji, že pokud je erekce penisu dostatečně kvalitní, pak na úhlu který penis v erekci zaujímá vůči tělu až tak moc nezáleží.

Mladí muži mají pevnější erekci a jejich penis se s odvahou "směřuje ke hvězdám"... S přibývajícími léty je potřeba počítat s tím, že úhel penisu bude postupně méně a méně sebevědomý. Vše závisí na kvalitě a zdraví topořivých těles, která jsou za erekci penisu zodpovědná. S přibývajícím věkem se úhel penisu v erekci prostě zmenšuje.

Pokud muži posuzují ten druhý parametr penisu a tím je samozřejmě jeho délka, pak je bohužel pravděpodobné, že úhel penisu v erekci bude u mužů s velkým penisem stále menší a menší... Znovu však připomínám, že každý muž je jiný a jeho penis jinak reaguje na kvalitu erekce a na jeho erekci má přibývající věk jiný dopad. Přitom není žádný problém, když penis dokonale "nesměřuje ke hvězdám", ale jeho erekce je přitom kvalitní.

Z pohledu lékaře by se to dalo vysvětlit tak, že čím je penis větší a rozměrnější a muž starší, tím větší problém je aby ho topořivá tělesa udržela ve směru vzhůru, "jako za mlada"...

Obava o "správný úhel penisu v erekci" je při dostatečně kvalitní erekci naprosto zbytečná.

Pá, 02/10/2020 - 20:54
 
Svlékací "Pexeso" - paměťová hra pro více účastníků

Svlékací "Pexeso" - paměťová hra pro více účastníků

Svlékací "Pexeso" - paměťová hra pro více účastníků

Omlouvám se, ale nevím, jak je to s autorskými právy na název "Pexeso" a proto v dalším budu raději používat pro tuto variantu hry označení:
"Dvojice kartiček se jmény a částmi oděvu" - paměťová hra.

Volné pokračování článku "Hry s erotickým podtextem".

Ještě si neodpustím, že "Pexeso" je opravdu vynikající společenská hra, kterou je možné hrát v každém věku. Je to ideální rodinná hra, která děti učí pamatovat si to, co vidí a tuto schopnost pak uplatnit i za jiných životních situací! Je to natolik známá hra, že už při vyslovení jejího názvu se lidem vybaví i to, jak se hraje. Hlavní úkol hry je nalézt stejnou dvojici kartiček obrácených rubovou stranou nahoru, které mají stejný motiv.

Hra, kterou jsme si označilo jako hledání "Dvojice kartiček se jmény a částmi oděvu" má svá vlastní pravidla. Jsou trochu jiná, jak ta klasická hra s dvojicemi obrázků. je potřeba se na ni připravit a kartičky si dopředu vyrobit.

Jak hra vypadá a jaká má pravidla

Pro hru je potřeba nejdříve vytvořit grafický nebo textový návrh na stejně velké kartičky. Jejich rozměr bude 5,0 x 5,0 cm a mají rubovou i lícovou stranu potisknutou textem nebo grafikou. Rubová strana je u všech kartiček stejná a lícová strana se mění ve dvojicích podle toho, koho se týká a jaká část oděvu má byt odložena.

Tato paměťová hra je ideální pro dvě dvojice partnerů. Nejlepší varianta nastane, když se jedná o dva přátelské neb manželské páry. Pro ostatní je vždy vhodné, aby ženy a muži byli zastoupeni ve stejném počtu. V případě, že je žen více, jak mužů to vadí méně, jak naopak ...

Pro každého účastníka je připraveno celkem 6 dvojic kartiček. Každá dvojice kartiček obsahuje jméno hráče a část oděvu, která se má odložit. Aby k tomu však mohlo dojít, bude při hře potřeba najít i druhou, párovou kartičku. Každý účastník hry má vytvořeno 6 dvojic karet.

Pří čtyřech lidech se tak jedná o možnou kombinaci 6x4 = 24 kartiček mezi kterými se budou párové dvojice kartiček hledat. Není to moc, ale také to není málo! Navíc kartičky na lícové straně nebudou neobsahovat obrázky, ale texty. To je pro zapamatování mnohem složitější. Také se častěji a snadno se dělají chyby.

Čím více bude účastníků, tím více kartiček bude ne stole a tím bude hra obtížnější. Při pěti lidech to bude 6x5 = 30 kartiček. Při šesti lidech 6x6 = 36. Hra je určena optimálně pro 4 až 6 lidí. Pokud by jich bylo více , pak by to mohlo už být příliš mnoho... Čím více lidí, tím více problémů...

Pro jednoho účastníka se vytvoří kartičky se jménem a součástí oděvu. Řekněme, že hráč - muž se bude například Petr a hráčka - žena se bude například Marie.

Hráč Petr

 • PETR levá ponožka
 • PETR pravá ponožka
 • PETR košile
 • PETR tričko
 • PETR kalhoty
 • PETR trenýrky

Hráčka Marie

 • MARIE ponožky
 • MARIE tričko nebo košile
 • MARIE košilka
 • MARIE sukně nebo kalhoty
 • MARIE horní díl spodního prádla
 • MARIE dolní díl spodního prádla

 

Kartičky je potřeba graficky navrhnout a na tiskárně potisknout oboustranným tiskem. Výsledný oboustranně potištěný list papíru se rozstříhá na kartičky. Pro tisk se doporučuje silnější kancelářský papír až papír pro malování formátu A4. Je potřeba zvolit takovou tloušťku kancelářského papíru, aby byl pevný a neohýbá rohy. Nejlépe nejvyšší možné gramáže. Pokud by ani ten tuhostí neodpovídal potřebám, pak je lépe použít papír pro malování nižší gramáže. Takovéto čtvrtky pro kresbu jsou dostatečně tuhé a dají se i na tiskárně oboustranně potisknout. Grafický návrh provedete v jednom provedení a vytisknete ho dvakrát. Tím získáte potřebné dvojice kartiček se jmény a částmi oděvu.

Po přesném rozstříhání listu papíru s předtištěnými kartičkami máte vše potřebné pro zahájení hry.

Kartičky se rozloží lícem na stůl. po zamíchání se uloží do 6 řad po čtyřech sloupcích. Můžete je klidně seřadit i po čtyřech řadách a šesti sloupcích. Pro hru je to jedno.

Hra začíná tím, že první určený hráč otočí lícem nahoru první dvě kartičky. Pokud se neshodují, pak je za 1 až dvě sekundy obrátí zpět, lícem dolů. V hledání pokračuje hráč po jeho pravici. Když se hráči podaří najít párovou dvojici kartiček, tak ten, jehož jméno bylo na kartičce uvedeno, sundá zveřejněnou část oděvu... Pokud někdo uvedený díl oděvu nemá, odkládat ho samozřejmě nemusí.

Jedná se takovou trochu obtížnější variantu klasické obrázkové hry. Texty se pamatují mnohem hůře a navíc se jedná o texty dva - jméno a součást oblečení. To se pamatuje ještě obtížněji.

Pokud byla nalezena stejná dvojice karet, pokračuje v dalším hledání nové dvojice stejný hráč. Když neuhodne, hledá další na řadě po jeho pravé ruce.

Zajímavá situace nastane v okamžiku, kdy najdete kartičku se svým jménem a částí oděvu, kterou by jste měli sundat. To si asi nepřejete a tak raději otočíte kartičku, na které dopředu víte, že vaše jméno nebude. Nebo zariskujete a otočíte jinou, které obsah je doposud neznámý. Může se však stát, že "můžete mít štěstí" a najdete párovou. Pak nezbude nic jiného, jak sundat tu část oděvu, která byla na kartičkách uvedená.

Podobně můžete zvolit taktiku "nadržování" například své ženě nebo muži. Pokud víte, kde je kartička do dvojice, raději úmyslně zvolíte jinou a zabráníte tak striptýzu partnera nebo partnerky o jeden díl oblečení. Může to být také dopředu domluvená taktika párů, které se zaměří na svléknutí té druhé dvojice hráčů...

Cílem domluvené trojice hráčů však může být i taktika, jak co nejdříve svléknout čtvrtého účastníka hry. Jenže to nemusí být vůbec snadné. Ten čtvrtý, pokud má dobrou paměť a včas pochopí váš společný cíl, může se bránit tím, že dohledá co nejvíc dvojic karet protihráčů.

Férová varianta hry je však, když každý hraje sám za sebe a nikomu nenadržuje.

Taktiku hry však může výrazně měnit dopředu dohodnutá forma odměny pro vítěze. Za chvíli se dočtete o variantách, které umožňuje odměna ve formě masáže více rukama. Vymyslet si však můžete i svoje vlastní odměny. Důležité však je, aby odměna a způsob jejího "odběru" byl znám dopředu, aby s nimi všichni účastníci hry mohli počítat.

Kdy hru Svlékací "Pexeso" můžete využít?

Především se jedná o zábavnou hru s určitým erotickým podtextem. Výsledkem hry je jeden vítěz, kterému zůstane jediná součást oděvu. I ten se však dá sundat... 

Protože hra měla za cíl sundání oděvů zábavnou formou, můžete výsledné nahoty využít například pro další relaxaci. Je samozřejmě nutné, aby k ní byly v daném místě vhodné podmínky.

 • Společná sauna
 • Koupel ve venkovním bazénu.
 • Relaxace ve vířivce.
 • Opalování.
 • Sport (pokud nejsou další nezasvěcení diváci, kterým by to mohlo být divné...)
 • Masáže
 • Pokračování v nudistické relaxaci...
 • Možná ještě další aktivity, které mne však právě nyní nenapadají...

Jeden důvod, proč si hru zahrát však tak troch zvýrazním. Je to masáž více rukama. Může to být masáž tantrická, olejová, relaxační, masáž nohou a rukou, senzuální nebo jakákoli jiná a to více rukama najednou. Svlékací hra, může být cestou, jak se všichni účastníci masáže převléknou do jednotného masážního úboru.

Jen chci zdůraznit, že na tom, co účastníci hry budou dělat až budou svlečení, by se měli domluvit ještě dříve, než se hrou vůbec začnou. Předejdete tak, pro někoho možná i trapným okamžikům, co bude dál...???

V případě, že se dopředu domluvíte na masáži více rukama, je potřeba mít dopředu připraveno vše, co je pro masáž potřeba. Počínaje masážním stolem, přes plachtu, ručníky, vonné svíčky, ohřívač olejů a oleje.... Prostě vše co bude potřeba pro masáž, ať už zvolíte jakoukoli.

V takovémto případě je vhodné si i ujasnit, že jeden bude na stole a ostatní ho budou masírovat. Všem musí být jasné i to, že u toho budou masírovaný a maséři svlečeni.

Dopředu upozorňuji, že masáž více rukama nemusí být chápána zrovna jako erotická. Alespoň co se masážních technik týká. Jinak asi erotická bude mnohem víc, než předcházející svlékací hra.

Vraťme se však k předcházející hře. Ten, kdo hru vyhrál, se stal jejím zaslouženým vítězem, který si zaslouží odměnu. Může to být právě odměna ve formě masáže více rukama. Nepodceňujte sílu kolektivu obětavých masérů! Pro vítěze to může být mimořádně příjemný zážitek, Ale i masérům se určitě bude jejich těžká práce líbit...

Jiná varianta také předpokládá, že se předem dohodnete na tom, že vítěz bude odměněn masáží. Rozdíl však bude v tom, že druhu masáže rozhodne ten, kdo byl bez oděvu jako první. Pak může mít celá svlékací hra zcela jiný náboj! V takovémto případě se dají vytvářet úplně nové taktiky, které nebudou zaměřeny jen na vlastní hru o fanty, ale především na cíl někoho dostat na stůl s tím, že jiný rozhodne o tom, jakou masáž mu kolektiv masérů poskytne!!!

Další možností je, že si vítěz vylosuje, například tažením karty s druhem masáže, svou výhru.

Takovéto varianty pak ze svlékací hry a následné masáže mohou udělat velmi příjemný (skoro erotický) zážitek. Nikdo pak dopředu neví, jakou masáž vítěz hry získá. Takže ani dopředu ani neví, zda masáž nepřekoná jeho očekávání...

 

Důležité upozornění

Jak svlékací hra, tak i případná masáž musí zásadně vycházet z dobrovolného nevynuceného souhlasu.

Tím vynuceným souhlasem může být i naléhání partnera nebo partnerky, kteří by rádi viděli toho druhého svlečeného mezi přáteli. A u masáže to platí dvakrát tolik. Uvědomte si, že hra skončí, ale dojmy z ní zůstanou na dlouhou dobu. Proto je potřeba vše udržet v dopředu stanovených mantinelech, které není možné v průběhu hry nebo masáže překračovat. Jedině tak zajistíte, že se se svými přáteli ještě někdy při podobné hře setkáte. Nic se nemá přehánět a lépe najít rozumnou míru hned napoprvé, aby to nebylo i naposledy...

 

P.S.
Hlavní výhoda hry spočívá v tom, že se naučíte připravit grafický návrh kartiček a že zvládnete přesný oboustranný tisk na silnější papír...
A to přece stojí za to!!!

Pokud by se Vám hra nechtěla tvořit, můžete vyzkoušet další typy her s erotickým nádechem (Mini laškování, Nevinné hrátky, Nikdy neříkej nikdy, Rozkoš a další)

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

So, 03/10/2020 - 12:36
 
Svlékací "Pexeso" pro dvojici i pro skupinu

Svlékací "Pexeso" pro dvojici i pro skupinu

Svlékací "Pexeso" pro dvojici i pro skupinu

Volné pokračovaní článku "Hry s erotickým podtextem - erotické hry".

Klasická paměťová hra, které se říká Pexeso je známá po celém světě. V různých obměnách ji hrají děti, často i s rodiči. Díky ní si rozšiřují schopnost pamatovat si obrazy. To pak využijí nejen při hře, ale i v běžném životě.

Tato hra se však dá velmi dobře využít nejen pro pobavení a rozvoj pozornosti, soustředění a fotografické paměti. Stejně úspěšně se dí použít i pro erotickou svlékací hru při milostné předehře partnerů nebo pro zábavu v skupině blízkých přátel.

Její pravidla jsou velice jednoduchá a snadno zapamatovatelná. Ke hře se využívá klasické obrázkové pexeso.

Připomeňme si o jakou hru se jedná:

Karetní hra Pexeso

Pexeso je karetní hra pro nejméně dva hráče zaměřená na paměť a soustředění. Její původní název je Memory (anglicky Paměť). Hraje se speciální sadou karet. Balíček se skládá ze sudého počtu, nejčastěji 64 karet, které tvoří dvojice. Rozměr karet je individuální podle představ výrobce. Většinou se jedná o čtvercové kartičky o rozměru okolo 5-ti cm. Kartičky jsou oboustranně potištěné. Rub je pro všechny kartičky stejný a líc je stejný u párové dvojice kartiček. Cílem hry je nalézt co nejvíce dvojic.

Pravidla klasické hry Pexeso

Karty se zamíchají a rozloží na stůl nebo podlahu lícem dolů tak, aby žádný z hráčů neznal rozložení karet. Hráči postupně otáčí dvojici karet lícem vzhůru tak, aby je dostatečně dlouho viděli i ostatní hráči. Pokud mají otočené kartičky obrázky identické, hráč kartičky odebere je odebere a odloží na svou stranu. jsou to pro něj kladné body. Pokračuje ve hře a otáčí další dvojici. Pravidla dovolují i variantu při které i po nalezení shodné dvojice pokračuje další hráč v pořadí. S těmito pravidly však musí být všichni před zahájením hry seznámeni. V průběhu hry se pak pravidla nemění.

Pokud karty k sobě nepatří, hráč je otočí je zpět lícem dolů. Následně pokračuje další hráč v pořadí. Hraje se tak dlouho, dokud nejsou všechny karty rozebrány. Vítězem se stává hráč s největším počtem nalezených dvojic stejných párových kartiček.

Pexeso ve dvojicích

Hrají se ve čtyřech, protilehlé dvojice spolu.

 • První hráč kartičku otočí, stejně postupuje druhý hráč.
 • Třetí hráč v kruhu, spoluhráč prvního, otočí další kartičku a porovná ji s partičkou spoluhráče, tedy prvního hráče. 
 • Pokud třetí hráč našel shodnou dvojici s kartou otočenou prvním hráčem vyřadí ji a otáčí další kartu
 • Pak pokračuje hráč čtvrtý, otočí svou vybranou kartičku a porovná ji s kartičkou spoluhráče, tedy druhího hráče.
 • Pokud čtvrtý hráč našel shodnou dvojici s kartou otočenou druhým hráčem vyřadí ji a otáčí další kartu. 

Shodné dvojice Pexesa se na konci hry sčítají za dvojice spoluhráčů. Hráči se musí před hrou dohodnout, zda si mohou hlasitě radit, či nikoli. Napínavější je varianta, při které si spoluhráči nemohou radit. V průběhu hry se pravidla nikdy nemění.

Svlékací varianta

Svlékací varianta není pro děti. Je výhradně pro dospělé a to nejlépe od 18-ti let věku. Pexeso je možné hrát ve dvojici, ale ve větším kolektivu. Počet hráčů by však neměl být větší jak 6. Ideální je skupinka 4 lidí, nejlépe dvou párů a ještě lépe přátelských nebo manželských.

Varianta pro dvojici je ideální milostnou předehrou, která příjemně překvapí, zaujme, přinese nové myšlenky a přirozeně a nenuceně partnery zbaví oděvu. Navíc hravou a soutěživou formou. K dalšímu pokračování milostné předehry už moc nechybí...

U skupinové hry je možné hrát každý sám za sebe nebo dva páry proti sobě.

Málem bych zapomněl, jak se svlékací pexeso vlastně hraje. Ale myslím, že je to všem už nyní jasné. tak je pro jistotu. Hraje se o fanty. Pokaždé, když někdo nalezne párovou dvojici obrázku, tak ten další na tahu hry musí dát fant ve formě součásti oděvu. Většinou se hra hraje tak, že další na tahu je ten po pravé ruce hráče, který právě skončil. Nejnapínavější je hra ve chvílích, kdy zbývají už jen kousky spodního prádla...

Pokud se hra hraje ve dvojicích, pak fant dává jeden ze dvojice nebo oba. Delší hra je , že fant dává jen jeden, ten, který je na příštím tahu. Pokud fanty odkládají oba partneři, pak je lépe mít větší počet oděvních součástí a doplňků, aby hra mohla využít všechny páry kartiček. Při celkovém počtu 64 kartiček se jedná o 32 shodných párů Pexesa. Celkově by tedy měli mít účastníci hry na sobě 32 částí oděvu. To vychází 8 kousků na jednoho!!! 

Před zahájením hry si upravte počet částí oděvu tak, aby měli všichni stejný počet. Hra pak bude bez komplikací a férová.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Ne, 04/10/2020 - 03:29
 
5
6
7
8
9
10
11
Erotická hra "Ping-pong"

Erotická hra "Ping-pong"

Erotická hra "Ping-pong"

Hlavní téma: "Hry s erotickým podtextem - erotické hry".

Svlékací hra pro pár nebo čtyři účastníky.

Erotická hra "Ping-pong" může být spojena se sportovním vyžitím hráčů. Je to velmi snadná hra, která se ovšem moc nehodí pro veřejné hraní Ping-pongu. Pokud máte prostory, kde se kromě vás už nikdo další nebude pohybovat tak to může být velmi zajímavé a vzrušující "svlékání" pro dvojici nebo čtyřruční hru.

Pravidla si stanovte ještě než začnete hrát. Všichni hráči by měli mít stejný počet částí oděvu. Boty nebo sportovní obuv se počítají za jeden fant.

Hra se hraje jako klasický "Ping-pong", jen za každý prohraný míček kromě trestného bodu odkládáte fant.

Při rychlé verzi fant dává ten, kdo

 • podával a podání skončilo bodem pro druhou stranu
 • hráč na druhé straně, pokud bylo podání zakončeno kladným bodem

Pomalejší a atraktivnější verze je když

 • fant dává ten, kdo prohrál set

Při čtyřhře jsou pravidla stejná, přitom čtyřhra může probíhat tak že

 • na jedné straně jsou muži a na druhé ženy
 • smíšená čtyřhra muž a žena - muž a žena

Zažijete spoustu zábavy a přitom si zasportujete...

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

Po, 05/10/2020 - 12:16
 
Masturbace (onanie) - třením penisu o kalhotky

Masturbace (onanie) - třením penisu o kalhotky

Masturbace (onanie) - třením penisu o kalhotky

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článku "Masturbace muže - onanie".

Jednou z technik nepenetračního sexu které jsou oblíbení především mladými lidmi je tření penisu o kalhotky partnerky. V rozvíjejícím se vztahu partnerům dovoluje vzájemné poznávání reakcí na doteky a laskání, vysokou míru intimních prožitků a sblížení na fyzické a emoční úrovni. Tato forma uspokojování se využívá mladými lidmi především na počátku intimního sbližování, v období, kdy dívka chce zachovat panenství a přitom chce svému chlapci popřát vyvrcholení. Výrazně se snižuje také riziko nežádoucího těhotenství ženy, protože kalhotky brání zasunutí penisu do vagíny. Proto má tato podoba sexu má svůj význam především v období vzájemného poznávání partnerů a může být považována i za určitou formu "bezpečného sexu".

Masturbace třením penisu o kalhotky vychází ze zkušeností, které muž postupně získá při autoerotice. Jedná se vlastně o základní zkušenosti se třením penisu o různé materiály, při kterých mladý muž získal zkušenost, že vyvolané vzrušení vede až k vyvrcholení. Většinou se jedná o masturbaci při které se snaží napodobit soulož. Jsou to například

Později se chlapec seznámí s dívkou (ženou) a jejich vztah se začne stávat intimnějším. Pokud se ale dívka brání sexuálnímu spojení, ale chce vyzkoušet jaké to je, když její partner vyvrcholí, často se jejich techniky sbližování posunou k masturbaci (onanii) při které dovolí třít penis partnera o její tělo. Aby dívka zachovala panenství a výrazně snížila riziko nežádoucího těhotenství, ponechá si při intimních hrátkách kalhotky a dovolí, aby partner třel penis o její vulvu. Pro chlapce (muže) se jedná o velký posun k cíli, tedy k souloži, ale chápe, že kdyby chtěl víc, nemuselo by být nic... a tak se rád podvolí. Vždyť už je tak blízko cíli...

Tlak i tření penisu o kalhotky se samozřejmě přenáší i na stydké pysky a klitoris, což navozuje příjemné pocity i vzrušení na straně ženy. Kalhotky však bezpečně brání penetraci a při případném vyvrcholení muže i zatečení spermatu do pochvy. Přes to všechno nejednu dívku nebo ženu pak nejspíš napadlo zda jí nehrozí riziko otěhotnění přes oblečení? Tato technika by se dala přirovnat k "Femorálnímu pohlavnímu styku kdy dominantní je muž, jen kalhotky brání zasunutí penisu mezi stydké pysky a přímé stimulaci klitorisu.

Tření penisu o partnerčiny kalhotky vyhledávají i dospělí muži, které vzrušuje, když má žena na sobě měkké bavlněné nebo hedvábné kalhotky, tričko nebo košilku. Tito muži často patří do skupiny lidí pro které je nesmírně vzrušující kontakt jejich těla s materiály jako je bavlna, satén, kožešiny, měkké hedvábné tkaniny, ale také latex nebo kůže. Jedná se o muže, ale i ženy, které vzrušuje už to, že jsou do těchto materiálů oblečeni nebo že se jich mohou dotýkat svým pohlavím.

Je na místě připomenout, že tato technika se dá pozměnit tak, že iniciativu převezme dívka (žena) a role si vymění. Muž se položí na záda a žena si na něho sedne "na koníčka" a kalhotkami se bude třít po penisu muže. Tato technika pochází z Japonska a nazývá se "Sumata". Základní rozdíl je v tom, že při ní je dominantní právě žena. I přes stimulaci pohlaví třením a tlakem penisu přes kalhotky může žena touto cestou prožít vysoké vzrušení a možná i vyvrcholení.

Dovolím si upozornit na to, že vzhledem k tomu, že se nepoužívá lubrikace, představuje takováto forma vzrušování jisté riziko. Tím je především nebezpečí odření sliznice penisu o látku kalhotek. Málokterého chlapce nebo muže to však odradí...

 

Články s podobnou tematikou

Štítky: 
Út, 06/10/2020 - 01:37
 
Masturbace (onanie) - tření penisu o tělo

Masturbace (onanie) - tření penisu o tělo

Masturbace (onanie) - tření penisu o tělo

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článku "Masturbace muže - onanie".

Pokud bychom se na masturbaci muže (onanii) podívali obecně, pak základním principem masturbace je tření pohlavního orgánu o cokoli... Z pohledu tření penisu o tělo by se za tělo dala považovat i ruka...

Tento článek se však netýká autoerotiky, ale vzájemná masturbace.

Tření penisu o tělo partnerky patří mezi techniky nepenetračního sexu. Jedná se o běžnou párovou masturbační techniku při které může muž prožívat příjemné vzrušující pocity při tření penisu o kůži těla ženy.

Technika patří do technik nepenetračního sexu a má své nesporné výhody. Jednou z těch hlavních je výrazné snížení rizika nežádoucího těhotenství ženy nebo zachování jejího panenství. Tato podoba sexu má svůj význam především v období vzájemného poznávání partnerů a může být považována i za určitou formu "bezpečného sexu". V rozvíjejícím se vztahu partnerům dovoluje vzájemné poznávání reakcí na doteky  a laskání, vysokou míru intimních prožitků a sblížení na fyzické a emoční úrovni. Dala by se zařadit do technik nepenetračního sexu jako "Petting", což je sexuální forma mazlení, laskání, hlazení nebo dotýkání se rukou či ústy erotogenních zón od pasu dolů. Tření penisu o partnerčino tělo často využívají mladí lidé na počátku intimního sbližování, v období, kdy dívka chce zachovat panenství a přitom chce svému chlapci popřát vyvrcholení.

K vyvrcholení muže však při milostném poznávání a intimním sbližování může dojít i tehdy, když o to muž zrovna moc nemusí stát... Sexuální napětí mladých mužů s intimitou okamžiku samozřejmě narůstá a k dosažení vysokého vzrušení a někdy i vyvrcholení může stačit těsnější kontakt s ženiným tělem nebo několik smyslných doteků ... a vzrušení překročí maximální hranici ... a muž prožije orgasmus. K takové situaci může klidně dojít i tehdy, když partneři ani nejsou svlečeni... "Nadrženost", představivost a podněty z doteku ženského těla, případně doplněné jemnou stimulací, udělají své. Nejednu dívku nebo ženu pak nejspíš napadlo zda jí nehrozí riziko otěhotnění přes oblečení?

Jak je tomu v praxi?

Cílené tření penisu v rámci nepenetračního sexu může probíhat prakticky o kteroukoli část těla partnerky. Z pohledu muže je totiž nesmírně erotické celé ženské tělo, proto ho také celé pro techniky tření penisu neváhají využít. Jde jen o momentální touhu a ochotu experimentovat. Ale popravdě, nejvíce muže samozřejmě láká oblast pohlaví, bříška, stehen, hýždí a určitě prsou.

 • Vzájemná současná masturbace - párová technika
 • masturbace rukou partnerky
 • Footjob - stimulace pohlavních orgánů nohou nebo prsty na nohou.
 • Interglutealní sex - tření penisu mezi půlkami zadečku - stimulace penisu mezi hýžděmi. Technika je využívána jak heterosexálními, tak také homosexuálními páry. Na rozdíl od análního sexu nedochází k penetraci konečníku. Penis je stimulován pouze třením mezi hýžděmi. Jedná se o heterosexuální a homosexuální praktiku masturbace.
 • Intercruralní sex - Coitus ante portas - soulož před branami - jeden partner umístí penis mezi lýtka nebo stehna druhého partnera nebo partnerky a souloží... Technika je využívána jak heterosexuálními, tak také homosexuálními páry.
 • Axilární styk - varianta sexuálního styku, kdy penis muže je vložen do podpaží jiné osoby.
 • Soulož mezi prsy - partner tře penis mezi prsy partnerky. Této sexuální technice se také někdy říká "Španělský sex".
 • Femorální pohlavní styk - tření penisu o stehna, velké stydké pysky a klitoris ženy. V aktivní roli je muž. Jedná se o typ současné stimulace mužského a ženského genitálu, kdy muž tře penis o ženina stehna, velké stydké pysky a klitoris. Technika může být prováděna i opačně, kdy žena tře stydké pysky a klitoris o penis. Pak se tato varianta nazývá Sumata.
 • Sumata - tření velkých stydkých pysků a klitorisu o penis. Jedná se o typ stimulace ženského genitálu o mužský. Žena v dominantní roli tře svá stehna, velké stydké pysky a klitoris o mužův penis. Technika může být prováděna i opačně, kdy muž tře penis o stydké pysky a klitoris ženy. Tato varianta se nazývá "Femorální pohlavní styk".
 • Masturbace (onanie) - třením penisu o kalhotky

Každému vyhovuje něco jiného

Sexuální tření penisu o ženské tělo je samozřejmě možné i nasucho, bez použití lubrikantů. Ale s použitím vhodného lubrikantu je to určitě příjemnější...

Když je touha vysoká, muž nebude čekat až zakoupí lubrikant a vystačí si například i se slinami. Někteří muži dokonce preferují kontakt penisu s kůží ženy bez použití lubrikantu protože jejich pocity vzrušení jsou intenzivnější. Většinou se jedná o spontánní sex kdy nastala příležitost, ale nebyly ideální podmínky...

Většina mužů však upřednostňuje tření penisu o kůži natřenou lubrikantem nebo olejíčkem. Určitě to bude i proto, že v takovýchto chvílích je na laskání více času a oni si mohou užít i delší nepenetrační sex v kombinaci s jinými technikami stimulace.

Tření penisu o ženské tělo vyhledávají i muži, které vzrušuje, když má žena na sobě měkké bavlněné nebo hedvábné kalhotky, tričko nebo košilku. Tito muži často patří do skupiny lidí pro které je nesmírně vzrušující kontakt jejich těla s materiály jako je bavlna, satén, kožešiny, měkké hedvábné tkaniny, ale také latex nebo kůže. Jedná se o muže, ale i ženy, které vzrušuje už to, že jsou do těchto materiálů oblečeni nebo že se jich mohou dotýkat svým tělem.

Podobně mají sexuální tření v oblibě ženy. I v jejich případě je technik, kterými si třením pohlaví o tělo muže nebo ženy navozují sexuální vzrušení, více. Mezi nejznámější patří například "frottage" - sexuální tření nebo "Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky". O těchto formách vzrušování se dočtete například v článku "Masturbace ženy třením vulvy o předměty nebo tělo" a dalších.

 

Články s podobnou tematikou

St, 07/10/2020 - 00:55
 
Společná masturbace jako "škola sexu"

Společná masturbace jako "škola sexu"

Společná masturbace jako "škola sexu"

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článků "Společná masturbace ve dvojici" a "Společná masturbace - "první společná"".

Určitě vás někdy napadlo, že by mohlo být nesmírně vzrušující vidět jak partnerka masturbuje nebo partner onanuje. "Společná masturbace ve dvojici" je určitě příjemnou, vzrušující a poučnou součástí intimního život partnerů. Poskytuje nejen vzrušení, ale také může pomoci lidem, kteří se obávají, že ještě nejsou připraveni na úplné intimní soužití nebo mají strach z nechtěného těhotenství partnerky. Dokáže odbourat strach, obavy i vzájemný stud partnerů. Můžete se při ní hodně dovědět nejen o partnerovi nebo partnerce, ale také o sobě.

Nic také nebrání pojmout společnou masturbaci k "výuce" svého partnera v umění milování. Nikdo se nestal mistrem bez toho, že by se nemusel "vyučit". Stejně tak je to v sexu. Před výukou je vhodné nejprve se domluvit na pravidlech a oddělit nácvik od sexu. Výsledek sice bude stejný, ale budete vědět, že dnes jste žák nebo učitel a to vám dá možnost se odlišně chovat. Jako učitel můžete vysvětlovat co se vám líbí a jaké erotické představy vás napadají. Jako žák plníte to, co vám je nabízeno a co je po vás žádáno. Někdy tak můžete naplnit i dominantní nebo podřízené představy a touhy svého partnera. Můžete si úlohy rozdělit a jeden den věnovat jednomu partnerovi a druhý den se pak vyměnit. Dává to prostor pro další zkušenost a tou je oddělení DÁVÁNÍ a BRANÍ. Tyto techniky se běžně praktikují například při tantrických masážích.

Nespěchejte. Můžete začít společným hlazením a něžnostmi bez "povinnosti" souložit a hlavně bez požadavku na dosáhnutí orgasmu. Důležité je vyvolat atmosféru důvěry a pohody, která bude oběma vyhovovat. Odhoďte veškerý stud. Navoďte erotické prostředí při svíčkách a tlumeném světle, provoňte místnost éterickými oleji. ztlumte světlo, udělejte si prostě pohodu. Ukažte svému partnerovi, co se vám líbí, buďte otevření, nestyďte se sdělit své pocity a vzrušení. Jedině tak se posunete dál.

Společnou masturbací může muž získat představu, jakou cestou žena dokáže orgasmu dosáhnout. Díky odpozorovaným zkušenostem může muž při souloži napodobovat způsob jakým žena masturbuje a snadněji pak nalezne svoji techniku, kterou jí pomůže dosáhnout orgasmu.

Vidí-li například že žena má při masturbaci nohy u sebe, je vhodné nalézt i pro soulož polohu, kdy je má u sebe. Pokud masturbuje s nohama rozevřenýma, bude pro sex vhodná jiná poloha... Zvláště zkušenosti odpozorované při dráždění poštěváčku jsou neocenitelné. Pokud žena při masturbaci využívá k vyvrcholení kombinaci dráždění klitorisu a pochvy, je možné, aby po zasunutí penisu partner dráždil rukou ženin klitoris nebo ji požádal, aby si jej dráždila sama. Při masturbaci s erotickými pomůckami žena může naznačit, jakou rychlost a techniku zasouvání penisu potřebuje pro maximální vzrušení při souloži. Zda mají být pohyby penisu velmi pomalé a pomalé nebo rychlé a hluboké nebo jí vyhovují jejich kombinace. To vše může pozorný muž vysledovat při vzájemné masturbaci.

Společná masturbace ve dvojici je zcela jistě velmi silným zážitkem. Můžete ji používat pro ozvláštnění sexu, protože vás vrací zpět ke kořenům vašich sexuálních zkušeností. Někdy není špatné si připomenou to, co vám dělalo radost, když jste ještě nežili párovým sexuálním životem.

Věřím, že každému je jasné, že společná masturbace může se může velmi snadno změnit ve vzájemnou masturbaci nebo může přejít v jakoukoli podobu milování. Určitě si však vyzkoušejte čistou podobu společné masturbace, kdy se k ničenu jinému nenecháte svést...

Je dobré vědět:

 • Ani při masturbaci nemusí vždy dojít k orgasmu.
 • Společný současný orgasmus obou partnerů i při masturbaci je málo pravděpodobný.
 • Společný současný orgasmus obou partnerů při masturbaci je vlastně nevhodný, neboť v okamžiku orgasmu se věnuje každý sám sobě a svým pocitům a přichází tak o možnost prožít orgasmus partnera nebo partnerky. Tím se ztrácí původní cíl společné masturbace.

 

Na zamyšlení

"Sledovat, jak partner onanuje, může ideálním způsobem přispět ke zlepšení kvality milování."
Glenn Wilson, britský psycholog a autora knihy Vynalézavá láska

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Čt, 08/10/2020 - 12:16
 
Komunikace o zdravotním, intimním a reprodukčním zdraví

Komunikace o zdravotním, intimním a reprodukčním zdraví

Komunikace o zdravotním, intimním a reprodukčním zdraví

Hlavní téma: "Vztah - na co je vhodné se zeptat a hlavně kdy".
Pokračování článku "Komunikace - na co se zeptat před svatbou".

V článku "O čem by si partneři měli včas promluvit" jsme se zaměřili především na otázky které se partnerů týkají v období, kdy se vzájemně poznávají a jejich vztah se posouvá k intimnímu sblížení. Samozřejmě popisuji ideální stav, kdy ve vztahu vše probíhá pomalu a na "všechno" je dostatek času... V dnešní době však nejspíš "mnoho času" není a proto se někdy lidé poznají dříve intimně než jako dva lidé kteří hledají víc než sex...

Pokud jste se rozhodli spolu žít jako partneři nebo i manželé, pak je rozumné o svém budoucím manželovi či budoucí manželce něco vědět ještě před svatbou. Na co se zeptat se snaží nastínit článek ""Komunikace - na co se zeptat před svatbou". Jednou z těch zásadních otázek pak je zdravotní, intimní a reprodukční zdraví.

Promluvit si o vzájemném zdravotní stavu ještě před svatbou je něco, k čemu se partneři odhodlají jen málokdy. Otázky zdravotního stavu a speciálně otázky intimního a reprodukčního zdraví tradičně patří mezi ty nejméně oblíbené. Lidé je totiž považují za příliš osobní, mnohdy za něco, co toho druhého může urazit nebo v něm probudit pocit nedůvěry. Jenže právě takovéto otázky a jejich pravdivé zodpovězení jsou projevem vzájemné důvěry a zodpovědnosti. Nikdo neví, co Vás čeká v budoucnosti, ale víte o svých aktuálních zdravotních problémech které Vás trápí nebo mohou být rizikem v budoucnosti.

Zdravotní stav ovlivňuje každý vztah, zvláště pak vztah dlouhodobý, kterým manželství rozhodně je. Z tohoto pohledu se pak samozřejmě jako velmi zásadní jeví otázky plodnosti. Pokud žena nebo muž ví, že zdravotní stav vylučuje možnost založit rodinu, musí to sdělit. Předpokládat, že časem se tato otázky nějak vyřeší sama není rozumné.

Neplodnost jednoho z partnerů bývá velmi častým důvodem rozpadu manželství. Možná se to jako zásadní důvod nejeví v období zamilovanosti, může to však být velmi silný důvod v dalším období, kdy se pár snaží o založení rodiny. Úmyslné zamlčení neplodnosti je pak mnohem závažnější důvod pro narušení vztahu než situace, kdy partneři dopředu ví, že s početím mohou být problémy nebo že je dokonce zcela nemožné.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Pá, 09/10/2020 - 18:59
 
Společná masturbace - "první společná"

Společná masturbace - "první společná"

První společná masturbace

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článku "Společná masturbace ve dvojici".

Vím, že se opakuji, ale je lépe to připomenou znovu. Rozhodně doporučuji před první společnou masturbací si o ní s partnerem nebo partnerkou promluvit. Je to rozumné nejen v situaci, kdy se spolu teprve intimně sbližujete, ale i tehdy, když spolu už intimně žijete.

Mohlo by se stát, že vaše snaha ozvláštnit společný večer nebude tím druhým správně pochopena. Vaše snaha o inovaci by se mohla setkat s nepochopením, odmítnutím nebo dokonce odporem. Nebylo by to však proto, že by partner nebo partnerka takovouto sexuální praktiku odmítali. Pouze se může stát že vás nepochopí a to by mohlo naprosto zbytečně zmařit vaše očekávání. Proto je vždy lépe se na první společné masturbaci dopředu domluvit, vysvětlit si, jak by bylo krásné vidět jak ten druhý prožívá vzrušení a orgasmus a jakou techniku pro masturbaci používá. Kromě toho, že takovýto rozhovor bývá nesmírně emoční a vzrušující, zabráníte nepochopení nebo případnému podezření, zda netrpíte nějakou "úchylkou".

 • Připravte si příjemné teplé, provoněné, hudbou naplněné a svíčkami prozářené prostředí, podobně jako pro milování. Nezapomínejte na dokonalé soukromí. Ani společná masturbace není úkol a není tedy kam spěchat. Najděte si čas na příjemnou milostnou předehru a masáž nebo vzájemné laskání.
 • Díky svíčkám vytvoříte v místnosti příjemné tajuplné prostředí s tlumeným světlem. Nemusíte to se světlem moc přehánět, ale úplná tma by vám moc nepomohla. Musíte se vzájemně dobře vidět protože současná masturbace vám umožní sledovat vzrušení toho druhého i jeho vyvrcholení. Několik svíček vytvoří optimální přítmí a dostatečně intimní osvětlení.
 • Pro první společnou masturbaci je lepší se domluvit, že budete masturbovat současně. Odpadne tak nervozita z toho, že vás ten druhý jen pozoruje. Budete masturbovat oba současně a to se dá ...
 • Před masturbací se posaďte tak, aby jste na sebe dobře viděli a aby vám bylo pohodlně.
 • Při dalších společných masturbacích se také můžete domluvit, že nebudete masturbovat současně, ale jeden po druhém, To vám umožní být tomu druhému blíž.
 • Začněte masturbovat. Při prvním setkání nemusíte masturbovat až do vyvrcholení. Prožívejte intimitu tohoto okamžiku a radujte se ze společného zážitku.
 • Nesnažte se o nějaké divadelní výstupy. Toho druhého by to mohlo zaskočit a možná by se i cítil trapně. Ono přehrávání se pozná nejen ve filmu, ale i v životě... 
 • Buďte proto sami sebou. Když se budete chtít podívat na divadelní podobu masturbace na profesionální úrovni, dívejte se na porno. Tam to ani jinak, jak divadelní akci nedělají. Vám přece jde o to vidět se navzájem takoví, jací opravdu jste.
 • Sledujte reakce těla a milostné techniky, které používá a prožívá partner nebo partnerka. Hodně vám to poskytne do vašeho dalšího sexuálního života.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

So, 10/10/2020 - 12:38
 
 
12
13
14
15
16
17
18
Komunikace o finanční situaci partnerů

Komunikace o finanční situaci partnerů

Komunikace o finanční situaci partnerů

Hlavní téma: "Vztah - na co je vhodné se zeptat a hlavně kdy".
Pokračování článku "Komunikace - na co se zeptat před svatbou".

Tuto velmi významnou otázku si dovolím uvést citací Vlasty Buriana ze starého českého filmu "Ducháček to zařídí"

"Láska je krásná věc, ale jak to leze do peněz, je lépe býti člověku samotnému".

O příjmech a obecně o finanční situaci se mezi lidmi moc nemluví. Ptát se někoho "jak na tom je" bývá považováno skoro za neslušné. Pokud však s někým hodláte spojit svůj život a uzavřít s ním manželství, musíte o tom druhém vědět co nejvíce a otázky finanční rozhodně patří mezi ty velmi důležité.

Nepředpokládám, že hlavním motivem vztahu je snaha získat finančně zajištěného partnera nebo partnerku, ale ani to se nedá úplně vyloučit... Znát partnerovu nebo partnerčinu finanční situaci je však nutné už z důvodu, že kromě příslibu nádherného společného života můžete získat i spoustu neplánovaných problémů... Důvěra sdělit si vzájemně svoji skutečnou finanční situaci musí být samozřejmě oboustranná. Alespoň na počátku vztahu by bylo férové znát s čím do manželství vstupujete. Tomu pak snadněji můžete přizpůsobit své plánování a rodinné investice.

V dnešní době se doporučuje před uzavřením manželství provést soupis osobního a následně společného majetku se kterým do manželství vstupujete. Říká se tomu "manželská smlouva" a jedná se o právní úkon, který má právní hodnotu a je základem pro případné majetkové a finanční vyrovnání v situaci, kdy vztah končí rozvodem. Pokud někdo takovýto právní úkon považuje za zbytečný nebo mu připadá ponižující, pak to bude nejspíš proto, že jeho finanční situace nevybočuje z "normálu". Uzavřít "manželskou smlouvu" před uzavřením manželství není povinnost, v dnešní době se však již skoro doporučuje...

Tak daleko a do hloubky v tomto článku jít nechci. Cílem je pouze upozornit na to, co se v budoucnu může stát ve vztahu problémem. Pokusím se to sepsat do bodů, které se případně mohou v budoucnu popsat detailněji. Partneři mohou vycházet z naprosto odlišných finančních nebo materiálních poměrů. Rozhodně to dnes už nebývá tak, že se berou dva mladí lidé kteří jsou zcela odkázáni na pomoc rodičů a společné půjčky. Často se berou lidé kteří podnikají nebo mají snahu podnikat... Proto je důležité vědět i o tom, jak na tom v podnikání skutečně jsou a jaká je šance, že podnikáním dokáží zajistit alespoň sebe a v lepším případě i rodinu. Úspěchy v podnikání jsou samozřejmě vítané...

Začneme pracovním zařazením.

 • Jsi zaměstnanec nebo podnikáš?
 • Máš smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou?
 • Podnikáš jako OSVČ?
 • Jsi jednatel společnosti s r.o. nebo se jedná o jinou formu právnické osoby?
 • Jsi majitel firmy nebo spolumajitel?
 • Jsi jako jednatel zároveň zaměstnanec firmy?
 • Jaké jsou vztahy ve firmě?
 • Jaké jsou hospodářské výsledky firmy?
 • a další otázky které udělají jasno v tom, kdo firmu ovládá a jak se ve firmě dělí nebo budou dělit závazky nebo příjmy...
 • Platíš si sociální a zdravotní pojištění?
 • Platíš si důchodové pojištění?
 • Nedlužíš na sociálním a zdravotním pojištění?
 • Není firma v konkurzu nebo není insolventní?
 • Jak se může případný krach firmy dotknout ekonomické situace manželů?
 • ...

Asi se to nebude moc líbit, ale právě podnikání se může stát velkým zdrojem pozitivních nebo i negativních emocí. Některé vztahy ve firmě totiž například vylučují ručení majetkem, udělení půjček či uzavření úvěrů v soukromém životě. Například to, že jednatel firmy není zároveň zaměstnancem firmy zabraňuje spoluúčasti firmy na důchodovém spoření zaměstnance, přijímání státní podpory při vyhlášených podporách v rámci "nouzového stavu" a podobně. Patová situace nastává například ve firmách kde je podíl dvou majitelů 50% na 50%. V takovém případě se vlastně ani nedá nic rozumného prosadit, pokud ten druhý jakékoli změny vetuje. Otázky, které se zdánlivě týkají pouze firmy se nakonec mohou velmi negativně promítnout do osobního života manželů...

Výdaje, náklady a příjmy

 • Alimenty na nemanželské děti a na děti z dřívějších vztahů.
 • Dluhy, půjčky, úvěry a leasingy.
 • Ručení na půjčky nebo úvěry jiným osobám.
 • Nemovitosti z dědictví nebo na úvěry nebo stavení spoření.
 • Cenné věci úmyslně napsané "na maminku" nebo "na tatínka", u kterých se očekává, že budou časem zděděny...).
 • Podnikatelské úvěry a úvěry právnických osob na kterých je spoluúčast ručení majetkem partnera nebo partnerky.
 • Majetek firmy, závazky, pohledávky a aktiva.
 • Vozidla, nemovitosti a další cenné výrobní prostředky na splátky.
 • Peníze v hotovosti a další cennosti.
 •  atd...

Další finanční oblastí, ve které je nutné si udělat jasno, je oblast budoucího sdílení nákladů na společný život. Zpočátku se předpokládá, že se vše bude dělit mezi oba dva stejným dílem. Tento předpoklad se však nemusí naplnit a hned první splátky životních nákladů mohou "srazit růžové brýle" z očí jednoho z partnerů.

 • Jak na tom vlastně jsme...?
 • Kde budeme bydlet?
 • Koupíme si byt nebo půjdeme do nájmu?
 • Poskytnou nám na bydlení banky úvěr a čím budeme ručit?
 • Co uděláme s dary a finanční pomocí od rodičů nebo příbuzných?
 • Pomohou nám v začátku rodiče, příbuzní nebo známí?
 • Jak se bude platit nájem nebo splátky na byt či nemovitost.
 • Jak naložíme se společnými příjmy?
 • Z čeho budeme platit jídlo?
 • Z čeho budeme platit vybavení domácnosti?
 • Jak zajistíme úhradu poplatků?
 • Jak zajistíme provoz osobního auta nebo náklady na dopravu?
 • Budeme spořit a kolik?
 • Pojistíme se a za kolik?
 • ...

To, co jsem uvedl je pouze hrubý nástin toho o co by se partneři měli z oblasti financí zajímat... Jak vidíte, možná by ona zprvu zatracovaná "manželská smlouva", byla nakonec jednodušší...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Po, 12/10/2020 - 19:40
 
Komunikace o počtu dětí a jejich výchově

Komunikace o počtu dětí a jejich výchově

Komunikace o počtu dětí a jejich výchově

Hlavní téma: "Vztah - na co je vhodné se zeptat a hlavně kdy".
Pokračování článku "Komunikace - na co se zeptat před svatbou".

Otázka počtu dětí ve vztahu nejspíš na počátku vztahu nebude nejdůležitější. Pro většinu mužů, ale možná i pro žen tou nejpalčivější otázkou spíš bude "kdy bude první sex". Přitom se většina lidí zajímá o to, jak zajistit, aby dítě nepřišlo dříve než svatba...

Pokud se Váš vztah začíná dostávat do fáze kdy přemýšlíte o společném životě, měla by otázka založení rodiny a počtu dětí být tématem které se nevyplácí vynechat.

Pokud takovouto otázku vynecháváte, nebo se ji považujete za tolik intimní, že ji nechcete položit, většinou to souvisí s tím, že na manželství nebo založení rodiny ještě nejste připraveni.

Každý vztah je v jiné situaci a často mají partneři i jiné životní zkušenosti. Jinak o založení rodiny a dětech budou uvažovat partneři mladí, jinak partneři z nichž jeden nebo oba již nějaké děti mají a úplně jinou prioritou budou děti v pozdějším věku. Už z tohoto výčtu variant je jasné, že vztah se může odehrávat mezi mladými a staršími, lidmi bez dětí i s dětmi nebo mezi partnery kteří děti už mít nechtějí. Ve všech případech je však vhodné si o otázce dětí i rodiny otevřeně promluvit.

Jsou lidé, kteří k založení rodiny mají spíše vlažný vztah nebo je pro ně založení rodiny naprosto nepřijatelné. Pokud vše necháte "plynout" a předpokládáte, že ten druhý (druhá) musí o rodině a počtu dětí uvažovat stejně jako Vy, může vás čekat velké a nepříjemné překvapení. Mnozí do manželství nevstupují proto, aby se o někoho starali a měli za něho odpovědnost, ale proto, aby byli zajištěni, opečováváni a aby jim ten druhý "sloužil" a vyhovoval. O založení rodiny a dětech pak "mlží" a takové rozhodnutí odkládají na neurčito. Častým "důvodem" pro odložení založení rodiny výmluva, že si ještě nic neužili, nikde nebyli, nic nepoznali. Oblíbenou výmluvou je také nedostatek finančních prostředků, nutnost většího bytu, dostavění domu nebo ztráta soukromí a pohody... Z těch dalších důvodů které se týkají hlavně žen je to obava o to, že po porodu ztloustnou, že se jim změní postava, že se jim změní prsa...

Život je někdy samá změna a někteří až v průběhu společného života nebo manželství zjistí, že založení rodiny brání zdravotní stav, neplodnost nebo genetické důvody. To jsou samy o sobě okolnosti velmi nepříjemné a partneři se s nimi musí vyrovnat a naučit žít.

Pokud jeden z partnerů se v průběhu společného života k otázce založení rodiny postaví jako k něčemu s čím nesouhlasí, bývá to pro toho druhého "rána pod pás" se kterou se vyrovnává jen velmi obtížně. Mnozí se s takovým přístupem vyrovnat nehodlají a raději volí rozchod nebo rozvod. Občas se najdou lidé, kteří obejdou "zákaz" rodiny a vynechají antikoncepci nebo si "pomohou" jinak. Týká se to mužů i žen a metody jak založit rodinu i proti vůli partnera nebo partnerky jsou někdy opravdu vynalézavé. Jako příklad uvedu vynalézavou ženu, která neváhala použít sperma z použitého prezervativu a podstoupila umělé oplodnění "svépomocí"... Nebo "klasiku" s přes obal propíchnutým prezervativem... U mužů pak výměnu antikoncepce za neškodné tabletky podobného vzhledu nebo pozdržení projevů orgasmu při přerušované souloži až poté...

Tento článek nemůže najít odpovědi na všechny životní situace které mezi partnery mohou nastat. Cílem bylo upozornit na to, že otázka založení rodiny, počtu dětí a jejich výchovy je velmi důležitá a že by rozhodně měla patřit mezi otázky na které se zeptat ještě před svatbou.

 

Pro zasmání

Kdy je muž totálně pod pantoflem? - Když se bojí říct své těhotné ženě, že je  neplodný.
(internet)

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Út, 13/10/2020 - 10:51
 
 
 
 
 
Partnerská hra "Sexy foto na veřejnosti"

Partnerská hra "Sexy foto na veřejnosti"

Partnerská hra "Sexy foto na veřejnosti"

Hlavní téma: "Hry s erotickým podtextem".
Pokračování článku "Erotické hry v partnerském životě".

Vzrušení může mít mnoho podob. Nemusí se přitom jednat zrovna o vzrušení sexuální aby vás dokázalo nadchnout tak, že ho budete vyhledávat jako "adrenalinový sport". Fotografování na veřejnosti bez oblečení nebo alespoň s částečným obnažením těla mezi takové adrenalinové zábavy bezesporu patří.

Jde o to pořídit si erotickou fotografii v prostření veřejného prostoru a přitom se nedostat do problémů. Pokud si myslíte, že je to snadné, pak se opravdu mýlíte. vyžaduje to nejen dostatek odvahy, ale často i hodně štěstí. takovéto sexy fotografie na veřejnosti jsou pak vzpomínkou na nevšední dobrodružství kterého jste se s partnerkou nebo partnerem zúčastnili. Tak jak si jiní fotí památky nebo selfíčka u nich, tak si tito lidé fotí erotické fotografie u památek nebo na místech která navštívili. Samozřejmě jde o to, aby na těchto místech byli více nebo méně odhaleni.

Jedná se o určitou formu exhibicionismus, o tom nemůže být žádných pochyb. Navíc je potřeba hodně odvahy a štěstí... Odměnou je vzrušení a adrenalin, který jen tak při jiné činnosti nezískáte.

Pokud chcete společné odhalené foto, stačí jednoduché vybavení pro pořízení selfíčka. V dnešní době úplně stačí chytrý telefon a případně jeho držák díky kterému bude fotka z relativně větší dálky a tedy i "komplexnější".

Takováto forma exhibicionismu na veřejně přístupných místech vás ovšem může dostat do problémů. Každá země má na nahotu nebo i částečnou nahotu na veřejnosti jinak tolerantní pohled. Když nebudete dost "rychlí", může vaše zábava končit i na služebně policie nebo můžete dostat "nakládačku" od ortodoxních odmítačů nahoty na veřejnosti.

Proto musíte být opatrní a být si vědomi toho, že se pohybujete na "tenkém ledě" a že vaše touha po vzrušení může mít i nepříjemné důsledky.

Pokud vás taková zábava vzrušuje a vy po takových sexy adrenalínových fotkách toužíte, bude vám každý snímek odměnou...

Takovouto hru můžete hrát i se svými přáteli. Samozřejmě to musí být lidé kteří smýšlejí podobně jako Vy. Další vzrušení pak prožijete při společném prohlížení Vašich sexy fotografií pořízených na veřejných místech.

Pokud opravdu toužíte zjistit, jak moc vás sexy fotografování na veřejných místech naplňuje, doporučují začít tehdy, kdy na nich budete sami nebo alespoň "skoro sami". Možná bude nejrozumnější začít někde v přírodě...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Ne, 18/10/2020 - 15:32
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
29
30
31
1
 
 
 
Nadměrná sexuální touha a pornografie

Nadměrná sexuální touha a pornografie

Nadměrná sexuální touha a pornografie

Fenomén dnešní doby - pornografie na internetu dostupná zdarma všem bez rozdílu věku, přináší mnoho problémů do běžného života lidí. Může být i jednou z příčin zvýšené sexuální touhy mužů a že, Netvrdím, že je to hlavní příčina tohoto problému, ale může k němu přispět.

U dětí, které jej sledují jako něco nového "zakázaného " přináší zkreslený pohled na lidskou sexualitu, vztahy mezi mužem a ženo a samozřejmě i na "normálnost" nebo "nenormálnost" sexuálních praktik. Samozřejmě je "nutí" masturbovat. Bere jim však představivost, neboť vizuální zážitek jim nahrazuje erotické vize a snění, které se dříve při masturbaci běžně do autoerotiky zapojovalo. Je pohodlnější se dívat a masturbovat, než se "muset spokojit" jen se svými představami. Pokud se něco podobného provozuje od mlada, později tato představivost chybí a porno je potřeba i k sexu, natož pak k masturbaci. Snadno se však může stát, že pocit uspokojení ze sexu je spojen se sledováním pornografie a sexu. Závislost na pornu pak , jako každá závislost graduje a může přerůst i v nutkavou potřebu sexu a pocity neustálého neuspokojeného vzrušení a závislost na pornu a sexu nebo sebeukájení. Většinou však lidí se závislostí na pornografii ztrácejí zájem o skutečný sex a stačí jim jejich virtuální sexuální dobrodružství spojené s s masturbací. paradoxní je, že sexuální partner nebo partnerka mnoho trpět pocitem sexuálního neuspokojení ve vztahu s člověkem, který se naopak cítí jako sexuální štvanec závislý na pornu.

S pojmem sexuální závislosti se setkáváme stále častěji. O sexu se dnes s oblibou píše v novinách, časopisech pro děti a mládež, je nejoblíbenějším tématem na internetu a všudepřítomný v reklamě, filmu, rozhlase i televizi.To vytváří neustálý podvědomý tlak na lidskou psychiku. Společně s nesprávným životním stylem, stresem a trvalou sexuální masáží podvědomí se u některých lidí může stát, že ze sexu dostanou strach, u jiných, že v nich probudí neustálý neutuchající pocit sexuálního napětí, chvění, neukojení... závislost na sexu nebo jeho formách. Tento stav může být podobný závislosti na alkoholu nebo závislosti na na návykových látkách. Jedná se v podstatě o jistý druh nutkavého chování, jehož zdrojem bývá neurotická úzkost. Sexuální uvolnění je pak cestou, jak napětí a neurotickou úzkost snížit. Ale ani opakovaný orgasmus nemusí přinést uklidnění napětí.

Proto považuji za správné, řešit tento problém s odborníky. Sami ho nemusíte zvládnout a zbytečně se budete dostávat do velkého stresu a napětí, které nebere konce. Někdy ani navazování nových a dalších sexuálních kontaktů, nepenetrační sexuální praktiky nebo masturbace nestačí. Tady snaha o individuální zvládnutí problému nemusí stačit. Bez podpory lékařů a jejich doporučení se z původně úsměvného nutkání stane noční můra, která se pomalu nedá zvládnout. Následné pocity zklamání, selhání, pocity viny, deprese pocity opuštění a vyčlenění z "normální společnosti", vedou někdy až k těžkým psychickým poruchám. Jejich léčba je pak mnohem obtížnější, jak léčba prvotní příčiny - nadměrné sexuální potřeby. Proto Vás prosím - navštivte s problémem nadměrné sexuální touhy, která vás obtěžuje, lékaře a to co nejdříve.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Čt, 29/10/2020 - 13:08